Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Staré pohlednice

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pohlednice

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Z Kasejovic pocházel můj pradědeček ale šance narazit na pohled se jménem některého z předků je jako vyhrát v loterii.
Registrovaný uživatel
Já mám několikaletou korespondenci z období první světové války, když ze zákopů a následně z ruského zajetí posílal můj děda mojí babičce lístky.
Navíc i jeho deník, který nosil stále u sebe, také z této doby, i když bohužel hodně poznamenaný dobou.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ono skoro jako vyhrát v loterii je i sehnat pohled s rodným domem...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Ono skoro jako vyhrát v loterii je i sehnat pohled s rodným domem...

Nóó, jestli jsi se narodil na nějakém hradě tak by to tak velký problém být nemusel :P Bohužel můj rodný dům je činžák v Praze na Žižkově a stoprocentně na žádné pohlednici nebude. :'(
Registrovaný uživatel
Kolik lidí zde přítomných může ukázat prstem na nemovitost a hrdě říct "Toto je můj rodný dům"?
Ti mladší se narodili v porodnici - jako na továrním pásu.
Moderátor
Nevím jestli je to nejlepší srovnání.
A doporučuju si zjistit, jaká byla úmrtnost novorozenců (a rodiček) v době, kdy se rodilo doma.
Moderátor
Dracek napsal
Ono skoro jako vyhrát v loterii je i sehnat pohled s rodným domem...


"rodný" dům mé ženy - tedy jeho část - je to ten vpravo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a tady pouze prázdné místo (pole za továrnou - vpravo uprostřed), kde dnes (už 64 let) stojí můj "rodný" dům

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a dovolím si přihodit ještě základní a střední školu, které jsem navštěvoval

P.S. - to Turtle - jaký máš vztah k D. Břežanům ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jacx napsal
P.S. - to Turtle - jaký máš vztah k D. Břežanům ?

Kladný :mrgreen:
Nikdy jsem tam nebyl ale vystopoval jsem své předky (Tichý )až do roku 1695, měli statek v Klíčanech a v Odolena Vodě se křtili, ženili a pohřbívali. No a Panenské Břežany jsou akorát na půl cestě.
Navíc v plátku zvaném “Panenské rozhledy” jsem se dočetl že posledním zvoníkem v Panenských Břežanech byl pan Tichý který bydlel v ovčíně a utopil se v kašně.
V červenci budu v česku a tak si to tam konečně prochodím.
Moderátor
to turtle..
doufám, že tě moc nezklamu - ta pohlednice je z Dolních Břežan, které jsou kousíček od Prahy - nad Zbraslaví, na konci Břežanského údolí - Panenské Břežany jsou jiné a jinde
Registrovaný uživatel
jacx napsal
to turtle..
doufám, že tě moc nezklamu - ta pohlednice je z Dolních Břežan, které jsou kousíček od Prahy - nad Zbraslaví, na konci Břežanského údolí - Panenské Břežany jsou jiné a jinde

No tak vidíš jakej jsem vůl :roll: teď už to vidím také :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nejsi,turtle,nejsi...
Registrovaný uživatel
Neco z rodinnych pokladu... :lol: prababicka a babicka moji lepsi polovicky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pekne ! tie ''live'' vystrihovacky boli vo svojej dobe dost popularne
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
ale podoba moji zene vydrzela pres 100 roku,myslim te napravo...jenom ten kloboucek ji chybi....
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o identifikaci této pohlednice? Podle mě to je vojenská přehlídka tanků za 2. sv. války a na tom pódiu stojí zezadu Adolf Hitler s dalšími kumpány, ale nevím to jistě... A jaká je hodnota této pohlednice? Děkuji...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
R-i-k-i-t-a-n: Kdepak je druhá strana pohlednice?
Registrovaný uživatel
iba roky sedemdesiate, ale poznam oboch, aj odosielatela aj prijemcu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tomi - To nejsou staré pohlednice, ta druhá má ještě mokré razítko :mrgreen: ;)
Registrovaný uživatel
ved pisem, iba roky SEDEMDESIATE ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Nikdy jsem tam nebyl ale vystopoval jsem své předky (Tichý )až do roku 1695, měli statek v Klíčanech a v Odolena Vodě se křtili, ženili a pohřbívali. No a Panenské Břežany jsou akorát na půl cestě.
Navíc v plátku zvaném “Panenské rozhledy” jsem se dočetl že posledním zvoníkem v Panenských Břežanech byl pan Tichý který bydlel v ovčíně a utopil se v kašně.
V červenci budu v česku a tak si to tam konečně prochodím.


Turtle, možná máme společné předky :-D Myslíš, že bych mohl do tvého rodokmenu nahlédnout? Já mám také ve svých záznamech Tichých (matka babičky), ale jsou z Veliké Vsi (3 km od Odoleny Vody), což ale klidně znamená, že je to jen jiná větev téhož rodu. Prarodiče měli rovněž statek v Panenských Břežanech a v Klíčanech (Štefanovi).

Jakým způsobem jsi pracoval, šel jsi po matrikách nebo jsi měl rodokmen už někým trochu zpracovaný?

Jinak jsi správně pojmenoval náš "časopis", čtení je to vskutku útrapné :-D Už dlouhou dobu přemýšlím, že tam konečně přispěju nějakým smysluplným článek z dějin obce, ale ne a ne se k tomu dokopat.
« Poslední úpravu provedl(a) Martin H v 26. 2. 2012, 14:15. »
Registrovaný uživatel
Martin H napsal
Jakým způsobem jsi pracoval, šel jsi po matrikách nebo jsi měl rodokmen už někým trochu zpracovaný?

Měl jsem najatého genealoga. Máš skrytý mail, napiš mi.
Registrovaný uživatel
a ked sa vratim k starym pohladniciam,
tak tento tyzden mi jeden clovek postahoval fotky zo stranky, vymazal vodoznaky a supol ich do albumu dost popularnej skupiny na fejbuku (kde sa zhromazduju stare zabery miest a krajiny, samozrejme 99 fotiek porusuje autorske prava, su stiahnute z inych webov, upravovane atd)
vcera som to objavil a snazim sa to nejako vyriesin, nech tie fotky odstrania, no ale dokonca som bol obvineny , ze fotky su neni moje , ze ich nevlastnim a ze ich preto neodstrania zo stranky. tak som sa konecne dopatral na fejsbuku ako postupovat, a dufam ze im tu ich stranku s vyse 10000 fanusikmi coskoro zrusia .
ked to neislo po dobrotky tak to pojde po zlotky 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9: to jsi měl průsvitný vodoznak přes celou fotku nebo jen viditelný vodnoznak přes část fotky?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Staré pohlednice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1