Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré hodiny po babičce

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré hodiny po babičce

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

po babičce jsme zdědili staré hodiny od firmy JUNGHANS. Hodiny nejeví známky výraznějšího poškození, přesto strojek nefunguje. Chci dát hodiny spravit. Ale potřeboval bych od Vás poradit. Z jaké doby pocházejí? Já se domnívám že z let 1890-1910. Dle matky jsou již v naší rodině minimálně od druhé světové a ani tenkrát nebyly nové. Jsou tyto hodiny cenné?

Pozn. ciferník není původní

Díky za odpovědi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kolem roku 1920 a chybí vám tam mosazná ručka nahoře na korpusu a je to budík. Nevím, ale nevyplatí se je spravovat nejsou nijak vzácné.
Registrovaný uživatel
Jo jo.............souhlas!!!!
Registrovaný uživatel
Co se týče ciferníku, tak bude původní, protože bývaly z papíru, nebo byly potaženy tuším slídou .... Pokud je budík v chodu a kompletní tak se prodávají plus mínus 1000 Kč. Ale je jich moc tohoto typu. Pak jsou ty samé, ale s hracím strojkem ... tam je cena trošku jinde.
Registrovaný uživatel
Tak se mi hodiny podařily rozjet, mají hezký zvuk. Díky za odpovědi. Takže orientačně jsou z roku 1920?
Registrovaný uživatel
Blizzard86 napsal
Tak se mi hodiny podařily rozjet, mají hezký zvuk. Díky za odpovědi. Takže orientačně jsou z roku 1920?
Ano.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré hodiny po babičce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1