Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Špála?

Vykupminci.cz
Numisargo

Špála?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj,mam moznost koupit udajneho V.Spalu.
Hacek je v tom,ze neni signovan,ale dle malby tohoto zatisi by to on mohl byt.Kdyby chtel nekdo namalovat falzum,tak by tam prece ten podpis dodelal,coz u Spaly by asi nebylo tezke...
Co myslite?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen dodam,ze se jedna o olej na sololitu
Registrovaný uživatel
Odpovim otazkou. Vy by jste si dal Spalu do tohoto ramu? Vase odpoved bude zaroven odpovedi na to, zda se opravdu jedna o Spalu.
Moderátor
Podle mě to Špála není.
Za prvé nevidím důvod, proč by to Špála nesignoval, pokud by to namaloval.
Za druhé mi to připadá kompozičně velmi slabé - zprvu jsem myslel, že jde o mísu s velikonočními vajíčky a nikoliv jablíčky...

Někdo se snažil napodobit Špálův styl, ale je to prostě slabé...
Registrovaný uživatel
A není to za špatný peníz. http://www.antik-zlin.cz/antik-zlin/eshop/7-1-Obrazy/0/5/4352-Obraz-zatisi-s-jablky-Spala
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
A není to za špatný peníz. http://www.antik-zlin.cz/antik-zlin/eshop/7-1-Obrazy/0/5/4352-Obraz-zatisi-s-jablky-Spala


Pokud to neni Spala,tak i ten litr se da investovat napr.do dobre vecere ze zenou...:-)
Registrovaný uživatel
"Ahoj,mam moznost koupit udajneho V.Spalu. --- naše cena: 999 Kč".-------- Pane trochu se nad sebou zamyslete. V sobotu ráno dávají Jů a Hele, jistě se vám to bude líbit.
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
petrarca napsal
A není to za špatný peníz. http://www.antik-zlin.cz/antik-zlin/eshop/7-1-Obrazy/0/5/4352-Obraz-zatisi-s-jablky-Spala


Pokud to neni Spala,tak i ten litr se da investovat napr.do dobre vecere ze zenou...:-)
Jardo já jsem ti nabízel obrazy z tvého regionu, jako dobrou a lacinou investici, jsou to známí autoři, kteří dosahují velice dobrých cen v aukčních síních Prahy. Sice jsi říkal, že se podíváš až budeš mít čas ... vzhledem k tomu, že tady pořád píšeš, tak čas máš. Pokud nemáš zájem , tak by bylo férové mi říct, že ne. Jenom nechápu proč se ptáš pořád na nějaké pofiderní obrazy rádoby renomovaných autorů, které ti někdo nabízí, nebo si je vyhledáš na netu ... stejně ti zdejší odborníci u každého obrazu řeknou, že to je šméčko. Já ti nabízím originály z tvého regionu za pěknou cenu třeba 2500 Kč a ty tím pohrdáš ... nezlob se, ale ty si asi zasloužíš naletět podvodníkovi ... nejsem naštvaný, že nechceš nic ode mne proto to nepíši, ale ty fakt jednou s koupí hodně uletíš, protože nemáš znalosti a radary , které tě od koupi odradí. Zapomeň na mou nabídku, radši už neplatí :o
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 26. 10. 2017, 16:32. »
Registrovaný uživatel
Bohuslav Suchý a Josef Cerman ORIGINÁL každý za 2500 Kč není pro Jardell dost dobrý ,,, Jardo probuď se, než proděláš kalhoty a zlob se , nebo nezlob .... je mi to jedno !!!
Registrovaný uživatel
stepe napsal
"Ahoj,mam moznost koupit udajneho V.Spalu. --- naše cena: 999 Kč".-------- Pane trochu se nad sebou zamyslete. V sobotu ráno dávají Jů a Hele, jistě se vám to bude líbit.


Takto je nabizen v krame.Nerekl jsem,ze ho koupim.Jen mne zajimal nazor na kvalitu malby,na kterou mne odpovedel fundovane pouze Wjem.Od toho snad toto forum je,ne?Televizni program mam,tak se juknu do neho.Na to Vas stepe nepotrebuji.
Registrovaný uživatel
Vězte , že když už jej nabízeli v antiku , tak si je pořádně proklepli .
jardelll napsal
stepe napsal
"Ahoj,mam moznost koupit udajneho V.Spalu. --- naše cena: 999 Kč".-------- Pane trochu se nad sebou zamyslete. V sobotu ráno dávají Jů a Hele, jistě se vám to bude líbit.


Takto je nabizen v krame.Nerekl jsem,ze ho koupim.Jen mne zajimal nazor na kvalitu malby,na kterou mne odpovedel fundovane pouze Wjem.Od toho snad toto forum je,ne?Televizni program mam,tak se juknu do neho.Na to Vas stepe nepotrebuji.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Bohuslav Suchý a Josef Cerman ORIGINÁL každý za 2500 Kč není pro Jardell dost dobrý ,,, Jardo probuď se, než proděláš kalhoty a zlob se , nebo nezlob .... je mi to jedno !!!


Snad jsem psal,ze ti odpovim v patek az kouknu a zjistim neco o techto autorech. :roll:
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
stepe napsal
"Ahoj,mam moznost koupit udajneho V.Spalu. --- naše cena: 999 Kč".-------- Pane trochu se nad sebou zamyslete. V sobotu ráno dávají Jů a Hele, jistě se vám to bude líbit.


