Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Skladování a čištění mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tovy: zkus Slovfilu, je v Praze, pokud vím jediný distributor pro Lindnera u nás, už jsem od nich jednou Kobry bral... na kolik vyšla jedna kapsička si ale bohužel nepamatuju
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Hurley: nejde ani tak o penize jako o rozmer a bezpecnost, poslu ti mail, na me pokusy s ulozenim by to stacilo :)

Suvorov: Ja na ne vcera koukal, ale nemeli ani inet obchod, tak ani nevim, zda posilaji postou veci. Mozna jim tam zkusim zitra zavolat. DIk.
Registrovaný uživatel
Tovy:
Ja by som sa k tej objednávke dvojkapsičiek Kobra s vonkajším rozmerom 50x100mm aj pridal, ale na skúšku mi bohate stačí 200ks. Slovfila na svojej stránke ponúka možnosť:
Citovat
Pokud upřednostňujete výběr ihned, použijte k výběru položek z e-obchodu Lindner | Prinz | Filux výše uvedené firemní logotypy. Po výběru položek můžete zakoupit u nás, přepočet je:
1 € = 26 CZK OD 13. 3. 2012
Katalogy firem LINDNER a PRINZ pro filatelisty, numismatiky a notafilisty Vám na požádání rádi zašleme

Ak by sa nám podarilo dostať s objednávkou na 1000ks, potom je cena podľa katalógu Lindner 119,-€, čo pri zabezpečení cez Slovfila (26Kč/€) by dostalo cenu tesne nad 3Kč/kus.

Pridal by sa ešte niekto?
Registrovaný uživatel
jojo, ale ja to zkousel objednat a ono tam jeste pak vysloci DPH, coz to tost navysi. Ale pokud bych jich objednal 1000, tak cena bude nekde kolem 3.5Kc/kus vcetne postovneho od nich. Zitra zkusim zavolat do Slovfily, zda to tam nemaji skladem a podle toho se rozhodnu. Jen potvrd, jestli by's je za cca tech 3.5Kc vzal.
Registrovaný uživatel
Tovy: jo, Slovfila nemá e-shop, taky jsem to řešil přes telefon. Zavoláš, a pokud mají, můžeš si je buď osobně vyzvednout u nich v Praze, a nebo si je nechat poslat poštou na dobírku, pokud nemají, tak zhruba do týdne nebo dvou dovezou a pak ti dají vědět.
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Pre Tovy:
100 kusov zoberiam v každom prípade, resp. aj 200kusov, ak by na tom mala závisieť cena.
Registrovaný uživatel
Volal jsem do Slovfily, budou ve stredu objednavat zbozi, tak to necham na nich, abych jim nekazit ksefty. Hned jsem si par stovek objednal a tak kdo mate zajem, muzete si tam zavolat. Koupil jsem jeste co meli na sklade 100 kusu za 335 Kc, takze plusminus predpokladam, ze takova bude cena (coz vyjde mozna i levneji, i kdyz zase k tomu dobirecne to navysi)
Registrovaný uživatel
Reakce na https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/poptavka-minci-1204x43 příspěvek 1067

MMER3: Pokud minci nezakonzervuješ například pomocí nějakého laku, tak se patině prostě neubráníš. To je přirozený vývoj.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Bránit se patině je holý nerozum, vždyť je krásná. :shock:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Bránit se patině je holý nerozum, vždyť je krásná. :shock:


Plně s Tebou souhlasím, vždycky mě naštve když se stará krásná mince leskne jak psí kule
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Jěště jsem přemýšlel o té dřevěné krabičce na rámečky(která fakt vypadá nádherně), ale třeba do třezoru zabere mnoho místa a vejde se tam jen 50 mincí! Používám již asi 10 let alba pro 60 rámečků, velikost alba je cca 130x180mm a plné je tlusté cca 30-35mm.
Takže do objemu co zabírá krabička 140x145x75mm dostanu minimálně dvě albíčka se 120 mincemi, jsou přehledné a dobře se s nimi pracuje i přenášejí. :)
To jen taková moje úvaha, ale do těch kapsiček co psal Kučera asi půjdu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


mohl bys mi prosím popsat nebo poslat odkaz na tento způsob? z foto si nejsem jist, ale vypadá to zajímavě, na raritnější kousky, nebo středověk by se mi to asi hodilo. díky moc
Registrovaný uživatel
Alba od firmy Leuchtturm prodávané na papírové rámečky a do toho vsunováné plastové dvoukapsičky(tuším pro velikost do 50mm) s popisky...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Neni to sice uplne k tematu, ale ja se stale drzim klasickeho alba, dle meho je tam nejvyhodnejsi pomer v poctu ulozenych minci na objem. je mi jasne, ze klasicke fajnsmekry to v zadnem pripade neuspokoji, spise to sem davam jako alternativu - radu ostatnim. resil jsem nedavno ulozeni brakteatu. Chci je mit u ostatnich minci a ne zvlast. Vse je na kapsicku nejmensich rozmeru (3x3 cm). Zezadu mam desticku z plexiskla (rozrezana CD krabicka), pak dostatecne silne plexisklo, do ktereho vyvrtam otvor a na vrch dam tvrdsi folii (viz fotky - to prvni je prototyp, tak je ta dirka sisata :mrgreen: ).

