Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Srolovaný obraz v látce nález na půdě.

Vykupminci.cz
Numisargo

Srolovaný obraz v látce nález na půdě.

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Stav viz fotografie, podpis žádný. Prosím znalce o názor. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Devatenácté století
Registrovaný uživatel
Nanebevstoupení Páně.
Registrovaný uživatel
Je to obraz mého kamaráda, zajímá ho zda má nějakou hodnotu, vyplatí se ho nechat restaurovat? Děkuji za rady :)
Registrovaný uživatel
Teď nemá hodnotu žádnou a po restaurovaní bude mít hodnotu prodělku - 10.000 (a více) a to když se ho za 3.000 podaří prodat s rámem. O levitující atlety a kulturisty nebývá velký zájem a tohle je vskutku "bedna" z reklamy na anabolika.
Registrovaný uživatel
Taky bych se přimlouvala za zvážení investice do restaurování. Tedy pokud někdo v duši nenalezne souznění s tématem a provedením a bude si chtít obraz pověsit na zeď. Pokud ne, tak ať obraz kamarád určitě nevyhazuje. Ale ať ho ani neroluje (a už vůbec ne malbou "dovnitř"!)...
Doporučuji plátno zabalit do nějakého jemného papíru, vložit do dostatečně velkých tvrdých desek, pečlivě přelepit a na ně napsat, co je vevnitř - pro budoucí generace.
;)
Registrovaný uživatel
Děkuji za rady, mám podobný názor. Předám informace majiteli.
Registrovaný uživatel
Schválně paní Kolemjdoucí - sdělte informaci majiteli, za kolik byste vy takový obraz zrestaurovala ať má přehled o investici a prosím nevyhýbejte se konkrétní částce ve smyslu: cena v rozmezí od - do. Investice znamená zhodnocení a celkem nechápu, co lze na tomto obrazu zhodnotit, když obraz zaručeně nebude mít hodnotu do restaurování vloženou. Rovněž mi není jasné, proč zrovna tohle tak pečlivě uschovávat "pro budoucí generace".
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Schválně paní Kolemjdoucí - sdělte informaci majiteli, za kolik byste vy takový obraz zrestaurovala ať má přehled o investici a prosím nevyhýbejte se konkrétní částce ve smyslu: cena v rozmezí od - do. Investice znamená zhodnocení a celkem nechápu, co lze na tomto obrazu zhodnotit, když obraz zaručeně nebude mít hodnotu do restaurování vloženou. Rovněž mi není jasné, proč zrovna tohle tak pečlivě uschovávat "pro budoucí generace".

Milý stepe, jen těžko se mohu vyjádřit k vaší otázce, neb nevím, jak velkej obraz to je. A i kdybych tento důležitej údaj věděla, stejně bych musela říct od-do, protože, ze zásady, nikdy neříkám pevnou sumu za restaurování, pokud nemám obraz v ruce. (Ale tady na sběrateli se nikdy nevyjadřuju k ceně za (mé) restaurování, protože si tady kšefty nehledám a nechci predikovat ceny svých kolegů).
Pokud jste četl, co jsem napsala, tak v tomto případě jsem o zhodnocení restaurováním nemluvila. Opravit ten obraz by mělo smysl pouze, pokud by se někdo zfanfrněl a chtěl si ho pověsit na zeď. Protože v tomto stavu by to nešlo, to je asi zjevné. Ale rozhodně si nemyslím, že by se ten obraz měl vyhodit, tak okoralé srdce nemám. Proto jsem radila jej bezpečně zabalit a ... třeba kopnout za skříň. Anebo vy byste ho rovnou hodil do popelnice? Jenom proto, že by se dneska asi nedal střelit?
« Poslední úpravu provedl(a) Kolemjdouci v 1. 10. 2019, 19:50. »
Moderátor
Tak pokud by se tvrdilo, že na obraze je Leonardo di Caprio ve své nové roli, třeba by se prodal celkem draho i před restaurováním!
Moderátor
Pavel_III napsal
Tak pokud by se tvrdilo, že na obraze je Leonardo di Caprio ve své nové roli, třeba by se prodal celkem draho i před restaurováním!

... a nebo počkat na pořádnou inflaci (Německo dvacátá léta třebas)
Registrovaný uživatel
asi došly modely ;) :mrgreen: :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdyby jsi ho chtěl vyhodit tak já za něj 500 Kč dám ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji paní kolemjdoucí za odpověď a když nastřelím cenu restaurátorské práce v částce od 15.000 výše - spletl jsem se o hodně? Ty stejné obličeje je dobrý postřeh.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Děkuji paní kolemjdoucí za odpověď a když nastřelím cenu restaurátorské práce v částce od 15.000 výše - spletl jsem se o hodně? Ty stejné obličeje je dobrý postřeh.

Stále nevíme, jak je obraz velký... ale 15.000?
No to asi nejspíš fakt ne-e.
Registrovaný uživatel
Nevíme, ale můžeme odhadnout. U obrazu jsou špičky bot rozkročeného fotografa, což by mohlo být cca 30 cm na středy. Vzadu jsou i prkna. Obraz odhaduji 90 x 70 cm +-. Pan KarelH jistě upřesní.
Registrovaný uživatel
Odpověď pro stepe a vlastně i pro ostatní, fotil jsem to já a odhadem to bude nějakých 90x70, ale přesný údaj bude až zítra, majitel už nereaguje nebo nechce jít na půdu , možná už
spí :). Ale upřímně děkuji všem za tak velké reakce. Karel
Registrovaný uživatel
: )
podla tych prken som rozmer tipoval tak metr na 0.80

a turtleho cenovy odhad 500 kc podla mna zodpoveda
kvalite, stavu, a oblubenosti temy.

je to obraz pre nenarocneho chalupara,
ktoremu sa bude obraz pacit v tomto stave,
a bude ochotny travit cas zhananim a upravou ramu.
Registrovaný uživatel
odoakar napsal
...a turtleho cenovy odhad 500 kc ...

