Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Srolovaný obraz v látce nález na půdě.

Vykupminci.cz
Numisargo

Srolovaný obraz v látce nález na půdě.

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
stepe napsal
Já to vidím zase jinak. Postavy nemají "přesvědčivé cílené pohledy", právě naopak - pohledy směřují až na výjimky buď mimo těžiště výjevu, nebo někam do oblasti chodidla/kolen. Duplicitní 33 letý Ježíš má kratší ruce, postavu trénovaného bijce a těch 33 let a umírněného kazatele v něm nevidím. Na obraze vidím 2 ženy, avšak měla by tam být jen jedna, viz: - "Na tuto horu přivedl Pán své učedníky a Pannu Marii, Přesvatou Bohorodici, která Ho porodila, aby viděli svýma očima Jeho slavné Nanebevstoupení ". Obraz je řemeslně dobrý do nějakého menšího kostela (jak už zde bylo napsáno), ale pokud by se posuzoval celý výjev kriticky, je v něm mnoho chyb u jednotlivých postav i celkově. Samozřejmě vrcholem jsou dva stejné obličeje (postřehla nejdříve Kolemjdoucí). Kdybych chtěl být ke katolíkům "zlý", mohlo by se říci, že zde je důkaz, že Ježíš měl ty 4 bratry, o kterých se v Bibli píše a kteří s ním chodili jako učedníci - proto ta podoba jednoho z nich. -- Vy, co chcete restaurovat - uveďte cenu práce a pak se může majitel rozhodnout, takto ho hecujete a když mu to pak naúčtují, může brečet. Rozměr je cca potvrzen 90 x 70 a stav je vidět. Rovněž je otázkou, kam by si ho majitel v bytě pověsil, když tématikou znehodnotí místnost a jeho prodejnost je diskutabilní. Tu pětibábu od Turtla bych považoval za dobrou nabídku.


Trénované bijce maloval už Michelangelo... (viz. např. Stvoření Adama či socha Davida).
Proporce rukou Ježíše mi přijdou naprosto OK...

Já osobně bych tento obraz minimálně nechal podrobit kunshistoricko-restaurátorské analýze (např. v NG Praha) a podle výsledku bych se rozhodnul pro odborné restaurování čili nic.

Ale je fakt, že neznám finanční poměry majitele tohoto obrazu.
Takže neznamenaly-li by pro mě náklady v řádu cca 10 000 Kč žádný problém z hlediska rizika případného negativního kunsthistoricko-restaurátorského vyjádření/dobrozdání, nechci nikterak "násilně" vhánět majitele tohoto obrazu do podobného konání, kteréžto by bylo nad jeho současné finanční možnosti...

Neboli, mně by to osobně za to riziko stálo...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 3. 10. 2019, 18:26. »
Registrovaný uživatel
Zdravím do diskuse, upřesňuji rozměry, jsou 82 x 110 cm. Kamarád obraz nechce restaurovat, je na prodej. Pokud máte někdo zájem předám kontakt, napište mi do SZ. Hezký večer.
Moderátor
KarelH napsal
Zdravím do diskuse, upřesňuji rozměry, jsou 82 x 110 cm. Kamarád obraz nechce restaurovat, je na prodej. Pokud máte někdo zájem předám kontakt, napište mi do SZ. Hezký večer.


Bohužel, z hlediska pravidel tohoto fóra, zde nelze prodávat obraz bez udání prodejní ceny... Ať si to kamarád přebere a nějak se rozhodne - jsou tu dva protichůdné názory...
Moderátor
Wjem napsal
KarelH napsal
Zdravím do diskuse, upřesňuji rozměry, jsou 82 x 110 cm. Kamarád obraz nechce restaurovat, je na prodej. Pokud máte někdo zájem předám kontakt, napište mi do SZ. Hezký večer.


Bohužel, z hlediska pravidel tohoto fóra, zde nelze prodávat obraz bez udání prodejní ceny... Ať si to kamarád přebere a nějak se rozhodne - jsou tu dva protichůdné názory...


Pánové, já jsem laik, jen miluji výzdobu kostelů a kostelíky a tak jsem se vmísil !!
Registrovaný uživatel
pro stepe
Myslím si, že religiozní motiv obrazu neznehodnotí místnost,
jak píšete,
a nejsem jediná, z těch co chodí do Sběratele , kteří si to myslí.
Moderátor
Altmann napsal
Wjem napsal
KarelH napsal
Zdravím do diskuse, upřesňuji rozměry, jsou 82 x 110 cm. Kamarád obraz nechce restaurovat, je na prodej. Pokud máte někdo zájem předám kontakt, napište mi do SZ. Hezký večer.


Bohužel, z hlediska pravidel tohoto fóra, zde nelze prodávat obraz bez udání prodejní ceny... Ať si to kamarád přebere a nějak se rozhodne - jsou tu dva protichůdné názory...


Pánové, já jsem laik, jen miluji výzdobu kostelů a kostelíky a tak jsem se vmísil !!


Altmanne, vždyť Ti nikdo nic nevyčítá... Netřeba si pomyslně sypat popel na hlavu... :)
Registrovaný uživatel
Vážená paní Filomeno, jak jistě víte, názorů na výzdobu bytu může být přemnoho. Samozřejmě respektuji Váš názor, jistě nebude ojedinělý, avšak obecně se takto velký obraz a s tímto tématem do běžného bytu nedává. Jistě si však do bytu každý může dát cokoliv. ---------- Wjeme, možná se mi to zdá, ale levá ruka je anatomicky podivná, krátké předloktí, jaksi se nevyvedla. On kdyby byl obraz pěkně nafocen s detaily, vynikly by ty nedostatky více. --- KarleH, nic vám nebrání dát sem požadavek na cenu např. 5.000 Kč a pokud to jeho obdivovatelé myslí vážně, prodejte.
Registrovaný uživatel
Zdravím vás dámy a pánové. Po dohodě s majitelem obrazu a výsledku fóra je rozhodnuto. Je na prodej za cenu 5 000 Kč jak doporučuje stepe. Přeji hezký den, Karel.
Registrovaný uživatel
Súhlasím...
filomena napsal
pro stepe
Myslím si, že religiozní motiv obrazu neznehodnotí místnost,
jak píšete,
a nejsem jediná, z těch co chodí do Sběratele , kteří si to myslí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Srolovaný obraz v látce nález na půdě.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1