Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » SSSR-prosba o pomoc

Vykupminci.cz
Numisargo

SSSR-prosba o pomoc

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím sběratele SSSR o pomoc s určením zoubkování u známky Michl č. 2781.
Nemůžu zoubky změřit, protože každá strana má víc jak jeden druh zoubkování.
Umí mi někdo poradit ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podle Michla jde o zoubkování C. To má velmi nepravidelné rozměry, což je uvedeno i v poznámce. Variant rozměrů zoubkování je více, než Michel uvádí, viz třeba katalog "Sojuzpečať".
Registrovaný uživatel
Děkuji moc za informaci. Měla jsem půjčený katalog Michl asi z roku 1998 či 9 a u této známky žádná poznámka nebyla.
Moderátor
Pokud jsi měl Michel z roku 1998/9, pak je u této známky uvedeno v hlavičce, že se vyskytuje s více rozměry zoubkování (bez bližšího zpracování a ocenění).
Více druhů a rozměrů zoubkování má řada známek SSSR z tohoto období, takže můžeš na něco podobného narazit i v budoucnosti.
Moderátor
Jenom pro porovnání zpracování dle Michla 1998/9, Michla 2010/11, Specializovaného katalogu Sojuzpečať, katalogu Standard-Collection a katalogu Izdat 2009/10.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, velmi si cením Vaší pomoci. Musela jsem mít půjčený katalog ještě staršího data než jsem uvedla.
Mám poznamenáno: A. gez.L 12 1/2 1,20 -,60
C.gez. L 11 1/2 60,- 3.-
D.gez. L 11 1/2 : 11 70.- 12.-
E.gez. L 11 : 11 1/2 45.- 3.-
F.gez. L11 60.- 15.-

Ještě jednou díky, nějak se tím prokoušu.
Moderátor
Asi v této formě (toto je 2004/5) ;) :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jinak ještě bych zdůraznil to, co je uvedeno v katalogu Izdat (ne každý dnes ovládá azbuku; třeba pro drtivou většinu američanů je to totéž, jako pro nás čínština):

Známky zoubkované perforací 11 1/2 mají různé vzdálenosti mezi středy jehel a rozměr je dán průměrem vzáleností po celé délce známky (měření zoubkoměrem na různých úsecích mohou dát také rozměry 11, 11:11 1/2, 11 1/2:11).
Registrovaný uživatel
Ano, tak to bylo v tom katalogu co jsem měla, jenom ceny byly jiné.
Ten poslední odstaveček ohledně zoubkování je právě velmi důležitý.
Velmi jste mi pomohl . Děkuji
Moderátor
Pravděpodobně to byl katalog z roku 1999. Ceny jsou v podstatě stejné, pouze je jiná měnová jednotka - v roce 1999 byl ještě v markách, nyní je v eurech.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » SSSR-prosba o pomoc

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1