Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Stará malba na překližce

Vykupminci.cz
Numisargo

Stará malba na překližce

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ne, že bych tento žánr sbíral, ale asi bych si vyčítal, kdybych obrázek nekoupil...
Poznají fundovanější podle námětu, zobrazených krojů, provedení malby a samozřejmě i podpisu, kdo je jeho autorem? Já jen tipuji, a to Jana Šebka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano,
Jan Šebek a myslím si, že jde o vlčnovský kroj,
f.
Registrovaný uživatel
Paní filomeno, vřelé díky! Já jsem byl na pochybách kvůli přesvědčení, že Šebek maloval lidové náměty jen
z Chodska.
Registrovaný uživatel
Tam Šebek žil,
ale znám od něj krojové motivy dospělých i dětí
ze Slovácka, z poutního místa sv. Antoníček z Blatnice, kteréžto proslavil víc Joža Uprka,
ale i z jiných částí regionu Slovácko.
A protože se blíží termín tradičních Slavností vína v UH,
zvu vás,
přijeďte se podívat, bude se vám z krojů točit hlava.....
Registrovaný uživatel
Z vína nie?
-s-
Registrovaný uživatel
Mám také jednu krojovanou děvčicu :)
V jakém je kroji nevím :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi v malom,keď jej je do plaču... :P
-s-
Registrovaný uživatel
To je od sluníčka :P
Registrovaný uživatel
Ťažko... ;)
Mimochodom,keď tu "krojujete,"máme doma niekde v skrini starý kroj pre malú,možno tak 10 ročnú slečnu.Aj by to čiastočne malo patriť k nejakej konkrétnej SVK oblasti.Zrejme k tej,kde sa vyskytujem..Čiastočne preto,lebo len vrch,alebo spodok je originál,jedno z toho je ušité a dovyšívané dodatočne,ale tiež dávno.Neviem tú históriu.
Ak si na to spomeniem,tak to odfotím a dám sem.Alebo skočím do UH a budem porovnávať..Kvality vín.A kroje. :)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Ťažko... ;)
Mimochodom,keď tu "krojujete,"máme doma niekde v skrini starý kroj pre malú,možno tak 10 ročnú slečnu.Aj by to čiastočne malo patriť k nejakej konkrétnej SVK oblasti.Zrejme k tej,kde sa vyskytujem..Čiastočne preto,lebo len vrch,alebo spodok je originál,jedno z toho je ušité a dovyšívané dodatočne,ale tiež dávno.Neviem tú históriu.
Ak si na to spomeniem,tak to odfotím a dám sem.Alebo skočím do UH a budem porovnávať..Kvality vín.A kroje. :) ...............až budeš v UH tak se ozvi Stano :lol:
-s-
Registrovaný uživatel
Už začal ten festival? Aj u nás je cez hory vidieť ako sa tam blýska z foťákov.. :P
Fotia tie kroje,asi.. :roll:
Čo nám to sem zas posielate?
A že kámoši.. :)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Stará malba na překližce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1