Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Staré pohlednice

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pohlednice

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vítej jinochu, každé oživení se cení. :P
Zkoušel jsi vypátrat něco o některém z členů té posádky?
Moderátor
A lod nikoho nezajima :) Pritom mela tak pohnutou historii (nejdriv ji ukoristili po 1. svetove valce Rumuni a ve 2. svetove pak Rusove).
http://www.warshipsww2.eu/shipsplus.php?language=&period=&id=152595
Registrovaný uživatel
turtleoverhead: Bohužel, jsem teď jinde než sbírka, tak si to nemám jak ověřit. Z hlavy si nevzpomenu - ne že bych toho měl tolik, ale paměť mám mizernou.
tenzor: svým způsobem máš v mém případě pravdu. Tyhle tabulkový dějiny mě tolik neberou. Vlastně v tom nevidím ani velký prostor na nějaké dobrodružství. Dneska už není problém najít na netu informace ke spoustě lodí. Až mě tuhle překvapilo, jaká plavidla jsou zmapovaná. Rád bych tu sbírku směřoval tak, aby "železo" bylo v rovnováze s člověkem.
Registrovaný uživatel
Tohle je německá U-21, která operovala na Jadranu pod rakouskou vlajkou (než vstoupilo Německo do války s Itálií). Dělám už sice jenom r.u. námořnictvo, ale tohle jsem vzal na milost :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Od jedné známé pra(pra?)strýc sloužil na U7, ale většina pohlednic od něj byla v rodinném albu nalepena celou plochou textem a razítky dolů, takže sběratelsky zničené, jen jsem tehdy zjistil, že většínou(cca 95%) je razítkovalo až ponorkové velitelství(razítko Ubootsgruppenkommando) a pak je dopravovala loď SMS Monarch.

fotky R-U ponorek jsem si kdysi také odkládal...
zde třeba U-22(spuštěna v r.1917, posádka 18 mužů) nebo U4 (spuštěna v r.1909, potopena francouzi 30. Mai 1917, posádka 21 mužů)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek: nemohl bych praprastýce adoptovat? :-) Od nás nikdo u maríny nebyl. Na oplátku nabízím k adopci prastrýce z fr. cizinecké legie. :-) "Zničené..." Myslím, že album ponorkáře by bylo ozdobou každé sbírky. Jo, už se to nedá zařadit jako pohlednice do hlavního proudu, ale toho materiálu není zas tolik, aby se člověk nad tím ofrňoval. Opravdu znehodnocené by to bylo, kdyby ty fotky někdo vytrhal a poškodil. Já do širší sbírky počítám i jiný věci - tu se koupí pěkný knoflík, tu odznáček, nebo taková dobová kniha... V jedné, občas se vyskytujíci propagační brožurce o ponorkách, jsem našel složenku, kterou se dal poslat příspěvek na vybudování r.u. ponorkové flotily. No, přece takovou roztomilou ptákovinku nevyřadím jenom proto, že to není pohled. A dík za info o o těch razítkách.
Registrovaný uživatel
Můj předek to není, oba dědečky mám doloženy ze záznamů z vojenského archivu jen v běžných pozemních jednotkách, i když jeden byl v zajetí v Rusku.
Nejde o žádné album ponorkáře, jen si rodina zaslané pohlednice lepila zadní plochou do alba tak, aby viděla nahoře pohledy přímořských měst(bez ladu a skladu). Měl jsem možnost vidět před lety pozůstatek cca 25-30 pohledů značně v textové části potrhaných, jak se je někdo snažil oddělit z alba. Mnohé bez útvarových razítek, větší část s tím ponorkovým velitelstvím a jen u jednoho(nebo2) bylo kulaté tmavočervené razítko přímo z ponorky snad č.5 nebo jiné jednociferné.
Jak jsem zjistil na naprosté většině byl odesílatel psán jako z USB 11(ne 7 jak jsem psal), dělal jsem si tehdy xerox jedné lépe zachované zadní strany(viz.foto).
Ještě tu mám tuto jednu fotku ponorky, ale pro tmavost není vidět číslo, tak jedině přiřadit dle tvaru a typu ponorky. Jinak ty fotky nepocházejí z toho zdroje pohlednic, ale odjinud.
Štěstí měl také jeden můj kamarád zabývající se hodně rodopisem, který mne požádal o identifikace na staré fotografii medailí předka námořníka před r.1914(černá ovce rodiny) a byla tam i vzácná pamětní medaile za plavbu do Asie!!! Prostě je to někdy o náhodě… :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
jo, tak to je pěkný kousek. Teda na razítka zatížený nejsem. Resp. Není to moje priorita. Jeden čas to byla "módní" záležitost. Ale tohle je opravdu hezké. Tu ponorku, alespoň typově, bych asi dokázal určit. Mám určité "podezření", jenže nechci střílet. Ta příď je hodně charakteristická. Nedávno jsem koupil hezkou knížku v chorvatštině o r.u. ponorkách. Je výborná, se spoustou srovnávacího materiálu. Pár pohlednic se mi takhle podařilo určit. Razítko přímo z ponorky musí být paráda. Občas si říkám "tohle mít nikdy nebudu", ale jeden nikdy neví. Život mě už párkrát vyvedl z omylu. Třeba hned na poslední burze KSK. Teda technicky je ten pohled škaredý - fotka šedivka, ale i tak je na ní jasně vidět hydroplán ze serie G. těch bylo deset nebo dvanáct (v knížce mám deset, na netu jsem našel 12). Tyhle třímotorové těžké hydroplány toho moc nenalítaly - dva totiž spadly už při zkouškách. O té pamětní medaili jsem četl a teda to je opravdu poklad. :-) Co se týče toho alab - no, takový je prostě život. Je to, bohužel, dost častý případ. btw. kdysi jsem dostal do ruky konvolut pohledů odeslaných námořníkem. Všechno z S.M.S Wien. Nojo, jenže ten rošťák domů posílal zásadně pohlednice s krajinkama a na všech měl prakticky identický text - Milá Andulko, jak se máte? Zdraví Vás váš Václav. Já bych ho přetrhl jak hada! :-) Aspoň, že to posílal z paluby, takže to mělo lodní razítko. I když ono mít několik desítek stejných razítek, taky žádná výhra. :-)
Registrovaný uživatel
btw. Pradědové byli taky u "blátošlapů" :-) Ale i u pozemních vojsk se dá najít krásný kousek. Z dob, kdy jsem měl širší záběr mám jeden, který mi tehdy udělal radost. Jestli se nepletu, tak je to fotografie - nákladní auto , voják (přímo pisatel), text je o tom, jak s autem havaroval a navrch přímo razítko autokolony. Jednota motivu (dokonce fortografie), obsahu a razítka, to nepotkávám moc často.
Registrovaný uživatel
Hmm, takto jsem před lety když jsem se chtěl věnovat leteckým útvarům R-U PP koupil za dost vysokou cenu(tusím 4500Kč) parte polního pilota sestřeleného na frontě, odeslaného manželce od jeho jednotky i s útvarovým razítkem. No je to už asi 18 let, ale žádný další podobný kus jsem od té doby neviděl a ani o něm neslyšel... 8)
(tak jsem našel v PC i jeho malou fotku...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Kouká ma netu a klidně by to mohla být ta U 11. Mimochodem, na tom záchranném kole by se to přečíst nedalo?
Registrovaný uživatel
hm, to mi připomíná, jak se objevily na aukru doklady r.u. nám. důstojníka a já blb zapomněl udělat příhoz, tenkrát to někdo dostal za vyvolávačku - 800.
Registrovaný uživatel
na jinou notu. Do místopisu už moc nelezu, i když dřív jsem to dělával - Klatovy + hrady. Mohl by mi někdo vysvětlit tohle?
http://aukro.cz/tolstejn-tolstyn-tollenstein-decin-foto-zricenina-i2369882407.html
Jestli se nepletu, tak je to ten antík v Dlážděnce, který měl vždycky ceny vyšší, ale tohle mi nějak hlava nebere. To ty ceny šly tak nahoru, nebo se zvencli?
Registrovaný uživatel
Buď je to překlep o jednu nulu nebo to jen tak zkoušejí. Kdyby to byla moje chalupa a ta paní s hráběma moje babička, možná bych to i dal. ;)
Registrovaný uživatel
tak nepřeklepli, koukal jsem se na ostatní aukce - nemají tam jediný pohled pod 200
Registrovaný uživatel
200,- je v pohodě ale co toto:
http://aukro.cz/letovice-jindrichov-blansko-nadrazi-zastavka-i2369882960.html
asi jim opravdu přeskočilo :P ;)
Registrovaný uživatel
jo, 200 je v pohodě, nic proti. Akorát jsem chtěl říct, že pod 200 tam nic nemají, takže ta stovka by byla divná. A na tohle jsem taky koukal. Říkal jsem si, že by bylo krásný, kdyby ty ceny měly něco společného s realitou. Protože bych se zbavil přebytků a dožil jako rentiér :-)
Registrovaný uživatel
Feldpost: trochu odbočím, jen takový asi mylný dojem, ale nemáš monogram V.B., dle několika příspevků mne to napadlo...(CastleCon???) :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 25. 5. 2012, 12:41. »
Moderátor
Jsou to vůbec velcí humoristé:

