Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Doputovala ke mě tato plaketa cca 242 mm x 188 mm. Těžká.
Je to určitě samovýroba. Neznáte někdo originál?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taho myslim ze klucom k najdeniu povodu tej plakety by mohol byt predmet co ma Barbora za chrbtom. Je to svatica z cias Rima, ktora sa zvykne zobrazovat s vezou do ktorej ju podla legendy zavrel otec a ako mucenica aj s palmovym listom, ten nechyba. Co robi na jej reliefe ten cudny teleskop to neviem. Mozno nejake jezuitske observatorium, ale to len hadam.... ak nieco vypatras daj vediet
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Rád by som Vás poprosil o pomoc pri zistení nejakého info ohľadom medaile, ktorá na mňa vykukla na jednej aukcii. Jedná sa o medailu razenú pri príležitosti Medzinárodného eucharistického kongresu vo Viedni v roku 1912, nebude príliš častá lebo som našiel len jeden jej aukčný výskyt, konkrétne tu

http://www.artcoinsroma.it/eng/auction/view/167/1220#prettyPhoto

Prosím nemáte niekto literatúru, alebo info kde by som sa o nej dozvedel niečo viac? Počet kusov, autor?

Ďakujem za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
pro Streda:
http://munzeo.com/coin/medaille-oesterreich-six-1912-congressus-29148376
Registrovaný uživatel
taho napsal
Medeile 80 mm a přes 200 g (moje váha nepobere).
Text na medaili. Autor? Počet? Rok 1939? Cena? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


K literatuře jsem se nedostal (nesehnal). Zkusil jsem dotaz k sousedům.
Kde nic tu nic. Nyní se mi dostala ta samá medaile o průměru 60 mm.
Zkouším znova.
Registrovaný uživatel
Stredo děkuji, ale bude spíše dělo (viz příloha).
Podobnou medailku XXIII. kongres vlastním (ražené ouško a 33 mm).
P. Haimann ve slovníku uvádí obě medaile A. Petera (80,60).


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) taho v 13. 10. 2015, 19:58. »
Registrovaný uživatel
taho napsal
pro Streda:
http://munzeo.com/coin/medaille-oesterreich-six-1912-congressus-29148376


Ďakujem, Taho ako pozerám na tu medailu z odkazu tak rozmyslam ci je strieborna, alebo tak zodrata. Ak je taka zodrata a napriek tomu ju Lanz drazil tak mam celkom radost, lebo mam krajsiu :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 14. 10. 2015, 9:35. »
Registrovaný uživatel
Může být i poAg. Což by ceně odpovídalo. U medailí je x variant a taky někdy vylepšeno poAg či poAu. Podklady už neexistují.
Něco zjistit je někdy běh na dlouhou trasu viz. výše. Medaile fyzicky existují, jsou zapsané, ale nikde se neobjevují, počet není a ocenit nejdou. To udělá jen aukce (trh).
« Poslední úpravu provedl(a) taho v 14. 10. 2015, 13:40. »
Moderátor
jen drobné doplnění - v popisu medaile u Lanze je uvedeno Versilberte Bronzemedaille, takže postříbřená bronz.
Registrovaný uživatel
Možno by bolo dobré doplniť info o svätej Barbore z plakety, ktorú vložil taho v príspevku 226. V pozadí za postavou Barbory je skutočne kanón. Respektíve model húfnice veľkého kalibru - mažiar (nemecky morser), ktorý stvárňuje medaila v príspevku 231. Tento typ používala hlavne Rakúsko-Uhorská armáda počas I.svetovej vojny. Možno je pre niekoho prekvapujúce, že postava sv. Barbory dominuje spolu s takým delom na tejto plakete a k tomu nápis: ,,Svätá Barbora oroduj za nás." V našich končinách je postava tejto svätice označovaná hlavne za patrónku baníkov. Podľa histórie je však aj patrónkou napr: delostrelcov, zbrojárov, vojenských inžinierov ap. V niektorých armádach západných krajín, je dodnes deň sv. Barbory (4. 12.) tradične ponímaný aj ako deň delostrelectva, či už je to British Royal Artillery, Australian, Canadian Royal Artillery ale aj US Army, Marine Corps a pravdaže v mnohých ďalších. Počas monarchie sa tieto tradície dodržiavali aj v Rakúsko-Uhorskej armáde a zrejme takto vznikla táto plastika, ktorá vyprosuje ochranu pre bojujúcich vojakov- delostrelcov u tejto patrónky.
Registrovaný uživatel
pro TONY-KK: Zajímavé počtení.
"Hic sunt leones (Tam jsou lvi.), takto bývalo na starých mapách označováno neprobádané území, místo, kde nás něco dozajista zabije, místo, kde lze stěží přežít, tudíž je lepší o tom ani neuvažovat, natož tam vkročit."
Naštěstí nejde o život, ale o znalosti. Člověk musí doufat, že se někdy k informaci či informacím dostane.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

