Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Starý revolver

Vykupminci.cz
Numisargo

Starý revolver

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pěkný den,
prosím o identifikaci starého revolveru, který jsem našel na půdě.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pozrite a urobte fotky značiek na revolveri.
Registrovaný uživatel
podařilo se mi nalézt tyto značky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pane!durazne se Vas ptam,zda li jste tento nalez take ohlasil na prislusnem
oddeleni policie?jestli ne,tak to urychlene ucinte!








:D
Registrovaný uživatel
do určitého roku to nie je nutné.
Registrovaný uživatel
Ak je to C s korunkou, teoreticky by sa mohlo jednať o vojská srbského kráľovstva, ale berte to s rezervou. Skúste ešte niečo nájsť na hlavni.
Registrovaný uživatel
take jsem myslel na armadni zbran kolem 1.S.W.
Registrovaný uživatel
já si myslím, že to c s korunkou je zkušební značka a řekl bych, že je to o průser....
Registrovaný uživatel
revolver Constabulary nejspíš Belgie, možná Francie....ráž bude podle mě .320, ale bylo spoustu typů podobných revolverů v různých rážích. Každopádně bych si i troufl tvrdit, že je to po roce 1890, mazej k příslušníkům....měl si to vytáhnout dýl, bude nejspíš amnestie:)
Registrovaný uživatel
Průser se nekonal…
Tak jsem byl hned ráno se „udat“ na Policii ČR. Důkazem nechť jsou mi záznamy kamer, příp. svědectví otce čekajícího na propuštění své dcery (nebyla ověřována moje totožnost).
Policisté (ve velkém počtu) zbraň dlouze studovali a jejich závěrem bylo, že zbraň je nefunkční, historická, prý stará ruční práce. Prý záleží na mně, jestli jim tam tu zbraň chci za každou cenu nechat, tak o tom sepíšou záznam, ale prý bude ležet ve skladu a bude se na ni prášit nebo si jí mám zase odnést. Poděkovali mi, že jsem svědomitý občan, že se to často nestává. A na odchodu mi jeden doporučoval, ať ji dám do sběru nebo se zeptám v některém starožitnictví, jestli nemá nějakou cenu :), což činit nebudu. Zbraň opět schovám jako upomínku na své předky mezi staré žehličky, petrolejky, atd… příp. jí zakopu, ať se z ní za pár staletí stane archeologický nález.
Prosím proto, ať z toho nemám v budoucnu já nebo tito policisté problémy o smazání tohoto tématu. Děkuji.
Registrovaný uživatel
chatibe,ja si delal srandu,ja bych te nikdy na policii nehnal,kup si olej na zbrane
nejlepe balistol a zbran nakonzervuj,mas hezkou pamatku na sve predky......
Moderátor
chatib napsal
Průser se nekonal…
Tak jsem byl hned ráno se „udat“ na Policii ČR. Důkazem nechť jsou mi záznamy kamer, příp. svědectví otce čekajícího na propuštění své dcery (nebyla ověřována moje totožnost).
Policisté (ve velkém počtu) zbraň dlouze studovali a jejich závěrem bylo, že zbraň je nefunkční, historická, prý stará ruční práce. Prý záleží na mně, jestli jim tam tu zbraň chci za každou cenu nechat, tak o tom sepíšou záznam, ale prý bude ležet ve skladu a bude se na ni prášit nebo si jí mám zase odnést. Poděkovali mi, že jsem svědomitý občan, že se to často nestává. A na odchodu mi jeden doporučoval, ať ji dám do sběru nebo se zeptám v některém starožitnictví, jestli nemá nějakou cenu :), což činit nebudu. Zbraň opět schovám jako upomínku na své předky mezi staré žehličky, petrolejky, atd… příp. jí zakopu, ať se z ní za pár staletí stane archeologický nález.
Prosím proto, ať z toho nemám v budoucnu já nebo tito policisté problémy o smazání tohoto tématu. Děkuji.



Běžní policajti zásadně nejsou schopní určit, zda je zbraň historická (před 1890), anebo ne. O tom většinou rozhoduje "punc" zkušebny, který ale na vaší zbrani nevidím. S mým "historickým" revolverem si nebyli schopní poradit ani na odboru zbraní pro Prahu 8. Prej ať si zajdu na Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva, jestli v tom chci mít jasno. Ale jinak na "prděli" podobně jako ti vaši poldové... :P
Ono je totiž dost problém do těhle "historických" revolverů sehnat střelivo. Většinou jde o už nestandardní ráže a navíc je třeba, aby v nábojnici byl černý prach a nikoliv současný bezdymný. Zkuste změřit průměr hlavně či bubínkové komory. Jestli má 8,1 mm, tak by šlo o kalibr 32 a pro tuhle ráži se repliky historických nábojů dají sehnat. Vyrábí je italská firma Fiocchi a sem tam se v ČR dají sehnat...
Registrovaný uživatel
neni nad zkuseneho cowboye...... :mrgreen:
Moderátor
Maxmilian napsal
neni nad zkuseneho cowboye...... :mrgreen:


To víš, bořím zažité rčení: "Když mluví zbraně, mlčí můzy". Neboli, já mám rád oboje :P
Registrovaný uživatel
Tak se omlouvám....holt příslušník s rozumem. Nicméně tohle označit za ruční práci..... :)
Moderátor
Johnny napsal
Tak se omlouvám....holt příslušník s rozumem. Nicméně tohle označit za ruční práci..... :)


Příslušníci měli kupodivu pravdu. Alespoň s tím, že zbraň je historická a nespadá pod registraci. Jak jsem před nedávnem zjistil, značka, která je na tom bubínku vyražena - písmeno "C" s korunkou je belgická zkušební inspektorská značka, která se používala v Belgii pouze v období 1853 až 1877. Zbraň byla tedy bezpečně vyrobena před datem 31.12. 1890.
Chatib může klidně spát a nebát se žádných represí ;)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,poprosil bych o určení typu zbraně a její přibližné stáří.Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vidim sice vic auto jak flintu,ale rekl bych,ze se jedna o vzduchovku s lamavym
natahovanim,vyrobena tesne po valce.
Moderátor
Z podobných jsme stříleli a nejspíš se furt ještě střílí. Jen ty diabolky už stojí za hovno a trefený holub, hajzl jeden, klidně odletí.
Registrovaný uživatel
a co takhle opsat značení z té vzduchovky? Mě to přijde novější než těsně po válce, ale ve vzduchovkách se nevyznám :)
Registrovaný uživatel
je tam jen podél psané číslo 12 299 a název ČESKÁ ZBROJOVKA AKCI. SPOL. V PRAZE
Moderátor
Mně to přijde jako nějaký starší typ vzduchovky "Slavie", které byly lámací. Před nimi se dělaly vzduchovky, které měly stejný "opakovací závěr" jako běžná vojenská flinta "opakovačka".
Každopádně, dle mého názoru, žádná cennost...
Registrovaný uživatel
http://diabolky-ls.webnode.cz/products/cz-236-cal-177/ možná tahle podle té pojistky?
Moderátor
Johnny napsal
http://diabolky-ls.webnode.cz/products/cz-236-cal-177/ možná tahle podle té pojistky?



Spíš, ať si to Steauan prohledá tady, jestli tolik stojí o to určit správný typ. Ale dle mého názoru je to ztráta času. Ta zbraň je bezcenný vrak...
http://www.vzduchovka.cz/prehled/seznam.html
Registrovaný uživatel
ja jsem s ni strilel ale broky,musim rici,ze byla silnejsi jak vzduchovky ostatni...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Starý revolver

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1