Takto je nabizen v krame.Nerekl jsem,ze ho koupim.Jen mne zajimal nazor na kvalitu malby,na kterou mne odpovedel fundovane pouze Wjem.Od toho snad toto forum je,ne?Televizni program mam,tak se juknu do neho.Na to Vas stepe nepotrebuji.
Jardo nebuď na Stepa naštvanej a ani na mne, ale já mám pocit že pořád sháníš po netu nějaký obraz od renomovaného malíře a chceš investovat volně ložené peníze ... vycházím z toho, že se pořád ptáš tady na foru. Ale kluku ty nejsi na tom tak dobře se znalostmi , aby jsi mohl investovat a uložit peníze, ALE JÁ také ne, ale mám cca 45 let zkušeností proti tobě !!! Ale je mezi námi diametrální rozdíl, já mám možnost konzultovat koupi mých regionálních malířů fyzicky s odborníky, kteří dělali jejich výstavy, než koupím a hlavně moje žena ty výstavy dělala a je to pro mne první signál pochybností ... třeba Adolfa Kašpara, Stanislava Lolka, Františka Hoplíčka. ALE TY NE !!! Já bych si taky netroufl koupit Špálu přes net a ani osobně ... Ty jednou pěkně uletíš s investicí .... Nemyslím to zle ;)
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 26. 10. 2017, 17:03. »
Registrovaný uživatel
Ten rádoby Špála je hroznej a to tomu vůbec nerozumím .... Ale Jardo já bych o tom ani nepřemýšlel, jestli je to on ... ale ty ano. V tom je ten rozdíl mezi námi dvěma neodborníky na obrazy.Nezlob se za upřímnost a omlouvám se ti, pokud jsem se tě dotkl ...
Registrovaný uživatel
Ja preci nejsem nastvanej a tvoje znalosti,ci stepa Vam nezapiram.
Ted jsem treba diky filomene koupil nadhernou kresbu uhlem od autora Zdenka Kleindiensta,nebo olej na platne od akad.malire A.Smetany.Samo,ze nebudu kupovat na netu Spalu za 30tis.,sberatel jsem,ale ne blazen...;-)
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Ja preci nejsem nastvanej a tvoje znalosti,ci stepa Vam nezapiram.
Ted jsem treba diky filomene koupil nadhernou kresbu uhlem od autora Zdenka Kleindiensta,nebo olej na platne od akad.malire A.Smetany.Samo,ze nebudu kupovat na netu Spalu za 30tis.,sberatel jsem,ale ne blazen...;-)
Jo pokud dá dobrozdání podle foto Wjem, Stepe, Filoména a Kolemjdoucí, tak je to záruka pravosti. Pokud dle foto nemají absolutně žádné pochybnosti, tak bych i já do toho šel... To jsou fachmani, i když se s některými nemusím :D
Moderátor
Ovšem, jestli je ten obraz jen za 999 Kč, tak bych to možná risknul.
Je tady jistá možnost, že původní obraz byl silně ořezán včetně signatury. Tím pádem by to "omlouvalo" tu nepříliš slavnou kompozici a taky ten nevábný rám.

Konec konců, Jižní Moravu a Zlínsko osvobozovali Rumuni a "divocí" Sověti, takže se tam dost rabovalo a obraz mohl dojít k úhoně, původní majitelé mohli skončit všelijak atd...

Za 999 Kč to možná stojí za risk. Ale budete mít asi dost práce prokázat případné Špálovo autorství.
Registrovaný uživatel
Jj,to uz jsem taky vypozoroval...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Ovšem, jestli je ten obraz jen za 999 Kč, tak bych to možná risknul.
Je tady jistá možnost, že původní obraz byl silně ořezán včetně signatury. Tím pádem by to "omlouvalo" tu nepříliš slavnou kompozici a taky ten nevábný rám.

Konec konců, Jižní Moravu a Zlínsko osvobozovali Rumuni a "divocí" Sověti, takže se tam dost rabovalo a obraz mohl dojít k úhoně, původní majitelé mohli skončit všelijak atd...


Za 999 Kč to možná stojí za risk. Ale budete mít asi dost práce prokázat případné Špálovo autorství.


Ram bude jiste nepuvodni a styl zatisi celkem sedi,ale ja nejsem odbornik na Spalu.Vasich znalosti si cenim a riskovat se ma.( litr jsem nedavno dostal kvuli pasum v aute...:-) )
Registrovaný uživatel
Toto je Spala nabizen v g.platyz.Kouknete prosim na kosik,ktery je dost podobny....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jardo omlouvám se , že ti sem vlezu s obrazem. Prosím Wjema, Stepe a jiné odborníky o posouzení krajinky, jestli je podprůměrná,průměrná, dobrá, dost dobrá, nebo tak podobně, pokud se to dá posoudit dle mých podprůměrných foto, zkoušel jsem s bleskem i bez. Jde o olej na malířské lepence a autora dodám třeba pak.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Doporučoval bych fotit bez blesku s fixovaným fotoaparátem na samospoušť...
Registrovaný uživatel
Jejda ,tak fotoumělec ze mne fakt nebude :D
Registrovaný uživatel
Poslední pokus a pak na to kašlu :D Na fotoaparátu dobrý, ale tady hrůza, nemám dobrý aparát... no nic nechte to bez odezvy. Ale díky Wjeme :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 26. 10. 2017, 18:19. »
Registrovaný uživatel
Jestli je to průměrné, dobré nebo dost dobré, záleží podle toho, co považujete za průměr. Pokud to není signované, tak to nemůže být "dost dobré". Ale z fotky s bleskem je alespoň zcela jisté, že je to namalované.- Na rozdíl od toho Špály, u kterého sice prodávající tvrdí, že je to olej na sololitu, ale může to být i tisk.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Špála?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1