Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Stare strieborne pero

Vykupminci.cz
Numisargo

Stare strieborne pero

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ked môj dedo zomrel robili zme poriadky u neho a ja som našiel toto. Je to nejaké staré plniace pero. Je tam napisane "K1P, 300, nejaka divná hviezda atd" (je to vidno na fotke). Zaujmala by ma hodnota, značka a rok výroby pera. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 16. 10. 2017, 17:20. »
Registrovaný uživatel
Hledat dále..................třeba se najde něco lepsiho !!!!!!!!
Registrovaný uživatel
Ještě jednou a lépe vyfotit ty značky tak, aby byly vidět.
K1P je výrobní značka závodu, P označuje puncovní úřad Praha. Rok výroby ti nikdo neřekne, pokud k tomu nemáš originální krabičku s doklady, protože tento sortiment se vyráběl v období 1957-1981.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
P označuje puncovní úřad Praha.


Ale až po roku 1993.
Registrovaný uživatel
Tu to je. A este som zabudol povedat ze k tomu je aj taka ceruzka na miny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tato pera se v sedmdesátých letech prodávala v obchodech Klenoty, žádná starožitnost to není, podle mne jen cena kovu. :roll:
Moderátor
Je to tak. Ve škole(vojenské) jsem jej dostal jako ocenění nějakého hrdinského činu.
Bylo to bez min :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Slovenský a československý punc pre menší strieborný tovar, hlava kamzíka hľadiaca vľavo v ohraničení, kde tri dlhé strany značia stupeň rýdzosti 3. Stupeň rýdzosti je vyznačený aj vo výbežku puncu arabskou číslicou 3 a značí rýdzosť striebra 900/1000. Punc bol používaný na Slovensku od 1.1.1941 do 24.1.1942. V Československu bol používaný od 15.3.1949 do 31.5.1957.

K1P pravdepodobne Kovotep Praha, keď sa v roku 1956 odčlenil od Sandriku Praha.
Moderátor
Nějak nechápu, proč sem to pero a případně i tužku nedáte celé na fotce...
Já jsem takovou stříbrnou soupravu před časem prodával přes Aukro a celkem jsem byl překvapen dosaženou cenou. Rozhodně mnohem více než jen cena kovu, jak zde někdo "odhadoval"...
Registrovaný uživatel
Je to vůbec pero? Z fotky to není vidět.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Stare strieborne pero

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1