Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » ::: Poptávka mincí :::

Vykupminci.cz
Numisargo

::: Poptávka mincí :::

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
MMER3 napsal
Podle mne jste zvláštní sběratel, když chcete, aby cena zlata šla nahoru. Já jsem sběratel. Mincí, ne kovů, a proto bych považoval za ideální (ideální neznamená, že je to reálné ;-) ), kdyby zlato bylo bezhodnotné a řešila se jen reálná "vzácnost" mincí, ne kovu. V této situaci jsou pro mne zlaté mince prakticky nedostupné, pokud někdo není ochoten jít pod cenu kovu (věřte nebo ne, stane se to, byť hodně výjimečně). Proto jsem měl vždy raději (a stále mám raději) bankovky. Tam je cena kovu všem ukradená a řeší se jenom to, co si myslím, že je ve sběratelství správné. Snad jenom u platných se ještě bere ohled na nominál, ale to mi tak nevadí (i když u takových pětitisícovek apod. je to občas trošku problém...), to je koneckonců i u mincí a kdyby tomu tak nebylo, nebyly by to bankovky. I když, bohužel, spekulanti se najdou všude.

Jednak nejsem jenom sběratel a jednak je u antiky skoro jedno, jak vysoko cena bude, mimo pár pozdních císařů a pár jiných drobných vyjímek znamená zlatá mince ve sbírkovém stavu minimálně desetitisíce. Takže cena kovu bývá jen zlomek celkové ceny. U Byzance už je to díky větší nabídce a dobrým stavům trochu jinak.
U bankovek bych měl hrůzu z toho, že se časem rozpadnou, že mi je sežere hmyz, že vyhořím, že přijdu o několik tisíc neopatrným ohnutím... :)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 21. 8. 2012, 21:48. »
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
MMER3 napsal
Podle mne jste zvláštní sběratel, když chcete, aby cena zlata šla nahoru. Já jsem sběratel. Mincí, ne kovů, a proto bych považoval za ideální (ideální neznamená, že je to reálné ;-) ), kdyby zlato bylo bezhodnotné a řešila se jen reálná "vzácnost" mincí, ne kovu. V této situaci jsou pro mne zlaté mince prakticky nedostupné, pokud někdo není ochoten jít pod cenu kovu (věřte nebo ne, stane se to, byť hodně výjimečně). Proto jsem měl vždy raději (a stále mám raději) bankovky. Tam je cena kovu všem ukradená a řeší se jenom to, co si myslím, že je ve sběratelství správné. Snad jenom u platných se ještě bere ohled na nominál, ale to mi tak nevadí (i když u takových pětitisícovek apod. je to občas trošku problém...), to je koneckonců i u mincí a kdyby tomu tak nebylo, nebyly by to bankovky. I když, bohužel, spekulanti se najdou všude.

Jednak nejsem jenom sběratel a jednak je u antiky skoro jedno, jak vysoko cena bude, mimo pár pozdních císařů a pár jiných drobných vyjímek znamená zlatá mince ve sbírkovém stavu minimálně desetitisíce. Takže cena kovu bývá jen zlomek celkové ceny. U Byzance už je to díky větší nabídce a dobrým stavům trochu jinak.
U bankovek bych měl hrůzu z toho, že se časem rozpadnou, že mi je sežere hmyz, že vyhořím, že přijdu o několik tisíc neopatrným ohnutím... :)


Je asi pravda, že u antiky je to trošku něco jiného, nicméně i tak... Co se bankovek týče, osobně mám větší problém s přechováváním mincí než bankovek, které se rychle poškozují už jen pouhým stykem se vzduchem, což u bankovek (nebo minimálně ne v takové míře) neprobíhá. A toho, že by se rozpadly, se s největší pravděpodobností nedožiji, protože do dneška není problém sehnat mnohé 80 - 90 let staré bankovky ve stavu UNC, na nichž tedy stáří není vůbec znát. Takže pokud se nedožiji 300 let, nejspíše se mi ty bankovky nerozpadnou. Jde o to, jak je uchováváte. I ten požár mám vyřešený ohnivzdorným trezorem, v němž mám všechny bankovky. Nicméně asi řeším mírně jiné problémy tím, že dělám téměř jen 20. a 21. století (+ jen malou část z 2. poloviny 19. století). Na ohnutí je třeba dávat pozor, ale ani s mincemi si nemůžete dělat co chcete, že... Koneckonců, pokud ty bankovky máte pouze ve sbírce a "nehrajete" si s nimi, tak ohnutí nehrozí. Nicméně to jsme trošku odbočili. Šlo mi o to, že cena kovu je většinou spíše "ke vzteku" než k užitku. Kdyby byly všechny kovy bezcenné, bylo by to pro sběratele (mincí popř. medailí apod.), myslím, ideální.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Aby byly kovy bezcene je asi dosti utopicka myslenka. To uz bychom mohli chtit, aby byla bezcenna i ropa atd.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
No co by jsi čekal za názor z Marceltónu... :mrgreen: :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Aby byly kovy bezcene je asi dosti utopicka myslenka. To uz bychom mohli chtit, aby byla bezcenna i ropa atd.


