Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka známek » SHARJAH

Vykupminci.cz
Numisargo

SHARJAH

Moderátoři: dejvy, ikanek, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Ano, podobně vypadá to Belgické Kongo - razítko přes celou známku, BAMBILI (asi město) a datum, rozhodně to nevypadá jako natištěné a známka vypadá, že byla odlepovaná.
A takových známek mám hromady, i když jsou samozřejmě pořád v menšině... Uganda, Alžírsko, Egypt, Filipíny, Siam, Japonsko apod. .. část pochází ze sbírky pradědečka (ale nevím kdy začal sbírat), některé jsou poškozené, zkrátka nemám důvod nevěřit že nebyly na dopisech, ale možná jsem naivní :)
Registrovaný uživatel
tady se to slušně zvrhlo, bohužel smysl vlákna se vytratil :)
Registrovaný uživatel
sbírka se mi utěšeně rozrůstá (poměrem ke klesající váze peněženky...) ale stále toho hodně chybí. Jinýmy slovy, poptávka stále trvá :)
Registrovaný uživatel
Vizuelně jsou ty známky pěkný, bohužel jen spekulativní vydání...Ještě horší je myslím Manama...Existuje vůbec nějaká celistvost z této "země"? Možná se pletu,ale zajímavé období těchto známkových arabských "nezemí" je myslím před rokem 1970.
Registrovaný uživatel
ještě dotaz, uvádí Michel všechna jejich vydání? Celkem pochybuji, že zachytí všechna vydání pokud vůbec o to stojí...
Registrovaný uživatel
Dejvy tady někde celistvost vyfrankovanou podobnými haluzemi ukazoval. Ale jinak je to samozřejmě jen filatelistická věc, barevné obrázky, které zcela raritně přijdou do styku s obálkou. Myslím, že ani v Michelu z toho nebude vše ,resp je otázkou, co všechno je oficiální vydání
Moderátor
Nechce se mi to hledat, tak alespoň takto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ynhoj napsal
Vizuelně jsou ty známky pěkný, bohužel jen spekulativní vydání...Ještě horší je myslím Manama...Existuje vůbec nějaká celistvost z této "země"? Možná se pletu,ale zajímavé období těchto známkových arabských "nezemí" je myslím před rokem 1970.

Pro bližší seznámení se s problematikou známek arabských šejchátů doporučuji k přečtení článek ve Filatelii 3/2004 :).
Moderátor
Nedá mi to a dám sem ještě jeden z mých oblíbených obrázků. Malé PL s 8 nebo 16 známkami měl asi ve sbírce skoro každý, ale málokdo ví, jak vlastně vypadala tisková forma. Takže pro osvětlení :mrgreen: :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dejvy: pěkné, to vidím takto vcelku poprvé... :)

Nedávno jsem získal třeba na Afghanistan jednu knížku a jsou tam občas i náklady novějších známek, tištěných převážně pro sběratele kolem roku 1985. Je zajímavé, že pro poštu bylo tištěno jen malé množství známek z jednoho nákladu.
Třeba u této známky bylo vytištěno 12 000kusů ** známek pro poštu a 408 700kusů známek s natištěným razítkem pro sběratele...(k tomu není moc co dodat) :roll:
U mnoha šejchátů a dalších stejně zaměřených zemí to bude asi dost podobné... :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
Dejvy: pěkné, to vidím takto vcelku poprvé... :)

Potom nesleduješ pozorně toto fórum; tuhle fotku už jsem tady kdysi dával ;).
Moderátor
Dracek napsal
Nedávno jsem získal třeba na Afghanistan jednu knížku a jsou tam občas i náklady novějších známek, tištěných převážně pro sběratele kolem roku 1985. Je zajímavé, že pro poštu bylo tištěno jen malé množství známek z jednoho nákladu.
Třeba u této známky bylo vytištěno 12 000kusů ** známek pro poštu a 408 700kusů známek s natištěným razítkem pro sběratele...(k tomu není moc co dodat) :roll:
U mnoha šejchátů a dalších stejně zaměřených zemí to bude asi dost podobné... :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Třeba u Bulharska ten poměr dost kolísá, ale i tam jsou známky, u kterých je náklad 295.000 ks a z toho je 250.000 razítkovaných z ochoty pro sběratele.
Bylo by zajímavé zjistit, zda jsou podobná čísla k dispozici i u známek ČSR a ČR - celkový náklad je známý, ale kolik z toho bylo opatřeno kulatým razítkem, kolik válečkovým razítkem, kolik jich bylo na FDC a kolik na NL.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Nechce se mi to hledat, tak alespoň takto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Dejvy, to se mi líbí...Jak budu v kontaktu s kontaktem v UAE tak se pozeptám, zda se tam dá něco přímo u nich sehnat...Fakt pěkný!
Moderátor
Mám obavu, že zrovna v UAE mnoho dopisů k sehnání nebude, protože vesměs chodily do zahraničí. Poměrně dost jich existuje s německou adresou, tak bych to zkusil spíše tam.
Moderátor
dejvy napsal
Nedá mi to a dám sem ještě jeden z mých oblíbených obrázků. Malé PL s 8 nebo 16 známkami měl asi ve sbírce skoro každý, ale málokdo ví, jak vlastně vypadala tisková forma. Takže pro osvětlení :mrgreen: :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Brutal. Čeká nás to v ČR taky?
Moderátor
Dejvy da sa takato sranda vobec ziskat???
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Poptávka a nabídka známek » SHARJAH

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1