Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » safír

Vykupminci.cz
Numisargo

safír

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak Hajnáčka a Lovinobana sú od seba 41km.
Registrovaný uživatel
grofik-ja som tu našiel 3-lokality na zafír (myslím v hornine) a nevadí ák by nedal súradnice nájdem to aj tak.A ák budete mat tadeto cestu tak Vám rád ukážem presné miesta.Dakujem za ochotu.
Registrovaný uživatel
Určite pôjdem cez sviatky , ale to je sviatočná cesta. :D

Zaujímavejšia kvalita je v puklinách , laco111 tie kilometre môžeš ubrať je z čoho. :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Máš pravdu kilometre som zadal do mapy. :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Jáj nie tak som to myslel ale to čo cyklonSk písal že Hajnáčka a Lovinobana tak ja som myslel že tá zdialenost je medzi dedinami 41km.
Registrovaný uživatel
tak sa budem teraz sústredit na pukliny raz to musí príst. :-)
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 24. 12. 2015, 15:47. »
Registrovaný uživatel
máš pravdu ,ale nie je roklina ako roklina. ;)
Presne ako pri hríboch.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
presne,tak ako píšete.Je to tažké ale ked sa nájde potom to stojí za tú radost.Som len zvedaví či budúci rok bude niečo zaujímavé.
Registrovaný uživatel
grofik--podla Vás kde je zafír môže tam byt aj diamant?
Registrovaný uživatel
Poväčšine určite nie z dôvodu rozdielneho druhu horniny .
Nejaká anomália v obmedzenom množstve sa však nevylučuje...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
diky.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 25. 12. 2015, 15:22. »
Registrovaný uživatel
CylonSK napsal
No ja som o tom počul aj nejaké fotky videl .... ale nik nechce prezradiť žiadne presnejšie info. Niečo hanjnačka niečo pri lovinobani ale ale to je všetko čo k tej téme viem :D

nuž výskyt korundu máš vo väčšom okolo Poltára a potom Filakova,ale nálezy peknej vzorky,alebo drahokamovej kvality??tie vzorky čo ma laco111 sú pekné čo sa týka velkosti a ako vzorky paráda ale priezračnosť podla fotiek nemajú žiadnú,takže maximálne kabošon,ale prajem vela šťastia ved občas sa zadarí
Registrovaný uživatel
keby že sleduješ čo sa tu píše tak by sy pochopil že v Hajnáčke sa úž našli aj zafíri klent.typu.
Registrovaný uživatel
Ukáž foto ti aký máš ti zafír bol by si rád aj za kabošon.
Registrovaný uživatel
laco111 napsal
keby že sleduješ čo sa tu píše tak by sy pochopil že v Hajnáčke sa úž našli aj zafíri klent.typu.

keby,keby
ja tieto témy sledujem už pekne dávno a Hajnáčka je v stredoslovenskom kraji,ale predpokladám že grofik mal na mysli úplne inú lokalitu v kraji.síce sa uvádzajú sklené teplice,hodruša,kremnica,ale neviem o tom že by niekto niečo našiel. v podstate každom potoku máš šancu nájsť mrňavý safír.z Hajnáčky som videl 2ks cca. 0,5 a 0,7cm. aj ked bola farba pekná dokonca aj priehladné kamene,ale zloženie a tvar vôbec neumožnovalo brúsenie,takže nemôže ísť o šperkovú kvalitu.ked som písal o kabošonoch,tak som mal na mysli tie tvoje nálezy.na fotkách vyzerajú nepriehladné ale farba pekná,ale možno to spôsobuje materská hornina. o šperkovej kvalite z Hajnáčky sú len špekulácie že by sa tam mohli nachádzať,nie že už niekto našiel
Registrovaný uživatel
laco111 napsal
Ukáž foto ti aký máš ti zafír bol by si rád aj za kabošon.

ty.............ver že nie,kabošony ma vôbec neberú,jedine opálové ;) skôr ma hecujú krásne výbrusy kamenov
Registrovaný uživatel
laco111 napsal
keby že sleduješ čo sa tu píše tak by sy pochopil že v Hajnáčke sa úž našli aj zafíri klent.typu.
si..
čím to môžeš podložiť??????
to sú presne také kecy ako že sa pri ťažení českých granátov našli prťavé diamanty,čo sú nezmysli.ak si bol niekedy pri triedení granátov,tak všetko okrem červených granátov sa zhŕna do odpadu a samozrejme sám majitel to dementoval,že je to len výmysel ludí. ináč video je aj na youtube
Registrovaný uživatel
vieš ja nebudem nikoho presviečat ale do horniny nevidíš myslim tak čo je pod povrchom ale ked som našiel 1,3cm síce nebol klenotníckej kvality ale môže sa stat že natrafím na klent.typ.Ale môže sa stat že nenájdem.Všetko je o štastí ako celý život.
Registrovaný uživatel
Jedno je pravda že klent.typ ja osobne som nevidel,ale to neznamená že nie je.
Registrovaný uživatel
caco napsal
laco111 napsal
keby že sleduješ čo sa tu píše tak by sy pochopil že v Hajnáčke sa úž našli aj zafíri klent.typu.