Současně je každá zásilka pojištěna pouze do částky 500 kč.
- Bodejť, pokud to má hodnotu tak desetinovou.. napadá mě, že nejvíc naštvaný v případě odcizení ale bude zloděj :)

Pohlednici je možné vyzvednout osobně v našem obchodě v centru Prahy.
!!! Je nutné telefonické objednání alespoň den předem !!!
- tak je to obchod nebo ne? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dracek: hele, mám. :-) já si taky říkal, jestli to nejseš ty :-)
Registrovaný uživatel
Tak koukám, svět je malej... :mrgreen:
Někdy bychom zase mohli domluvit nějakou akci, už je to dost dlouho Pálavy apod. :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
ale jo, klidně, jsem pro.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Jsou to vůbec velcí humoristé:

Současně je každá zásilka pojištěna pouze do částky 500 kč.
- Bodejť, pokud to má hodnotu tak desetinovou.. napadá mě, že nejvíc naštvaný v případě odcizení ale bude zloděj :)

Pohlednici je možné vyzvednout osobně v našem obchodě v centru Prahy.
!!! Je nutné telefonické objednání alespoň den předem !!!
- tak je to obchod nebo ne? :mrgreen:

Rozhodně mi vadí styl bez fotografie adresní strany...v shopu musí člověk psát maily, zda má známku, razítko, vady nejsou vůbec uvedeny...no uvidíme, jestli se polepší :) O cenách raději pomlčet :mrgreen:
Registrovaný uživatel
trochu jsem se rochnil v pohledech, tak jsem tohle oskenoval, ať z toho taky něco máte. Shodou okolností oba jsou koupený právě v Dlažděnce. Tenkrát po stokoruně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnešní přírůstek, “Shot Tower” na Tasmánii. Původně jsem se domníval že to je maják ale není. Tyto shot towers se dříve stavěli pro výrobu broků. Nahoře ve věži se lilo roztavené olovo skrz zvláštní měděné síto a jak padalo dolů uvnitř věže, částečně tuhlo do malých kuliček které nakonec dopadly dole do vody. Konkrétně tato byla postavena v roce 1870.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Staré pohlednice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1