To by tady musel někdo číst. Psal jsem, že "bych (to) považoval za ideální (ideální neznamená, že je to reálné ;-) )". Ale to vy ne a raději to hned "chytře" okomentujete. A aby se toho "Dracek" nechytil, to bych se také divil.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Z logiky věci musí vyplývat, že papír bude vždy k poškození náchylnější než kov. Pokud se bude v zemi nalézat mince, téměř výhradně ražená ze stříbra, pak v zemi bez poškození vydrží mnoho let. Nerozumím ani tvrzení, že se mince poškozují už jen pouhým stykem se vzduchem. Zajisté by mohlo k některým negativním procesům docházet v případě škodlivého prostředí, ale bankovky by zde netrpěly? Já si myslím, že ano a v mnohem větším měřítku. Stačí připomenout pouhé vlhké prostředí atd.
Zajisté se dají sehnat luxusní bankovky staré například dvě století, ale to samé bude platit i v případě mincí, ale s tím rozdílem, že zde se bude jednat o ražby staré například dva tisíce let.
Pokud budeme sbírat pouze sběratelské věci, pak v převážné většině případů nebude hrát cena kovu žádnou roly, nebo nepodstatnou. Může se jednat o mince měděné, bronzové, drobné stříbrné, nebo i o mince vyšších hodnot, ražené z jakostního stříbra, kde bude kov hrát pár procent, z ceny konečné.
Prostě kov je kov a papír, pouze papír.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 22. 8. 2012, 10:02. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Z logiky věci musí vyplývat, že papír bude vždy k poškození náchylnější než kov. Pokud se bude v zemi nalézat mince, téměř výhradně ražená ze stříbra, pak v zemi bez poškození vydrží mnoho let. Nerozumím ani tvrzení, že se mince poškozují už jen pouhým stykem se vzduchem. Zajisté by mohlo k některým negativním procesům docházet v případě škodlivého prostředí, ale bankovky by zde netrpěly? Já si myslím, že ano a v mnohem větším měřítku. Stačí připomenout pouhé vlhké prostředí atd.
Zajisté se dají sehnat luxusní bankovky staré například dvě století, ale to samé bude platit i v případě mincí, ale s tím rozdílem, že zde se bude jednat o ražby staré například dva tisíce let.
Pokud budeme sbírat pouze sběratelské věci, pak v převážné většině případů nebude hrát cena kovu žádnou roly, nebo nepodstatnou. Může se jednat o mince měděné, bronzové, drobné stříbrné, nebo i o mince vyšších hodnot, ražené z jakostního stříbra, kde bude kov hrát pár procent, z ceny konečné.
Prostě kov je kov a papír, pouze papír.


Jenže já nemluvím o extrémním prostředí (třeba "pobyt" mincí resp. bankovek v zemi, kde skutečně není moc o čem mluvit). A podotýkám, že dělám oběh konce 19., 20. a 21. století, kde to je zase o něčem jiném a cena kovu hraje většinou roli (prosím pěkně roli) dost zásadní. Takže - co se týče toho sporu papír vs. kov, tak v extrémním prostředí se není o čem bavit, ale pro běžné přechovávání mi přijde jednodušší přechovávat bankovky než mince. Příklad z běžného života - když dám bankovku na jedno místo a vedle ní minci a vrátím se po pěti letech, bankovka bude stále stejná, zatímco mince přinejmenším ztratí znatelnou část lesku, změní barvu atp. To, myslím, nemůžete popřít.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Mince svůj lesk neztratí, pouze chytne patinu. V případě luxusní zachovalosti se můžeme bavit o ušlechtilé patině. Pokud se nám nebude líbit, pak můžeme minci opatrně omýt. Bankovky se asi moc omývat nedají a pokud jsou nějakým způsobem čištěny, pak se to pozná a má to negativní vliv na jejich cenu.
U bankovky musíme dávat pozor na sluneční svit, aby barvy nevybledly atd. Mince může ležet na slunci třeba sto let a nic se jí nestane. Maximálně chytne žlutavou patinu, které se pohodlně zbavíme.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Mince svůj lesk neztratí, pouze chytne patinu. V případě luxusní zachovalosti se můžeme bavit o ušlechtilé patině. Pokud se nám nebude líbit, pak můžeme minci opatrně omýt. Bankovky se asi moc omývat nedají a pokud jsou nějakým způsobem čištěny, pak se to pozná a má to negativní vliv na jejich cenu.
U bankovky musíme dávat pozor na sluneční svit, aby barvy nevybledly atd. Mince může ležet na slunci třeba sto let a nic se jí nestane. Maximálně chytne žlutavou patinu, které se pohodlně zbavíme.


