Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Stejný autor?

Vykupminci.cz
Numisargo

Stejný autor?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Souhlasíte s mým názorem, že na přiložené fotografii jsou dva obrazy téhož autora
(horní není signován)? Děkuji i za negativní vyjádření.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
podľa mňa nemajú spoločného autora.
Registrovaný uživatel
Ak to na nás skúšaš a niečo o tom vieš,tak nás "dobehneš."
Podľa mňa tiež nie.
Ten druhý je taký "riedky,"neviem či na to existuje nejaký odborný názov.
Malo by tam byť zachytené to isté miesto,samozrejme z iného pohľadu?
To by mohlo byť možné.
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Ak to na nás skúšaš a niečo o tom vieš,tak nás "dobehneš."
Podľa mňa tiež nie.
Ten druhý je taký "riedky,"neviem či na to existuje nejaký odborný názov.
Malo by tam byť zachytené to isté miesto,samozrejme z iného pohľadu?
To by mohlo byť možné.
-s-


:shock: :shock:

Na prvním je středomoří ...
a druhý střed Evropy
Registrovaný uživatel
Ad #3

Stani, nic na nikoho nezkouším ani nechci nikoho doběhnout. Spodní, větší obraz je
pastel Karla Hofmana s námětem (asi) z Valašska. Horní, nesignovaná olejomalba (asi) italské krajiny je podle mě také od Karla Hofmana. Podobnosti mezi oběma obrazy spatřuji hlavně ve způsobu malby stromů a chtěl jsem zjistit , jestli to takhle vidí i zkušené oči zdejších diskutérů.
Hofman v Itálii studoval, maloval i vystavoval. Pro další srovnání přidám fotku jednoho signovaného obrazu Karla Hofmana s námětem italské krajiny (ten bohužel není můj).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky si myslím,že je autor rozdílný.
Moderátor
bolt napsal
Ad #3

Stani, nic na nikoho nezkouším ani nechci nikoho doběhnout. Spodní, větší obraz je
pastel Karla Hofmana s námětem (asi) z Valašska. Horní, nesignovaná olejomalba (asi) italské krajiny je podle mě také od Karla Hofmana. Podobnosti mezi oběma obrazy spatřuji hlavně ve způsobu malby stromů a chtěl jsem zjistit , jestli to takhle vidí i zkušené oči zdejších diskutérů.
Hofman v Itálii studoval, maloval i vystavoval. Pro další srovnání přidám fotku jednoho signovaného obrazu Karla Hofmana s námětem italské krajiny (ten bohužel není můj).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Pánové kolikrát,se kouknu na tuhle sekci, obrazům nerozumím.
Jen se tvz. Kochám vašimi foto příspěvky.
A na teto musím reagovat je zvláštnĕ nádherný, nějak moc mě upoutal.
Nemohu nají slova,pro popis pocitu.
Registrovaný uživatel
Jiná technika, jiná doba vzniku, jiné rozpoložení... Klidně to může být stejný autor. Když se podíváte na Fillovy poválečné krajiny, tak to s jeho charakteristickou tvorbou nemá nic společného.
Registrovaný uživatel
Skôr som písal,ako rozmýšľal..Padli mi do oka tie červené strechy,dvojoknová chalupa a ten špic,veža,či čo to je.Všetko beriem späť.. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A já si myslím , že jde o krajinu v Provence , někde kolem Aubagne. Námět a zpracování á la Coubine .
barbar napsal
bolt napsal
Ad #3

Stani, nic na nikoho nezkouším ani nechci nikoho doběhnout. Spodní, větší obraz je
pastel Karla Hofmana s námětem (asi) z Valašska. Horní, nesignovaná olejomalba (asi) italské krajiny je podle mě také od Karla Hofmana. Podobnosti mezi oběma obrazy spatřuji hlavně ve způsobu malby stromů a chtěl jsem zjistit , jestli to takhle vidí i zkušené oči zdejších diskutérů.
Hofman v Itálii studoval, maloval i vystavoval. Pro další srovnání přidám fotku jednoho signovaného obrazu Karla Hofmana s námětem italské krajiny (ten bohužel není můj).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Pánové kolikrát,se kouknu na tuhle sekci, obrazům nerozumím.
Jen se tvz. Kochám vašimi foto příspěvky.
A na teto musím reagovat je zvláštnĕ nádherný, nějak moc mě upoutal.
Nemohu nají slova,pro popis pocitu.
Registrovaný uživatel
Ad #10

Petrarco, když zůstanu u svého nesignovaného obrazu (viz foto zde), musím říct,
že mi před dávnou koupí na prvý pohled připomněl Kubínovy obrazy. Dokonce mě napadlo, že by nemuselo jít jen o obraz á la Coubine , ale že jde o autentickou Kubínovu práci z doby, kdy v pokročilém věku v sychravých pražských zimách ve starém domě na Václaváku (?) maloval projasněné provensálské krajinky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Stejný autor?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1