To nebyl odhad ale nabídka ;)
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
asi došly modely ;) :mrgreen: :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


pro paní Kolemjdoucí
Dobrý den,
je vidět, že máte postřeh a odborný smysl pro detaily,
já jsem si toho všimla, až jste na to upozornila,
mým veskrze laickým vysvětlením by asi bylo,
že malíř chtěl vyjádřit zřejmě vystoupení Krista v určitých krocích, fázích,
taky mi napadlo, že asi tyto typy obličeje maloval rád,
v tom spodním pohledu Krista je zřejmý pohled nahoru,
neb jde o Nanebevstoupení Páně...
myslím, že jsem se rozepsala víc, než jsem chtěla
f.
Registrovaný uživatel
Zdravím Filomeno, to s tím omezeným počtem modelů byl pokus o vtípek. Nemyslím si, že by autor dílka mel zobrazením Krista mezi učedníky ambice sdělovat nějaká skrytá poselství. Tak rafinavaný asi nebyl ;). Ani si nemyslím, že by používal živé modely, prostě mu to tak vyšlo, nic víc bych za tím nehledala :P.
Moderátor
Názor laika: :shock:
obraz je malován na zakázku pro některý menší katolický kostelík. Jistě byl umístěn poněkud dále a do větší výška a proto jsou ty postavy jaké jsou. Malíř sice nevynikal, ale svoji řemeslnou práci odvedl. Tyto obrazy "Rabovací gardy" v roce 1945-46 vyřezávali, sprostě kradli a tento byl zapomenut. Uvědomme si, že modlící se především starší lidé nehodnotili obraz po stránce estetické, ale tak, aby tomu porozuměli.
Tak to je můj názor a znalci napište, jak moc se mýlím.
Registrovaný uživatel
Altmann: Děkuji za Váš příspěvek. Váhal jsem, zda zde nemám něco napsat ve prospěch toho obrazu, ale vzdával jsem to, nechtěl jsem na tomto vláknu působit jako enfant terrible. Obraz nepokládám za nehodnotný - mimo jiné postavy mají pohyb, přesvědčivé cílené pohledy, je zde slušně zvládnuta draperie. Vaše stručná komplexní charakteristika se zdůrazněním jeho hodnoty pro prostředí kostela je ale lepší. Myslím si, že obraz za restauraci stojí. A měl by být umístěn skutečně v kostele.
Moderátor
Hilaris napsal
Altmann: Děkuji za Váš příspěvek. Váhal jsem, zda zde nemám něco napsat ve prospěch toho obrazu, ale vzdával jsem to, nechtěl jsem na tomto vláknu působit jako enfant terrible. Obraz nepokládám za nehodnotný - mimo jiné postavy mají pohyb, přesvědčivé cílené pohledy, je zde slušně zvládnuta draperie. Vaše stručná komplexní charakteristika se zdůrazněním jeho hodnoty pro prostředí kostela je ale lepší. Myslím si, že obraz za restauraci stojí. A měl by být umístěn skutečně v kostele.


Musím říct. že mám podobný názor a obraz rozhodně nepovažuji za špatný či amatérský. Na postavách nevidím žádnou anatomickou chybu, obličeje mají výraz, a zdá se, že ani nejde o kopii nějakého slavného díla (bez záruky).

Já bych to restaurovat nechal...
Registrovaný uživatel
Já to vidím zase jinak. Postavy nemají "přesvědčivé cílené pohledy", právě naopak - pohledy směřují až na výjimky buď mimo těžiště výjevu, nebo někam do oblasti chodidla/kolen. Duplicitní 33 letý Ježíš má kratší ruce, postavu trénovaného bijce a těch 33 let a umírněného kazatele v něm nevidím. Na obraze vidím 2 ženy, avšak měla by tam být jen jedna, viz: - "Na tuto horu přivedl Pán své učedníky a Pannu Marii, Přesvatou Bohorodici, která Ho porodila, aby viděli svýma očima Jeho slavné Nanebevstoupení ". Obraz je řemeslně dobrý do nějakého menšího kostela (jak už zde bylo napsáno), ale pokud by se posuzoval celý výjev kriticky, je v něm mnoho chyb u jednotlivých postav i celkově. Samozřejmě vrcholem jsou dva stejné obličeje (postřehla nejdříve Kolemjdoucí). Kdybych chtěl být ke katolíkům "zlý", mohlo by se říci, že zde je důkaz, že Ježíš měl ty 4 bratry, o kterých se v Bibli píše a kteří s ním chodili jako učedníci - proto ta podoba jednoho z nich. -- Vy, co chcete restaurovat - uveďte cenu práce a pak se může majitel rozhodnout, takto ho hecujete a když mu to pak naúčtují, může brečet. Rozměr je cca potvrzen 90 x 70 a stav je vidět. Rovněž je otázkou, kam by si ho majitel v bytě pověsil, když tématikou znehodnotí místnost a jeho prodejnost je diskutabilní. Tu pětibábu od Turtla bych považoval za dobrou nabídku.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Srolovaný obraz v látce nález na půdě.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1