Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Skladování a čištění mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
skús si prejsť iba túto stránku, netreba celé vlákno - máš tu asi všetko na takéto krusty
Registrovaný uživatel
Zdravím, jsem tu nový, chtěl bych začít sbírat resp. už i mám nějaké krejcary, no a všeobecně bych chtěl mince z dob FJ. Co jsem tak vydedukoval z diskuze, tak by nemělo dělat problémy uchovávat zmíněné mince v např. kobra kapsičkách ? Ale nemohu najít na internetu takové ty boxy kam bych to ukládal. Za případné rady s boxem či i skladováním budu moc rád.
Registrovaný uživatel
Veď to je brnkačka. Neviem o čom tu vlastne diskutujete.. :) Minca je ako nová. :roll:
Len ma teraz štve, že som ju nenechal takú zelenú. Ľahšie sa to čítalo. Ale to je vlastne jedno.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kobru používám. mám alba schulz, ale možností řazení je víc
Registrovaný uživatel
Neviem či si pourak so svojim 1 príspevkom tvojej odpovede všimne. Sú to už cca 3 mesiace.
-s-
Registrovaný uživatel
Pánové, neválí se někomu doma na prodej jeden nebo dva boxy SAFE 748? Kdyžtak mail viking@mujmail.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím nejspíše se budu ptát na téma které se tu už probírali.
Ale snad se za to nebudete moc zlo.. Prosím vás jak konzervovat mince aby se na nich nevytvareli zelené skvrny(oxidace myslím) . A pokud už nějake mince tyto skvrny mají,lze je ošetřit aby se ně šířila dal. Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
3 základní podmínky:
sucho, sucho, sucho ;)
Registrovaný uživatel
Jj to je předpoklad u většiny materiálu. Já osobně bych ještě dodal, manipulace pouze v rukavicích.
Ale pokud mince někde dlouhou dobu leželi.
A nebyli správně uskladnění tak jak udělat nějaké základní ošetření.
Registrovaný uživatel
Mám takúto otázku, čo všetko vyčistí ultrazvuková čistička??
Odstráni aj koróziu zo striebornej mince? A ako je to s patinou, odstráni ju pri čistení alebo zostane?
Ďakujem
Registrovaný uživatel
Alebo ako vyčistiť tento XV grajciar ?? 🙃

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tři zlatá pravidla čistění mincí:
Nečistit, nečistit, nečistit.
;)
Registrovaný uživatel
Hlavne, že sa to nerobí.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
janicek napsal
Alebo ako vyčistiť tento XV grajciar ?? 🙃

Je to XV.grajciar 1686. Tá minca ma krásne tónovanie aj keď s koróziou. Akonáhle ju vyčistíš kúzlo sa rozplynie a možno sa namiesto korózie objaví diera. Čo potom? Ak ťa patina mrzí, tak mincu rád kúpim takú aká je. Je krásna, lebo je autentická.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Koukám něco tam máte tolar Rudolfa s prostřelenym krkem, po stranách uherské tolary s madonou nejspíš Marie Terezie, dále jste už nějaký ten rok zdejším uživatelem a pokládáte otázky naprostého amatéra... Samozřejmě, že nic nečistit ... ;)
Moderátor
ultrazvuk je na mince fakt dost nestastne reseni, cim vic je mince starsi, tim hur. kdysi jsem k tomu daval nekam i prispevek:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cisteni-nalezovych-minci_post_-398782#post398782
Registrovaný uživatel
No, tak už ultrazvukovú čističku nechcem :) po preštudovaní všetkých rád som zistil, že to je len ničiteľ mincí...
Fidzi: grajciar je 1685, mne príde až veľmi vyleštený
Ďakujem za rady aj ostatným ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Máte někdo zkušenosti s čištěním stříbrných mincí čpavkovou vovou? Údajně 1/3 roztok minci šetrně vyčistí, snad dokonce zvládne i rozlepit slepence.
Přemýšlel jsem že bych vzal nějakou Ag mrtvolku a udělal doma pokus. :)
Předem děkuji za komentáře.
Registrovaný uživatel
prosím místní matadory o zkušenosti s dlouhodobým uložením ČS mincí (hlavně např. nejnáchylnějších CuZnNi a CuAlMn). Je tady toho po diskuzích řada názorů ale stran bezpečného zachování RL - 0/0 sem nenašel nic jednoznačného. Lakování a olejování se mi nějak nezdá, co např. kapsle-bubliny? díky
Registrovaný uživatel
Chlapi, nevíte někdo o boxech na trhu pro rámečky 50x50? Používal jsem Safe Box 748... již se nevyrábí, alternativa?
Registrovaný uživatel
https://www.google.com/search?q=box+na+r%C3%A1me%C4%8Dky+50x50&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjhzoW-rcDoAhWRCuwKHYSDCnoQsAR6BAgKEAE&biw=1280&bih=924
Registrovaný uživatel
https://www.google.com/search?q=vollterra+box+coins&tbm=isch&ved=2ahUKEwjiuKH-ucDoAhULgHMKHYY-CAUQ2-cCegQIABAA&oq=vollterra+box+coins&gs_lcp=CgNpbWcQA1CKQljGXGDiYmgAcAB4AIABSogBmgKSAQE0mAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWc&sclient=img&ei=pPuAXuLWNIuAzgOG_aAo&bih=924&biw=1280
Registrovaný uživatel
Jsou na stříbro v pořádku ziplock sáčky z polyethylenu ? ( značeno LDPE) díky
Registrovaný uživatel
Zdravím, viem, že to tu už bolo riešené, aj som všetko k tomu prečítal, ale názory sú klasicky rozporuplné. :)

Kufríky na mince z LIDLA, modré velurové plata. Po otvorení trocha zapáchal chémiou, ale cca po týždni vetrania to bolo preč. Keďže sú na trhu už roky, tak isto má niekto (nové) skúsenosti a vie porovnať kvalitu mincí "pred a po". Odporučiť / neodporučiť. Vizuálne sú takmer na vlas rovnaké kufríkom Leuchtturm.

Budem vďačný za vaše skúsenosti. Ďakujem.

Ja by som v nich plánoval skladovať voľne uložené relatívne bežné medené mince 19. a 20. storočie.
Moderátor
ja teda ten kufrik dostal darem, pouzivam ho na "prechodne" ci "kratkodobe" zalezitosti (jako neni spatnej). ale je citit i po letech (pravda, intenzivne jsem ho neprovetral). tudiz neco vylozene cennejsiho bych tam na delsi dobu neukladal a rozhodne bych se za neskodnost nikomu nezarucil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 >

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1