Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Sklo?

Vykupminci.cz
Numisargo

Sklo?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

poprosil bych o určení :)
Podle mě je to sklo, jen se mi nezdá, jak takhle mohlo "vykrystalizovat". Našel jsem to jako malý ve sklepě :)

Děkuji, Wengous

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pripomina mi to odpad z materialu, jaky jsme kdysi sbirali v okoli tovarny v Jablonci nad Nisou (sklo, nekdy az ve fantastickych podobach), ale mozna to jenom tak vypada :)
Registrovaný uživatel
Je to možné, jen nevím, jestli se dopátrám původu :D Bylo to pohozené ve sklepě, který jsme vyklízeli. Takže asi bývalý majitel a toho už určitě nedohledám. Jinak děkuji za pomoc, ale další se nebráním :)

EDIT: Jak z toho dostanu ten přebytečný materiál, co tam nemá být (hlína atd.)?
« Poslední úpravu provedl(a) Wengous v 20. 6. 2013, 8:32. »
Moderátor
takto skutečně vypadají zbytky skla ze starých tavících pánví sklářských hutí - takovéto zbytky nejrůznějších tvarů a barev se v okolí starých sklářských hutí nachízejí zcela běžně
Registrovaný uživatel
Dobrý den.

Měl bych zájem, jestli by mi někdo mohl potvrdit, jestli je to sklo. Myslím si, že ano, ale stejně mi to nedá ;). Našel jsem to v potoce u Železné rudy. Jako laikovi mě zmátl ten tvar, což némůže být ze střepu, tak možná nějaká roztavená lahev, ale ta barva? Vevnitř je zarostlý písek. Sklo se v potoce poměrně rychle obrousí a todle má obroušené pouze hrany. Otázka je, jak to v tom potoce bylo dlouho. Kdyby někdo věděl, tak moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ropton , zrejme zo starej hute čo možno pred 500 -800 rokov tam vyrábala sklo vrátane farebného.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
jako bižuterni sklo.
Registrovaný uživatel
vyskúšať tvrdosť
Registrovaný uživatel
Ropton napsal
Dobrý den.

Měl bych zájem, jestli by mi někdo mohl potvrdit, jestli je to sklo. Myslím si, že ano, ale stejně mi to nedá ;). Našel jsem to v potoce u Železné rudy. Jako laikovi mě zmátl ten tvar, což némůže být ze střepu, tak možná nějaká roztavená lahev, ale ta barva? Vevnitř je zarostlý písek. Sklo se v potoce poměrně rychle obrousí a todle má obroušené pouze hrany. Otázka je, jak to v tom potoce bylo dlouho. Kdyby někdo věděl, tak moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Netrap se tim,lepši sbirej vltaviny,a bude to dobri.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » Sklo?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1