Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Staré rodinné obrazy

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré rodinné obrazy

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, velmi prosím ctěné zkušené, zda-li by mi někdo byl schopen poradit autora starých rodinných obrazů. Vím pouze tolik, že je to olejomalba, jsou na něm moji 5xprarodiče, stáří pouze odhaduji na přelom 18./19. století, možná spíš 1. 1/2 19.stol. Předkové snad žili na Náchodsku. Signaturu jsem nenalezl, rámy jistě nejsou původní a obrazy jsem z nich zatím raději nevyndaval. Jen zkouším strýčka Příhodu, zda-li nenarazím na někoho znalého, kdo mi bude schopen k nim říct něco víc nebo cokoliv zajímavého ;-)
Předem velice děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) dolin v 9. 2. 2018, 23:09. »
Registrovaný uživatel
Uvítám též jakékoli postřehy, připomínky... Vzhledem k citové vazbě velmi zvažuji, že nechám obrazy zrestaurovat (stav je havarijní) - vzhledem k tomu bych byl též vděčný za názor, zda-li podle Vás restaurováním v tomto případě nebudu alespoň tratit nějak hodně výrazně (jestli se to v ev. následné manželské krizi může alespoň částečně navrátit :-)))... Děkuji za názory.
« Poslední úpravu provedl(a) dolin v 9. 2. 2018, 23:54. »
Registrovaný uživatel
dolin napsal
Uvítám též jakékoli postřehy, připomínky... Vzhledem k citové vazbě velmi zvažuji, že nechám obrazy zrestaurovat (stav je havarijní) - vzhledem k tomu bych byl též vděčný za názor, zda-li podle Vás restaurováním v tomto případě nebudu alespoň tratit nějak hodně výrazně (jestli se to v ev. následné manželské krizi může alespoň částečně navrátit :-)))... Děkuji za názory.


Obrazy jsou staré, pěkné, a pokud je to vaše rodina, tak mají pro vás hodnotu nedozírnou. Nechte je opravit restaurátorem (tím myslím restaurátorem s licencí na restaurování obrazů!), a to urychleně, protože akutně hrozí další poškozování. Nepřemýšlejte takhle dopředu ( a už vůbec ne tady) nad cenou za opravu - tu vám každý odborník řekne už před začátkem své práce, a taky vám vysvětlí, co s obrazy bude dělat, takže se můžete rozhodnout, zda do toho půjdete.
Vůbec bych neváhala...


Co se týká autora, toho nedohledáte (pokud nejsou obrazy podepsané). Takové měšťanské portréty tvořili na zakázku místní malíři, málokdy lze jména autora dohledat. To je v tomto případě dost jedno - ne každý má takové štěstí, že má vyobrazené své předky...
Registrovaný uživatel
Polovina 19. století to bude určitě .
Registrovaný uživatel
Díky za názor, velmi vážně o tom přemýšlím, od dětství vidím, jak se jejich stav neustále horší, třeba babičky čepec už skoro není vidět a to byl dřív prošívaný zlatem, pokud si dobře pamatuji - a takto to pokročilo pouze za posledních 35 let..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Staré rodinné obrazy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1