Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Skladovanie archov

Vykupminci.cz
Numisargo

Skladovanie archov

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Otázka na majiteľov archov slov. bankoviek (alebo akýchkoľvek), ako ich skladujete? V tube, alebo pod sklom na stole... :mrgreen:
Má ich niekto zasklené? Uvažoval som o zasklení medzi dve sklá, ale obávam sa, či časom na svetle nevyblednú.
ďakujem
Registrovaný uživatel
rozstříhat na správný formát a složit do balíčku.... :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
zavesit na stenu kde nesvieti priamo slnko a nema to chybu...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Babulik - Tebe svieti do miesnosti priamo na stenu, ked sa bojíš vyblednutia?
Ja ich mám za sklom a nemám s tým žiadny problém a super to vyzerá....
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
Babulik - Tebe svieti do miesnosti priamo na stenu, ked sa bojíš vyblednutia?
Ja ich mám za sklom a nemám s tým žiadny problém a super to vyzerá....


No práve, tam, kam ho chcem umiestniť, dopadá priamo slnko na stenu (cez strešné okno v podkroví). Tak neviem, či by to super vyzeralo po pár rokoch...

Dracek: radšej si osekám prsty, ako arch... :lol:
Registrovaný uživatel
Tak na priame svetlo to určite nedávaj, určite vyblednú po dlhom čase. Ale zas na druhú stranu, potom to môžeš predať ako raritu - bude to varianta so slabším odtienom :-)
Registrovaný uživatel
Vidíš, to ma nenapadlo... to by bola super rarita so slabším odtieňom iba na líci!
dík za rady
Registrovaný uživatel
Archy vyzerajú ako nové aj po 18tich rokoch, pretože boli uskladnené v tmavom sejfe národnej banky, nikdy neboli vystavené vplyvom žiarenia, teplota a vlhkosť boli stabilné počas celej doby skladovania a bolo jedno či je vonku leto alebo zima...
A ty ich teraz zavesíš na stenu, ktorej teplota sa mení podľa teploty vonkajšieho prostredia, ponecháš napospas výparom z kuchyne a meniacej sa vlhkosti podľa toho či práve nesušíš prádlo, vystavíš slnečnému žiareniu (UV+IR) aj keď odrazenému denne 12 hodín a aby toho chúďatká nemali málo, tak ešte oproti zapneš telku, ktorá ich oblýskne röntgenom. Samozrejme predpokladám, že na stenách nemáš ani stopu po plesni. Tak veľa radosti pri kukaní 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Skladovanie archov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1