Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » safír

Vykupminci.cz
Numisargo

safír

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
je jasné že majú širokú škálu farieb a niekde som ich sem aj hodil na obrázku,ale sivá/šedá/ tam určite nie je.rubíny sú len v červenej a niekedy je ťažko rozhodnúť kde končí rubín a začína zafír.kazy inklúzie má väčšina drahých kamenov a je len na brusičovy ako ako kamen spracuje aby bol čo najlepší,slabo transparetné kamene sa brúsia na kabošony,ktoré môžu mať vyžšiu cenu pri skvelej farbe ako kamene transparentné,ale z nevýraznou farbou,ale samozrejme sú aj kusy nevhodné na čokolvek z tohoto a čisto len ako vzorka z lokality
Registrovaný uživatel
caco napsal
je jasné že majú širokú škálu farieb a niekde som ich sem aj hodil na obrázku,ale sivá/šedá/ tam určite nie je.rubíny sú len v červenej a niekedy je ťažko rozhodnúť kde končí rubín a začína zafír.kazy inklúzie má väčšina drahých kamenov a je len na brusičovy ako ako kamen spracuje aby bol čo najlepší,slabo transparetné kamene sa brúsia na kabošony,ktoré môžu mať vyžšiu cenu pri skvelej farbe ako kamene transparentné,ale z nevýraznou farbou,ale samozrejme sú aj kusy nevhodné na čokolvek z tohoto a čisto len ako vzorka z lokality


Ano, šedá tam není, taky jsem nepsal, že safíry od Pokojovic jsou šedé, ale šedomodré, a to je rozdíl. Už jen nádech nebo náznak modré barvy opravňuje užít tento mineralogický výraz "safír" pro tuto varietu korundu. Vkládám pro jasnost tabulku barev, na které by se daly ty vlevo nahoře (šedomodré s velmi slabým modrým nádechem) takto zaškatulkovat. A vše jsou safíry. Samozřejmě ty nejlepší drahokamové barvy (best) jsou ty modře syté a velmi výrazné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
moje zafíri nie sú modro šedé sú to 100%-zafíri a sú modré.Sú potvrdené špičkov dipl.mineralogmi.
Registrovaný uživatel
zafíri sú z Hajnáčky a nie Pokojovic.A bavme sa o Hajnáčkre a neporovnávajme z inokade.Takže Vás poprosím bavme sa skôr k veci.Hajnáčka nálezisko
Registrovaný uživatel
zafír -king. napsal
moje zafíri nie sú modro šedé sú to 100%-zafíri a sú modré.Sú potvrdené špičkov dipl.mineralogmi.


Však já nezpochybňuji, že to nejsou safíry, jsou, a na potvrzení netřeba žádných diplomovaných RNDr., ale stačí jednoduchý test tvrdosti rýpnutím do topazu, který jistě má každý sběratel po ruce. Měkčí minerál by do topazu nerýpnul. Korund je po diamantu druhý nejtvrdší nerost.

Spíš by mne zajímaly nějaké bližší zprávy o výskytech s popisy lokalit safírů od Hajnáčky. Po tom jsem pátral a nikde na internetu nic. No asi je to tajné.
Registrovaný uživatel
achondrit--cca o 2týžne bude publikovaní zafír z Hajnáčky -král-čo sme našli spolu s prof.Danielom Ozdínom potom to aj sem nahodím ale 1-vá zmienka a aj nález zafíru sa datuje do 1897-všetky spisy som našiel v archíve v Budapešti.Ale najdem slovenské publikácie alebo poprosím prof.Ozdína aby mi poslal material ohladom zafírov z Hajnáčky a vyložím to tu.
Registrovaný uživatel
a velmi ma teší ked sa niekto zaujíma o zafír z Hajnáčky.Lebo Hajnáčka a zafíri z nej si zaslúžia pozornost.
Registrovaný uživatel
Článok bude v českom časopise Minerál? Budem rada za každú info o tejto lokalite a nálezoch:-)
Registrovaný uživatel
áno v časopise minerál :-) ale aj Váš čo máte v zbierke bol minerál mesiaca ,verte mi vela ludí Vám ho závidí.Všetko dobré prajem
Registrovaný uživatel
On je v podstate oveľa väčší, ako vidno na povrchu. Aj pekne sa dá sledovať jeho pokračovanie vo vnútri materskej horniny, ja sa z neho vytešujem veľmi:-)
Registrovaný uživatel
Dargor6--- ;)
Registrovaný uživatel
Dneskajší zafírik 5x3mm.Sorry za nechty :lol: :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nech ty nehty!
Registrovaný uživatel
slúbení článok podakovanie--prof.danielovi Ozdínovy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejaká chyba , datované v roku 2001 ??? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
nie publikované to bolo v roku 2001 a ostatné články sú len v angličtine.Alebo v Madarsku po madarsky.
Registrovaný uživatel
zafír -king. napsal
nie publikované to bolo v roku 2001 a ostatné články sú len v angličtine.Alebo v Madarsku po madarsky.

nj čakali sme ten nový článok :mrgreen: čo má byť v minerály
Registrovaný uživatel
:D :mrgreen: -- caco---ten článok bude cca o týžden
Registrovaný uživatel
zafírik už aj na brúsenie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mieri -7x5x5mm
Registrovaný uživatel
kludne aj do prstena

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
proti svetlu je transparentný? ale ináč pekný kúsok odhadom 1,5 ct ,po výbruse 0,5-0,7ct
Registrovaný uživatel
caco --ked svietis do neho alebo cez neho je krasne priesvitne modrí
Registrovaný uživatel
laco111 napsal
caco --ked svietis do neho alebo cez neho je krasne priesvitne modrí

Mohl by jste ho vyfotit proti světlu ať se taky pokocháme.
Registrovaný uživatel
pod svetlom je farba nekutočne pekná

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Minerály » safír

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1