Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » safír

Vykupminci.cz
Numisargo

safír

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Grofik davate mi nádej a správny optimizmus.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 3. 1. 2016, 14:05. »
Registrovaný uživatel
Trpezlivosť ruže prináša a vedomosti o zložení hornín plus cit pre správne nálezisko. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
;) áno
Registrovaný uživatel
Zdravím hlavne cala111 a grofika.
Nálezy zafíru v oblasti hajnáčky boli prvý raz publikované už r. 1899. Pri výskume ťažkých minerálov na lokalite Hajnáčka - Kostná dolina boli vyseparované svetlo až sýtomodré kraštály zafíru. V mineralogickom múzeu v Miskolci majú vzorku s viacerými kryštálmi zafíru v hornine (do 4 mm) z lokality Gortva. Vzorka je vyfotená v knihe Minerals of Carpathians.
Ako mineralóg sa dlhší čas venujem aj týmto zafírom, publikoval som o tom 2 články, kto má záujem, môže mi napísať na e-mail: puher@fns.uniba.sk

Mám záujem o najnovšie vzorky zafíru z Gortvy, zásadne na vedecký výskum. Nové výsledky môžeme spolu publikovať. Môže mi niketo poskytnúť nejaké nové vzorky zafíru z Gortvy aj s okolitou horninou ? Budem velmi povďačný.
Registrovaný uživatel
Píšem Vám na mail, rada poskytnem fotografie.
Registrovaný uživatel
palimin vítam našom malom klube,
pokúsim sa byť nápomocný ja osobne nechodievam presnejšie málo chodievam po lokalitách , ale priateľ je " ťažký závislák " od kopania , hrabania a fárania na jednotlivé miesta.

Čiže mne postačuje sadnúť do auta a prísť ku nemu na dvor . :twisted:

Deľba práce. :roll: :D ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Posledný úlovok pekné červené opály z Herľan a voskový zelený opál Mochovce všetko vhodné na brúsenie do šperkov.

Pekná pastva pre očičká. :shock:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Keby bol na predaj nejaký surový a brúsený kúsok tých zelených Mochoviec, mám záujem:-)
Registrovaný uživatel
Koľko kg ? :D

Vhodné na brúsenie mal menej je potreba vycestovať , ale vzorky do vitrínky sa nájdu.
Mal aj pekné vzorky lazulitu v kremeni spolu spekularit vrátane maličkých serecitov lokalita Žirany niečo už aj napílené len neleštené. :(

Dôvod mojej návštevy bol v sobotu je Trenčín , pokiaľ bude pekné počasie priateľ chcel pre vnučku a pri jednej ceste riešim veci.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ak by sa dalo, jednu peknú vzorku do vitrínky z Mochoviec a jednu naleštenú zo Žirian:-) Teda pokiaľ budete ochotný ich zaslať dobierkou, samozrejme všetky náklady uhradím, aj balné.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Posledný úlovok pekné červené opály z Herľan a voskový zelený opál Mochovce všetko vhodné na brúsenie do šperkov.

Pekná pastva pre očičká. :shock:

červený opál myslíš Kameol či nejaký iný???(mäsový)
nejaké fotky nie sú?
« Poslední úpravu provedl(a) caco v 13. 1. 2016, 17:26. »
Registrovaný uživatel
Karneol je karneol , čeče. ;)
Niekedy budú aj fotky , nejako nevedome som odklikol súhlas na inštaláciu windous 10 a mám guľáš v pc. :evil:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
palimin-zajtra nabrúsim sekáč a skočím nejaký zafírik vysekat :D ;)
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 13. 1. 2016, 19:08. »
Registrovaný uživatel
takže zajtra budú nové fotky nových kúskov.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Karneol je karneol , čeče. ;)
Niekedy budú aj fotky , nejako nevedome som odklikol súhlas na inštaláciu windous 10 a mám guľáš v pc. :evil:

to je mi jasné že karneol je karneol,ale niektorý ľudia ho píšu ako opál :D .
ak je ten červený taký ako v čechách čiže priesvitný,tak mi to strašne smeruje k ohnivému.to by ma zaujímalo ako ich rozlíšiť ;)
mäsový je zas nepriehľadný a ide od mäsovej farby až do červenej,takže ktorý si mal na mysli?
Registrovaný uživatel
Dnešné minerály ale aké sú nemám ani šajnu niektoré sú 2cm dlhé a 0,5cm široké a 2-kusy sú čisto oranžové. A dnešný 2mm zafír.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 14. 1. 2016, 10:59. »
Registrovaný uživatel
Mäsový , pekná konzistentná farba super na brúsenie , vzorky boli prerezané radosť vyberať. :D

Kua už sa mi stalo pred cca. 12 rokmi nazad kupoval som lapislazulit po obvode investičná kvalita priniesol som domov a po rozrezení na platničky 80% kvalita ani slušná šperkárska nebola , hmm to nevymyslíš to je život. :roll:

Zobral som to optimisticky ako príspevok na charitu a život išiel ďalej. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik----presne ako hovoríte ako som vysekol z horniny tak som ích ručne vytahoval z kamena a to je aký minerál čo som odfotil?
Registrovaný uživatel
fotka z boku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten zafír neviem dobre nafotit lebo je malí
Registrovaný uživatel
foto z hora

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Velmi zle sa fotí na tom čadiči a vzorka zafíru je len okolo 2mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Všetky minerály sú ručne vysekané nie ryžovačka
Registrovaný uživatel
rubín ---- osobne potvrdil Molnár Jozef (opál)-Košice-ked som bol zo zafírmi u neho!Celkom pekná vzorka skoro by som povedal že aj klenot.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
chcelo by to macro fotky ale super

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Minerály » safír

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1