Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Špála ze sbírky dra Čeřovského

Vykupminci.cz
Numisargo

Špála ze sbírky dra Čeřovského

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám pocit, že toto fórum sledují nejen překupníci, ale i začínající sběratelé a investoři do výtvarného umění. Tedy jim bych chtěl říct, že kytici tulipánů společně s jablíčky Špála nikdy nenamaloval:
https://aukro.cz/vaclav-spala-kvetiny-ve-vaze-6940924055
O sbírce JUDr. Čeřovského píše Marcel Rusinko ve své knize Snad nesbíráte obrazy, kde reprodukuje originální hranaté razítko "SBÍRKA DRA ČEŘOVSKÉHO".
Jestli jsou barvy na obrázku Aukra jen trochu věrné, tak takovou kobaltovou modř Špála nikdy nepoužíval.
Registrovaný uživatel
To je ale hnusný obraz... kdeže Špála...
Registrovaný uživatel
mimo jiné ... zpředu Špála 39 vzadu Václav @ 1933...
Registrovaný uživatel
Výborná je aj iná ponuka na AUKRO, tam si dokonca sám záujemca môže vybrať, ktorého špičkového autora si kupuje :) ... https://aukro.cz/seniky-pod-kopci-bazovsky-6941106257
« Poslední úpravu provedl(a) peterM61 v 14. 1. 2019, 14:25. »
Registrovaný uživatel
peterM61 napsal
Výborná je aj iná ponuka na AUKRO, tam si dokonca sám záujemca môže vybrať, ktorého špičkového autora si kupuje :) ... https://aukro.cz/seniky-pod-kopci-bazovsky-6941106257


Jojo, mohl by to být Bazovský, Benka nebo Hála.. Všichni mají nejspíše podobnou signaturu a a styl. ;)
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Jojo, mohl by to být Bazovský, Benka nebo Hála.. Všichni mají nejspíše podobnou signaturu a a styl. ;)


Tak hlavně, když se to prodá, tak by si mohl prodávající koupit lupu ("Signatury tam je, ale bez lupy nepřečtu"), i když aktuální cena 7 Kč, to nevím, jestli to bude zrovna na lupu... 8)
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
To je ale hnusný obraz... kdeže Špála...

Ale Špála také maloval většinou hnusné obrazy :roll:
Moderátor
No, je to opravdu hodně slaboučký "Špála"...
Nesedí prakticky nic - jak ta modrá barva, tak otřesně vyvedené květy, jablíčka by pravý Špála také takto neodbyl.
Jak již bylo řečeno, nesouhlasí ani datace na obraze s datací na tom papírovém štítku vzadu, a korunu tomu dává to na just (sic!) vydrápnuté jméno na štítku,kde byl původně zřejmě nějaký jiný tvůrce...

Letmý pohled na historii přihazování napovídá, že prodejce to má zřejmě z několika stran posichrované z hlediska umělého navyšování ceny. Jsem docela zvědavý na výsledek... :)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Kolemjdouci napsal
To je ale hnusný obraz... kdeže Špála...

Ale Špála také maloval většinou hnusné obrazy :roll:


To, že se vám Špála nelíbí, vám klidně veřím, ale to neznamená, že jeho obrazy jsou hnusné, prostě se VÁM nelíbí.


Já bych pro některé z jeho "poříčních" krajinek (Berounka, Otava) z konce dvacátých let snad vraždil :mrgreen:
Moderátor
Je opravdu zábavné sledovat jak se ty "fake" přihazovací nicky snaží vzbudit dojem, jaký je o to "mistrovské Špálovo dílo" zájem :)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Kolemjdouci napsal
To je ale hnusný obraz... kdeže Špála...

Ale Špála také maloval většinou hnusné obrazy :roll:

Špála sice taky není můj šálek kávy, hlavně obrazy tzv. "na kšeft", všeliká ta zátiší, co stihnul 2-3 denně - ta mě nechávají v klidu, jenže... on malovat uměl, marná sláva. Je třeba si odmysliti všechny ty okoukané reprodukce, které nás potkávaly v čekárnách obvodních lékařů, a dostat se na dotek jeho originálů. Pak zjistíte (ale může to chvilku trvat), že i ta jeho nejobyčejnější zátiší jsou namalovaná prostě fajnově.
To pochopitelně jeho padělatelé neumějí a myslí si, že všechno, kde je váza, silné kontury a celý je to "tak nějak domodra", mohou vydávat za echtšpálu. A aby to pojistili, ještě tam frknou flekatý a šišatý jablíčka. No a nekup to, za desetinu, dvacetinu ceny...
To je tak, když někdo chce na aukru narazit na nepoznanej poklad, přesněji, to je tak, když někdo na aukru hodí vějičku uměnímilovnému hejlovi :P 8) :evil:

to: wjem- naprostý souhlas. Špálovy krajiny jsou úchvatné.
Moderátor
Kolemjdoucí:
Nad těmi Špálovými krajinkami "vzdychal blahem" kolega packa, nikoliv já...
Aneb, já krajinky (jakékoliv) obecně v oblibě nemám a (až na několik výjimek) vůbec je sběratelsky nevedu. Ale neohrnuji nos nad těmi, kdož jsou opačného názoru ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 14. 1. 2019, 19:25. »
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Kolemjdoucí:
Nad těmi Špálovými krajinkami "vzdychal blahem" kolega packa, nikoliv já...
Aneb, já krajinky (jakékoliv) obecně v oblibě nemám a (až na několik výjimek) vůbec je sběratelsky nevedu. Ale neohrnuji nos nad těmi, kdož jsou opačného názoru ;)


ježíš, soráč, omlouvám se vám i packovi.... omluvou mi budiž, že oba vás mám za fajnšmekry.... nejsouc sběratelkou (protože mám přeplněné stěny po rodičích mého muže a nechce se mi to měnit), mám pocit, že "oblibovat si" neznamená nutně "sbírat"... i když jsme tedy na "sběrateli". Prostě něco se mi líbí/nelíbí "an sich", jak říkají staří latiníci.
Moderátor
175 200 Kč. Dobrá šleha... Bude legrace jestli se nový majitel dopídí této diskuze. Pak to s ním nejspíš šlehne ;)
Registrovaný uživatel
A těch sběratelů, tedy rádoby sběratelů,
těch je,
visí jim doma Slavíčkové, Fillové, Kaváni, Bubeníčci,
u většiny mají i dobrozdání s razítkem znalce,
nebo koupeno od známého, který se dobře znal s vdovou malíře,
proto mu i udělala cenu,
tomu nemůžete říct, že to tou koupí falza nevyhrál,
zbortil by se mu svět,
f.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
175 200 Kč. Dobrá šleha... Bude legrace jestli se nový majitel dopídí této diskuze. Pak to s ním nejspíš šlehne ;)


aspoň si za své peníze užije (když jinak koupil toho špálu tak levně) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
. jenže... on malovat uměl, marná sláva..

O tom nepochybuji a o to víc mne mrzí že to nedělal. :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Kolemjdouci napsal
. jenže... on malovat uměl, marná sláva..

O tom nepochybuji a o to víc mne mrzí že to nedělal. :roll:

turtle, já mám pro vás slabost, a tak to od vás beru jenom jako takové společenské plkání ;)
jinak by to bylo na rozhovor, formátem přesahující zdejší diskuzi... :P
Registrovaný uživatel
Možná si toho nikdo nevšiml, ale V.Špála nikde do svých "Kytic" neměl zapotřebí ještě domatlat otrávená jablíčka pro Sněhurku, jako je tomu v tomto případě... 8)

https://www.google.de/search?biw=1670&bih=783&tbm=isch&sa=1&ei=7_s8XKjOE4WKsAGF3Zoo&q=V%C3%A1clav+%C5%A1p%C3%A1la+kytice&oq=V%C3%A1clav+%C5%A1p%C3%A1la+kytice&gs_l=img.3..0.435850.443130..443440...0.0..0.158.1786.0j13......0....1..gws-wiz-img.......0i7i30j0i24.kLwLSGi_up8
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
Možná si toho nikdo nevšiml, ale V.Špála nikde do svých "Kytic" neměl zapotřebí ještě domatlat otrávená jablíčka pro Sněhurku, jako je tomu v tomto případě... 8)

https://www.google.de/search?biw=1670&bih=783&tbm=isch&sa=1&ei=7_s8XKjOE4WKsAGF3Zoo&q=V%C3%A1clav+%C5%A1p%C3%A1la+kytice&oq=V%C3%A1clav+%C5%A1p%C3%A1la+kytice&gs_l=img.3..0.435850.443130..443440...0.0..0.158.1786.0j13......0....1..gws-wiz-img.......0i7i30j0i24.kLwLSGi_up8


... i všiml ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Kolemjdouci v 14. 1. 2019, 22:53. »
Registrovaný uživatel
Ale někdy, přece jenom, je tam nacpal... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Skoro se zdá, že u Špálů měli 20 let jenom 1 ubrus (ten užhorodský) ;)
Registrovaný uživatel
No:)))
Ale nevím, zda karpatská deka je totéž co užhorodský ubrus ;))))))

a je taky zajímavé, že namastil téma: "Hyacinty bílé, růžové a fial., jablka na tácu a vedle, na karp. dece, pozadí obrazy " hned tři totožného popisu v těsném sledu- čísla: 676, 677 a 678...
a všechny stejného formátu, pravda, jeden na výšku...

a čísla 674, 675 a 679 (opět hyacinty s jablky, už bez fial., který asi halt už zvadl.)
Registrovaný uživatel
A ruku na srdce, kdo z vás by si to pověsil doma
kdyby tam nebylo napsáno Špála ? ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
A ruku na srdce, kdo z vás by si to pověsil doma
kdyby tam nebylo napsáno Špála ? ;)


ty hyacinty bych si na zeď nepověsila, ale prodala ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Špála ze sbírky dra Čeřovského

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1