Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Scott USA #830b, ražená

Vykupminci.cz
Numisargo

Scott USA #830b, ražená

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nedaří se mi najít k této známce nikde cenu. Nejspíš kvůli tomu, že ražená je bezcenná. Ale protože ** je přeci jenom trochu dražší známka, tak se to ještě pokouším ověřit. Nevíte tady někdo náhodou víc než já a Google dohromady? Díky ;)
Moderátor
Theodor Roosevelt, vydaná 1938, Mi437A, 5/0,30Mi€.
Jestli to nebude tím, že to bude obyčejná 830 za $0,20...?
Není to tím, že je bezcenná, ale že ji raženou (nejspíš) ještě nikdo neviděl.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) Akir v 11. 3. 2010, 9:21. »
Registrovaný uživatel
Akir napsal
Theodor Roosevelt, vydaná 1938, Mi437A, 5/0,30Mi€.
Jestli to nebude tím, že to bude obyčejná 830 za $0,20...?
Není to tím, že je bezcenná, ale že ji raženou (nejspíš) ještě nikdo neviděl.

Rozhodně to tak může být - třeba jsem barevně pidlooký a ani o tom nevím :shock:
Skener nemám, jen digitální foťák. Poradíte prosím někdo jak zkalibrovat barvy? Odhaduji, že levný digitál + způsob osvětlení může snímek barevně zkreslit. Co by pomohlo položit do záběru pro srovnání? K dispozici jsou např. "sourozenecké" kousky #803-#833.
Moderátor
Nevím, jestli zde nedochází k nedorozumění. jnml se zde zmiňuje o barvách, které se označují malými písmeny za katalogové číslo a zde je uvedeno Mi.437A - velké A znamená zoubkování 11:10 1/2.
Jinak o přesném určení barev jsme zde již vedli diskuzi - není to zrovná jednoduchá záležitost
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Jinak o přesném určení barev jsme zde již vedli diskuzi - není to zrovná jednoduchá záležitost

Ehm, teď jsem navíc zjistil, že nevím, kde mám USB kabel k foťáku. Nemá náhodou někde někdo v Praze Scotta USA #830b nebo aspoň #830 pro porovnání prostým položením vedle sebe? Jinak se omlouvám všem, že Vás tady obtěžuji s pravděpodobně nejspíš bezcennou známkou - jen si prostě s tím určením neumím poradit sám :oops:
Moderátor
Rozdíl mezi Scott 830 a 830b je v barvě, 830 je tmavě ultramarínová a 830b je tmavě modrá. Rozdíl v barvách by měl být značný, Scott uvádí cenu jen pro nepoužitou známku. To zřejmě značí, že ražená neexistuje a může se jednat např. o nevydanou barvu. Pro první porovnání bych použil ze stejné série pro modrou např. 5c a 14c a pro ultramarínovou 11c. Pro ultramarínovou lze také použít pro srovnání jakoukoliv známku ze série známých osobností z 1939, např. Scott 862,...
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Pro první porovnání bych použil ze stejné série pro modrou např. 5c a 14c a pro ultramarínovou 11c.

Tak touhle metodou docházím k závěru, že to není #830b, ale skutečně "jen" #830. Kdybych na tohle přišel sám (místo marných pokusů "zkalibrovat" si barevně oko podle obrázků na monitoru), tak jsem si teď nemusel připadat jako didus ineptus.

Děkuji mnohokrát všem za cenné rady amatérovi :)
Registrovaný uživatel
takže si připadáš takto....chápu :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Scott USA #830b, ražená

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1