keby,keby
ja tieto témy sledujem už pekne dávno a Hajnáčka je v stredoslovenskom kraji,ale predpokladám že grofik mal na mysli úplne inú lokalitu v kraji.síce sa uvádzajú sklené teplice,hodruša,kremnica,ale neviem o tom že by niekto niečo našiel. v podstate každom potoku máš šancu nájsť mrňavý safír.z Hajnáčky som videl 2ks cca. 0,5 a 0,7cm. aj ked bola farba pekná dokonca aj priehladné kamene,ale zloženie a tvar vôbec neumožnovalo brúsenie,takže nemôže ísť o šperkovú kvalitu.ked som písal o kabošonoch,tak som mal na mysli tie tvoje nálezy.na fotkách vyzerajú nepriehladné ale farba pekná,ale možno to spôsobuje materská hornina. o šperkovej kvalite z Hajnáčky sú len špekulácie že by sa tam mohli nachádzať,nie že už niekto našiel


Osobne som kupoval pred 12 rokmi na mineralogickej burze v B.B.zafirovú surovinu od chalanov od Lovinobane farba modrá a zelená veľkosť nad jeden centimeter a ja dlhodobejšie nezaujímam o vzorky hornín ,ale len o šperkársku kvalitu. Povedali aj oblasť ... preto tvrdím to čo som napísal.
Pravda je, obaja odišli pracovať mimo SK.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
A ja Vám verím na 100-percent.
Registrovaný uživatel
a mám citáka že to bude nedaleko Hajnáčky.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
caco napsal
laco111 napsal
keby že sleduješ čo sa tu píše tak by sy pochopil že v Hajnáčke sa úž našli aj zafíri klent.typu.

keby,keby
ja tieto témy sledujem už pekne dávno a Hajnáčka je v stredoslovenskom kraji,ale predpokladám že grofik mal na mysli úplne inú lokalitu v kraji.síce sa uvádzajú sklené teplice,hodruša,kremnica,ale neviem o tom že by niekto niečo našiel. v podstate každom potoku máš šancu nájsť mrňavý safír.z Hajnáčky som videl 2ks cca. 0,5 a 0,7cm. aj ked bola farba pekná dokonca aj priehladné kamene,ale zloženie a tvar vôbec neumožnovalo brúsenie,takže nemôže ísť o šperkovú kvalitu.ked som písal o kabošonoch,tak som mal na mysli tie tvoje nálezy.na fotkách vyzerajú nepriehladné ale farba pekná,ale možno to spôsobuje materská hornina. o šperkovej kvalite z Hajnáčky sú len špekulácie že by sa tam mohli nachádzať,nie že už niekto našiel


Osobne som kupoval pred 12 rokmi na mineralogickej burze v B.B.zafirovú surovinu od chalanov od Lovinobane farba modrá a zelená veľkosť nad jeden centimeter a ja dlhodobejšie nezaujímam o vzorky hornín ,ale len o šperkársku kvalitu. Povedali aj oblasť ... preto tvrdím to čo som napísal.
Pravda je, obaja odišli pracovať mimo SK.

nj mohli to mať z oblasti Tuhára,majú to tam kúsok.Korund sa nachádza po celej dlžke Tuhárskeho potoka od Tuhára až po St.Halíč a dokonca aj na prítokoch.chystám sa tam na budúci rok ked už bude teplo,takže to tam riadne preskúmam :D . z 1cm sa už dá niečo vybrúsiť :D
Registrovaný uživatel
laco111 napsal
Jedno je pravda že klent.typ ja osobne som nevidel,ale to neznamená že nie je.

heheeh to je jak z " kurva hoši.........."
jasne že je to otázka času kým niekto nájde v šperkovej kvalite a možno to budeš ty,tak držím palce,ale v podstate aj kabošon ked je v prívesku alebo prsteni je šperk a určite má pridanú hodnotu to že je zo Slovenska a keby mal ešte asterizmus :D :D
Registrovaný uživatel
Možnosť nájsť korund aj Tuhárskej doline je veľká , ale ten o ktorom píšem bol z inej lokality , nemám záujem informovať o úplne presnej polohe to som dal slovo a mne to osobne netrhalo žilou . :twisted:


Hodnotenie korundu šperkovej kvality je jedno či je napr. Tanzánia, Austrália, India a iné lokality , stále sa posudzujú kvalitatívne parametre rovnako.

Pokiaľ sú zberatelia rarít tam je určitú dobu cena vyššia , žiaľ na SK pokiaľ niekto nájde aj 100 karátový červený diamant tak nastanú len a len problémy , tá naša závisť je dokonalá , pokiaľ máme niečoho dostatok na vývoz určite hlúposti , nenávisti a nevedomosti.

Mne zdochla krava , susedom nech tri . :D

Heslo je stále platné ; kto vystúpi z radu je nepriateľ číslo 1.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Minerály » safír

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1