Mince (i bankovky) sbírám už 7. rokem a nemám ten pocit, že by to šlo tak pohodlně. Tedy, mám na mysli zejména (u tohoto "problému") mosazné, měděné a bronzové mince, u stříbrných (ať už ve smyslu "ze stříbra" nebo pouze ve smyslu "stříbrné barvy") to většinou jde jak popisujete. Odstranit bankovky z dosahu slunečního svitu zas takový problém není, ale zajistit, aby mince (zejména z výše zmíněných kovů) měly dlouhodobě stejnou barvu (a stabilní lesk) je téměř nemožné. Mohu to jednoduše prokázat na příkladu, kdy jsem si před asi 3 lety koupil od jednoho prodejce 6 mincí ve stavu UNC. 3 z nich byly v běžném uzavíratelném pytlíku, 3 v (rovněž plastovém) obalu, který bych musel roztrhat, abych se k nim dostal. Rozhodl jsem se, že ty první 3 dám "normálně" do sbírky a druhé 3 nechám v onom obalu. Doplním, že jsou na stejném místě (pouze několik mm od sebe) bez přístupu čerstvého vzduchu (tzn. nějaký vzduch tam je, vakuované to není, ale čerstvý vzduch tam neproudí). Barevný i "leskový" rozdíl je dnes docela znát. Druhé tři mince jsou stále stejné (nebo alespoň změnu nepozoruji), první tři nikoliv. Jedná se o stejné mince (s jinými motivy, nicméně týchž nominálních hodnot téže měny ze stejného kovu).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
« Poslední úpravu provedl(a) MMER3 v 22. 8. 2012, 10:45. »
Registrovaný uživatel
MMER3: Tady se ale nejspíše již bavíme o vlastnostech alb do kterých byly mince uloženy. První tři změnily barvu protože album může mít více chlorovaných změkčovadel a ty reagují s mincemi. No a ty druhé, ikdyž nětuším co to může být za plast, bych tipnul že budou v celofánu tedy v materiálu který je "naprosto" bezpečný. A co se uložení bankovek týče, tak jsem v tom naprostý laik. Pouze jako malý kluk jsem vyhledával po půdach atp. staré bankovky, které jsem poté ukládal do tehdejších alb. A světe div se, i tam se mi s těmi bankovkami něco dělo. Ale možná to bylo jen rukama :D

UŽ TO TADY ALE PĚKNÉ ZASVIŇUJEME :x TAK BYCH TUTO DISKUZI PŘESUNUL DO NĚJAKÉHO JINÉHO TÉMATU. TŘEBA SKLADOVÁNÍ A ČIŠTĚNÍ MINCÍ
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
« Poslední úpravu provedl(a) LukeH2O v 22. 8. 2012, 10:58. »
Registrovaný uživatel
LukeH2O napsal
MMER3: Tady se ale nejspíše již bavíme o vlastnostech alb do kterých byly mince uloženy. První tři změnily barvu protože album může mít více chlorovaných změkčovadel a ty reagují s mincemi. No a ty druhé, ikdyž nětuším co to může být za plast, bych tipnul že budou v celofánu tedy v materiálu který je "naprosto" bezpečný. A co se uložení bankovek týče, tak jsem v tom naprostý laik. Pouze jako malý kluk jsem vyhledával po půdach atp. staré bankovky, které jsem poté ukládal do tehdejších alb. A světe div se, i tam se mi s těmi bankovkami něco dělo. Ale možná to bylo jen rukama :D

UŽ TO TADY ALE PĚKNÉ ZASVIŇUJEME :x TAK BYCH TUTO DISKUZI PŘESUNUL DO NĚJAKÉHO JINÉHO TÉMATU. TŘEBA SKLADOVÁNÍ A ČIŠTĚNÍ MINCÍ


