Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » STÁŘÍ KOVANÉHO KRUŽIDLA ??

Vykupminci.cz
Numisargo

STÁŘÍ KOVANÉHO KRUŽIDLA ??

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím odborníky o určení stáří tohoto kovaného kružidla ..velikost čelistí 23 cm a tloušťka 1.5 cm Může jít o baroko či starší ? Děkuji J

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsem troch zapátral -na 1 fotu replika kružidla 16. století 2-3 fotka kzužidlo 17 st.. Francie
Tak to první mě nejvíce provedením sedí k tomu mému...J

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím!
Využijem slovo kružidlo v názve témy a opýtam sa na toto kružidlo.Moje deti v čase školskom používali oplastované kr.,ja z kovu(už nie z dreva :D ),ale toto je iné.Netvrdím,že ide o starožitnosť zo 17 stor.,ale mám dojem,že by mohlo byť staršie.Ak to niekto pozná,napíšte niečo.Žiadnu značku ani znak výrobcu tam nevidím.Možno aj Kinex,vážne netuším.Nebyť príspevku od jezus,tak sa nikdy ani neopýtam.Keďže som postrehol,že na SB.com sú skutočne experti,tak sa možno niekto nájde a info poskytne.
ď-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásné.To byli fachmani. :lol:
Registrovaný uživatel
To fakt,alebo sa smeješ bertík?Mne sa to fakt zdá pekná robota.
-s-
Registrovaný uživatel
Ne ne,smekám!To už se dnes nevidí.Proto ten úsměv. :shock: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
stani: už jsi zkontroloval jaký závit je použit na těch šroubcích?
Registrovaný uživatel
Nie,ja som s tým nikdy nič nerobil.Dokonca ani na deskriptíve. :P Ale určite WHITWORTHOV.Alebo podobný.Pozriem,odfotím,pošlem.Ja aj tak budem p@d vedieť aký to je.Mám rozptyl ako brokovnica,takže nemôžem vedieť všetko o všetkom :D :P
-s-
Registrovaný uživatel
Ta první fotka bude ne kružidlo,ale "odpichovátko".Zítra dodám svoje,o mnoho mladší. :lol:
Registrovaný uživatel
Ještě by to mohlo být rýsovadlo.Tady moje podstatně mladší odpichovátko.Typuji tak asi 80-100 let. :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:oops: Tipuji :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pekné,ale troška plastu by mu neuškodila. :D Aj to bude asi staršie ako ja,takže starožitnosť?Ja si ani nespomínam či a na čo som to niekedy použil.Síce nič moc,ale nafotil som tie šróbiky.Viem,že aj to môže pomôcť pri datovaní nejakého predmetu.Po otázočke od-gorila-som si spomenul,že kedysi som videl veľký strieborný predmet,z ktorého sa stal novodobý predmet a nie starožitnosť,práve kvôli použitým šróbom/skrutkám.
Tak pár mini obrázkov závitov,o ktorých ja nemám ani šajnu:
-s-
P.S.-Toľko kriku pre nič.Ale bavíme sa.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vzhledem k velkému stoupání vůči průměru , se s velkou pravděpodobností jedná opravdu o Whittworth.Chtělo by to závitové měrky. Samozřejmě samosvornost v háji. :lol:
Moderátor
Ne ze bych tomu rozumel a vedel, co je to odpichovatko, ale strojirenske kruzitko ma taky dva hroty.
Registrovaný uživatel
Ak je to W závit,tak som asi odborník aj na závity.Ani som to o sebe nevedel.Viem len toľko,že ešte existuje metrický 8)
Odpichovátko-dnes som si prečítal,že sa používa aj v zemepise???Na to si nespomínam.-s-
Registrovaný uživatel
Bingo.Hlavně v zeměměřictví.Kdysi při pozemkových úpravách se vytyčovaly ,patřičně větším,pozemky. Taky v námořní navigaci. Nejjednodušší pomůcka při určování vzdáleností na mapách dle měřítka.... :lol:
Registrovaný uživatel
To stani. Ty první tři asi nebudou Whittworth.Pokud mně má chabá paměť neklame, známe závity metrické a palcové ISO.V základní řadě a s jemným stoupáním v několika řadách.Pravé i levé a vícechodé. Dále trapézový rovnoramenný a nerovnoramenný(pilovitý),oblý, edisonův,pancéřový,spec.z.pro pojistky, čtvercový,kuličkový,Whittworthův,plynový válcový a kuželový,specielní(třeba levopravý ).
Už su dlouho mimo obor,takže to možná nebude všechno.Když tak doplňte. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
BAJONETOVÝ :D
To pozemkové odpichovátko mám aj u svokry.Má to 1m.Zapichneš,otočíš,otočíš,otočíš,stále točíš,pochoduješ a keď skončíš, zistíš či si zemepán alebo nie.Samozrejme musíš merať svoj pozemok.....
Ako vkladáte tie bledé obdĺžniky s citátmi-oskar napsal.Nevedeli mi to vysvetliť ani moji juniori,možní dediči mojich "pokladov".Kružidla sa boja,pripomína im to školu.Končím,letím na iné vlákna.Nestíham :)
-stani-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Ako vkladáte tie bledé obdĺžniky s citátmi-oskar napsal.Nevedeli mi to vysvetliť ani moji juniori,možní dediči mojich "pokladov"
-stani-




Vpravo nahoře je u každého příspěvku CITOVAT
Registrovaný uživatel
:shock: Bajonetový závit? Snad spoj. :roll: :evil:
Registrovaný uživatel
Vpravo nahoře je u každého příspěvku CITOVAT

Tak skúška citovania-s-
Registrovaný uživatel
Nevyšlo!
Attempt Nr.2
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
:shock: Bajonetový závit? Snad spoj. :roll: :evil:

Bajonetová žiarovka má bajonetový závit.Každá žiarovka má závit. :P :P
Ja viem.-s-
Registrovaný uživatel
Vyšlo to! Ja som predtým všetky tie KVÓTY vymazal.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » STÁŘÍ KOVANÉHO KRUŽIDLA ??

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1