podobne reseni by slo doporucit i pro ulozeni krehcich minci

Co se tyce ulozeni drobnych minci, daval sem prispevek sem:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/drobne-peniaze-grosoveho-obdobia_post_-199867#post199867 (kapacita alba se zvysi 4-nasobne)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
čeče Oli, pekné brakteátiky, pokiaľ ti hovoria Pane. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik...keby si poriadne sledoval toto fórum, vedel by si že mu fakt hovoria pane ;)
Registrovaný uživatel
facctory, no nesledujem poriadne , preto som sa opýtal . ;)

Ty si akože pisateľ - hovorca :roll: , vraj učitelov špatne platia.......... :D , zrejme to nebude pravda. :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
ano, jsou moje. verte, ze za danou cenu byste je vzali asi vsichni (byt nekteri s umyslem dalsiho prodeje).
Registrovaný uživatel
Blahoželám , fakt peknučké.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Dekuju, mel sem z nich radost jak "malej jarda". V chlubirne najdes lepsi fota.

Jinak jsme malicko zamluvili ukladani minci ;)
Registrovaný uživatel
Zajímavý nápad, jen tak dál... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
jen pro jistotu: to plexisklo případně cdčka jsou tak tlusté, že nehrozí styk mince s úložním prostorem? nebo jak to funguje? jinak dráček díky, mrknu nato
Moderátor
Plexisklo z CD je podklad (uplne vlevo), je to obdelnik priblizne 3x3 cm s tloustkou cca 1 mm.

Stredova cast je z plexiskla o tloustce 2 mm (pro vyssi brakteaty lze pouzit plexislo o tloustce 3 mm) do nehoz je vyriznuta kruhova dira (dle rozmeru brakteatu, aby tam moc nelital). Pro mensi mince (feniky, denary) by slo pouzit i 1 mm plexisklo.

Vrsek (uplne vpravo) mam ja z tvrdsi folie, ale lze tam dat znovu plexisklo z CD. Zalezi na tom, jak moc ocekavate, ze vam na to budou sedat decka nebo do toho doubat navstevy. Ja to neocekavam, takze jsem to udelal takto.

Premyslel jsem i o slepeni stredoveho a spodniho dilu pruhlednym lepidlem. Nicmene to v kapsicce drzi celkem fest, takze je to zatim takto rozebiratelne.

Je to ve fazi testovani. Takze samozrejem kdo chce, zkousejte, ale na vlastni riziko. Vse delano rucne doslova na koleni (pilka, nuz, vrtacka s brusnym kuzilkem, nuzky a smirgl).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chtěl bych se zeptat, jestli k ukládání drobných mincí (malé groše, bílé groše) někdo používáte kapsle Leuchtturm Quadrum s otvorem. Osobně se mi tenhle způsob zamlouvá, zvláště v případě následného uložení kapslí do mincovního boxu, ale mám trochu obavu, že je na mince vyvíjen malý, leč trvalý tlak (ačkoliv mě prodejce opakovaně ubezpečoval o opaku). Nerad bych se dočkal toho, že mi mince časem začnou praskat.
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz
Moderátor
Bílej groš to určitě vydrží. To je přeci jenom kus plechu.

Pro drobotinu používám tyto kapsle bez otvoru. Čili Ano, tlak na minci je. Ale jak jsem si všiml, tak po určité době se mince zamáčkne do podložky, takže tlak je poměrně malý. Používám je na ukládání jagellonských haléřů a penízků se lvem víc jak dva roky. A zatím mi žádný neprasknul.

Tyto kapsle spíš mají jinou drobnou vadu. Pokud je často otevíráš, tak se zámky ošoupou, a kapsle pak u sebe nedržej. Ale na druhou stranu, jak často je potřeba tyto kapsle otevírat? Já jsem s nimi spokojen. Mám je uložené v dřevěném boxu a je to super. Myslím si, že v nové nabídce jsou i další praktičtější kombinace boxů, ale s tím co mám jsem spokojen.
Registrovaný uživatel
Dnes jsem se pustil do čištění tohohle drobásku, zelená na něm se mi opravdu nelíbila. Výsledek po 2,5 hodině v olivovém oleji, lehkém otření vatovou tyčinkou a omytí mýdlovou vodou. Ještě jsem ho vrátil do oleje na pár minut (max. na 10), aby pustily některé menší skvrnky, ale nechci zlikvidovat patinu, takže tím čištění končí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Carpe diem, sed memento mori!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1