Mince do alb neukládám, protože mi to přijde nepraktické. Pouze na 4 státy mám album, které je přímo určené na mince a které s nimi nic nedělá. Mince mám uložené ve speciální dřevěné skříni, speciální (vše na míru dělané) prosklené dřevěné "krabici" a dvou plastových krabicích, které jsou k tomu určené. Jejich hlavní výhodou je, že když mi přibude nová mince, nemusím přeskládávat celé album (ano, mohu si v albu nechat volná místa, ale i to je dost nepraktické). Vím, o čem mluvím a vinou žádných změkčovadel to není.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MMER3:
K O N E C - nebo začnu mazat !!! :evil:
(klidně si říkejte diktatura, je mi to jedno, zdejší téma je jasné...)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Mince se nemusí leskout jak psí k..le. Zachovalost UNC, kterou zmiňuješ zanemná, že mince neprošla oběhem, není poškrábaná, má hranu vpořádku, všechny detaily jsou patrné atd. O patině ("barvě") mince se tu nehovoří.
Prakticky žádný kov se v přírodě nevyskytuje čistě v ryzí formě. Samozřejmě že Cu, Ag i Au lze najít ryzí, ale podíl Cu a Ag na celkově vytěžené rudě je zcela zanedbatelný. Nejtypičtějšími rudami jsou u Ag např. akantit, argentit, Au se spolu s platinou a platinovými kovy těží jako kov (nugety, zaltinky) někdy se těží i amalgámy Au. Rudy mědi jsou například sulfidické rudy jako chakozin, covellin, bournit atd. Tvorbě patiny (chceš-li nečistoty) na mincích prostě a jednoduše zabránit nelze. Například krásná zelená patina na antických miních bývá velmi složitá sloučenina a její odstranění je možné prakticky pouze za cenu zničení daného exempláře.
Pro zájímavost - kovový hliník reaguje s obyčejnou vodou. Všechny hliníkové předměty jsou pokryty tenkou vrsvou velmi stálého oxidu, který chrání čistý kov před vnějšími vlivy.
_______________
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
MMER3:
K O N E C - nebo začnu mazat !!! :evil:
(klidně si říkejte diktatura, je mi to jedno, zdejší téma je jasné...)


Sorry za poslední příspěvek...
_______________
Registrovaný uživatel
3 krejcárky, pěkné stavy, za 600kč( v ceně i doprava ) platba na účet, v případě zájmu mě kontaktujte na mail srenky@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsi v poptávce...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Kupim toliar Leopolda I. Kremnica nejde mi o ročník. dakujem za pripadné ponuky.
Registrovaný uživatel
Kúpim 5 KS 1939 obe varianty ale iba v perfektnom stave.... Najlepšie bez jediného škrabanca a v ražobnom lesku :)
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
woodmaker napsal
Kúpim 5 KS 1939 obe varianty ale iba v perfektnom stave.... Najlepšie bez jediného škrabanca a v ražobnom lesku :)

Zlatú v striebornom púzdre a striebornú v koženom, mierne nad cenu kovu :P
Moderátor
woodmaker napsal
Kúpim 5 KS 1939 obe varianty ale iba v perfektnom stave.... Najlepšie bez jediného škrabanca a v ražobnom lesku :)

Tak o to jsem se snazil 30let a bez uspechu, vzdycky na nich nejake drobne rysky byly...
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
woodmaker napsal
Kúpim 5 KS 1939 obe varianty ale iba v perfektnom stave.... Najlepšie bez jediného škrabanca a v ražobnom lesku :)

Zlatú v striebornom púzdre a striebornú v koženom, mierne nad cenu kovu :P


ja kvalitu viem oceniť ;)
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
woodmaker napsal
Kúpim 5 KS 1939 obe varianty ale iba v perfektnom stave.... Najlepšie bez jediného škrabanca a v ražobnom lesku :)

Tak o to jsem se snazil 30let a bez uspechu, vzdycky na nich nejake drobne rysky byly...


Tak to ste ma moc nepotešili... Ale je to zaujímavé že tie drahšie mince sa dajú skôr zohnať v perfektných stavoch ako táto...
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
Koupím bílý groš Rudolfa II. rok 1596. Na mincovně a na mincmistrovi nezáleží. V dobré kvalitě (max. do 1/1...) Popř. i vyměním za jiný ročník, nobo za nějakou jinou minšišku... ;) Na ceně se určitě dohodneme...
pavlik.miro@iol.cz
« Poslední úpravu provedl(a) krokodill v 11. 9. 2012, 9:40. »
Registrovaný uživatel
kupim takuto uhorsku korunu 1896.
nehladam ziadne zazraky, len nech je to za dobru cenu.
v takom pripade aj viac kusov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kúpim Habsburske mince od Ferdinanda I. po Karola III. Som začiatočník a tak uvítam aj nejaké rady cez maila ohľadom týchto mincí. :) fasciata.fasciata@gmail.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... > »

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » ::: Poptávka mincí :::

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1