Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Starý sud wehrmacht

Vykupminci.cz
Numisargo

Starý sud wehrmacht

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, Celou dobu jsem to měl za obyčejný sud , dokud jsem ho teď neočistil. Mohl by někdo k tomu něco napsat nějaké informace, a jakou má hodnotu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na příklad zde reálná dosažená cena z Aukra:

https://aukro.cz/wehrmacht-sud-200l-6990264158
Registrovaný uživatel
Jinak sud byl vyroben v Matějovcích na Slovensku
Registrovaný uživatel
witko napsal
Jinak sud byl vyroben v Matějovcích na Slovensku


Len pre doplnenie užívateľa witka dodám, že ide o obec Matejovce pri Poprade. Dnes súčasť mesta Poprad ako jeho mestská časť. Smaltovňa a železiarska výroba v Matejovciach sa v časoch I. a II. svet. vojny orientovali na armádne zákazky. Prioritou výroby boli prilby, vojenský kuchynský riad, kovové súčiastky granátov a delostreleckej munície, sudy, kanistre, vojenské pracky, štítky, muničné schránky a mnoho iných výstrojných súčiastok. Na tom sude je pekne zachované logo firmy Carl August Scholtz. Dátum 1944 označuje rok výroby. Po vojne fabriku znárodnili a počas socializmu tam vyrábali práčky Tatramat. Dnes sa v bývalom areáli Tatramatu vyrábajú tepelné čerpadlá Stiebel - Eltron. Ďalšie pozemky vedľa zaberá firma Whirlpool.
Registrovaný uživatel
Jen ještě poznámka, mezi známější sortiment v té době by populární pánve Trudi
Registrovaný uživatel
Děkuji za informace. On ten sud je zachovalý, protože byl nejspíš celou dobu schovaný ve chlévě a bylo to zaprášené, tím to bylo chráněno proti korozi.
Registrovaný uživatel
Zany napsal
Děkuji za informace. On ten sud je zachovalý, protože byl nejspíš celou dobu schovaný ve chlévě a bylo to zaprášené, tím to bylo chráněno proti korozi.


Sud má možno hodnotu okolo 1500 Czk, no kupci sa medzi obyčajnými zberateľmi hľadajú ťažšie. Lepšie by bolo skontaktovať najbližší KVH (Klub vojenskej histórie) niekde z okolia a o sud by určite prejavili záujem. Tieto kluby sa dnes venujú rekonštrukciám historických bojov, známymi pod anglickým výrazom reenactment. Všetky originálne predmety z vojnových období zvyšujú akčnosť a atraktivitu takého klubu. Na historickom armádnom vozidle nemeckého Wehrmachtu by sa zaiste ten sud pekne vynímal.
Registrovaný uživatel
Prodávat ho nechci , sud se mi líbí. A já si ho cením malinko víc..za peníze je lepší si ho opravdu nechat

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Starý sud wehrmacht

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1