Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Signatura

Vykupminci.cz
Numisargo

Signatura

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, rád bych požádal všechny sběratele o názor na tuto signaturu.
Jedná se olej na sololitové desce. Snažil jsem se udělat nej foto.
Děkuji všem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Slavíček Antonín ?
Registrovaný uživatel
Také si to myslím, požádám členy fóra, zda by mi nemohli doporučit nějakého znalce / nejlépe z Prahy / na znalecký posudek. Děkuji všem
Registrovaný uživatel
MSM napsal
Dobrý den, rád bych požádal všechny sběratele o názor na tuto signaturu.
Jedná se olej na sololitové desce. Snažil jsem se udělat nej foto.
Děkuji všem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


klidne to sem dejte cely....

http://aukro.cz/obraz-na-kartonu-slavicek-ram-75x63cm-i4715878331.html
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám za příspěvek, nicméně se ptám na názor ohledně uvedené signatury a kontakt na nějakého znalce.
Registrovaný uživatel
vzdy je lepsi to vyfotit cele, nez jenom samotnou signaturu. Ale chapu, nechcete davat cely obraz na odiv. Zkuste např. NG, tam se vam na to podivaji. Ja kdyz jsem ten obraz videl minuly tyden na Aukru, tak mi prislo, ze to nejdriv chtel autor podepsat jako Chittussi a po par pismenech si to rozmyslel a udelal z toho Slavicka....
Registrovaný uživatel
.... měl jsem to pod UV lampou, lupou jsem také nic zásadního nenašel - zatím mi vše sedí, ale rád bych poznal člověka, který třeba sbírá podpisy a v jeho databázi bych našel podobný podpis.
Registrovaný uživatel
abychom si to vyjasnili...vy jste prodejce nebo kupec?
Registrovaný uživatel
.... obraz jsem zakoupil
Registrovaný uživatel
to jsem si myslel, ale zmatlo me, ze podle AUKRA nebyla polozka zakoupena.
Registrovaný uživatel
Myslím, že UV lamoou tady nic zásadního ani najít nemůžete, ten podpis je psanej do mokré barvy, takže nehrozí, že by byl dodatečně přidán na lak... lupou byste zpochybňující prvky nalézt případně mohl, ale záleží na tom, jaké máte zkušenosti.
Registrovaný uživatel
S UV lampou máte naprostou pravdu. Sbírám pomalu 20 let a je pravdou, že se občas zadaří sehnat něco hezkého. Lupou jsem také nic negativního nenašel. Srovnával jsem obrazy na aukcích a můj osobní názor je ten, že by to opravdu mohl být Antonín.
Požádám ještě o radu. Jelikož je celkový stav obrazu horší a sololitová deska je mírně zkroucená, tak má otázka zní.
Mám dát sklo - sololit - a z druhé strany desku, aby se vše srovnalo? Samozřejmě jsem zastáncem toho, že když se mi nelíbí rám, tak ho vyměním.
Děkuji za rady.
Registrovaný uživatel
Jde o to, jak je ten sololit zkroucený. Je jenom prohnutý, nebo proboulený, zvlněný, v jakém je celkově stavu? Pochopitelně, že ho mezi sklo a zadní desku dát můžete, ale tím se nějaké zvlnění nevyřeší, jenom to pod tím sklem nebude tak vidět. Pokud je prohnutý, pak zkušený knihař ho může podlepit, a tím vyrovnat... ale blbě se takhle radí na dálku. Postup, který vyhovuje u jednoho obrazu, může druhý poškodit.
Pokud se domníváte, že by to ten Slavíček mohl být, obraťte se na nějakého renomovaného historika umění (tedy nehledejte primárně soudního znalce, hledejte kunsthistorika.)
Registrovaný uživatel
Je jen prohnutý. Mnohokrát Vám děkuji.
Registrovaný uživatel
Tak jsem se pustil do rozebrání tohoto obrazu a nenašel jsem nic jen na druhé straně pasparty je datum 21.6.1949

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Signatura

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1