rád bych zjistil přibližnou cenu této Ag medaile. Zatím se mi ji v sálových aukcích nepodařilo dohledat. Průměr 60 mm, síla 3 mm, váha 102,63 g. Punc hlava kamzíka s číslem 1. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
TONY - výtečně, sv. Barbora je dnes opět v Čechách,. na Moravě a Slovensku patronkou dělostřelectva. Ten moždíř možná znáte z vídeňského arsenálu, ráže 280 mm, výrobek Škoda Plzeň. Je to originální kus vyrobený z méně hodnotného kovu, ale není to žádná obyčejná věc. Tím jsem si jen dovolil podpořit Tonyho.- Alt.
Registrovaný uživatel
Pro Pepe5: stejný typ, ale bohužel s jiným jménem byla dvakrát v aukci na Aukru (předpokládám, že jste ty dvě aukce také již objevil) a její vyvolávací cena byla 5.000 Kč, ovšem zájem nebyl.

http://aukro.cz/celostatni-vystava-postovnich-znamek-brno-1958-i5643910033.html

http://aukro.cz/celostatni-vystava-postovnich-znamek-brno-1958-i5720307313.html
Registrovaný uživatel
numismatik-fji napsal
Pro Pepe5: stejný typ, ale bohužel s jiným jménem byla dvakrát v aukci na Aukru (předpokládám, že jste ty dvě aukce také již objevil) a její vyvolávací cena byla 5.000 Kč, ovšem zájem nebyl.

http://aukro.cz/celostatni-vystava-postovnich-znamek-brno-1958-i5643910033.html

http://aukro.cz/celostatni-vystava-postovnich-znamek-brno-1958-i5720307313.html

Díky za reakci. Tyto aukce jsem na aukru také včera vypátral.
Registrovaný uživatel
Medaile Ferdinand + Maria Anna, 55 mm, 130,41 g, bronz. Dle mého složena ze dvou kusů. Dle fot vypadá medaile ploše, ale ve skutečnosti je reliéf vysoký. Autor? Období (František Dobrotivý?)? Cena? Něco dalšího.... Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
J. Šejnost, 100 Karlína 1917, bronz, 40 mm, 32,86 g, 1917.
Snažím se dohledat cenu či aukci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes do třetice.
1923, Cheb - putovní výstava, 1923, 52 mm, 50 g, po Au bronz.
Autor? Cena? Něco dalšího .... Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
K medaili Ferdinand a Maria Anna jsem našel toto: jedná se o Ferdinanda II. a jeho manželku Marii Annu von Bayern. Originál medaile je z období kolem roku 1600 a autor Giovanni Pietro de Pomis: http://hauspublikationen.mak.at/viewer/image/1368593464100_0001/19/
U vás se pravděpodobně jedná o galvanokopii: http://www.acsearch.info/search.html?id=658443
Registrovaný uživatel
taho napsal
Medeile 80 mm a přes 200 g (moje váha nepobere).
Text na medaili. Autor? Počet? Rok 1939? Cena? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

taho:
ta tvoja cyrilo-metodejska bratislavska medaila je fakt pekna,
aj ked osobne si myslim ze razba je az pozdejsia, po roku 1945.

ak by si kedykolvek v buducnosti uvazoval o predaji, ozvi sa.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 16. 11. 2015, 23:33. »
Registrovaný uživatel
Já si naopak myslím, že ražba po r. 1945 je nepravděpodobná - už jenom proto ne, že je tam znak slovenského státu.
Ta medaile je nejspíš z razidel pro medaile akademických funkcionářů Slovenské univerzity v Bratislavě z doby Slovenského státu. Univerzita se odvolávala na tradice Academie Istropolitany a proto bylo "Istropolitana" i v latinské verzi jejího názvu. Po válce název "Slovenská univerzita v Bratislave" sice zůstal, ale latinsky se změnil dle nařízení SNR z léta 1945 na "Universitas Slovaca Bratislavensis".
Více se o tom lze dočíst v BARTL, J.: K pomenovaniu Univerzity Komenského (on line zde od str.60), odkud je i následující úryvek, který ilustruje, že ražba po roku 1945 by nedávala smysl :
Citovat
Hneď v roku 1945 sa upravila rektorská medaila tak, že v kruhopise averzu sa vygravíroval text „ISTROPOLITANA“, reverz s pohľadom na Bratislavu ostal, avšak preplátoval sa celý text kruhopisu „SLOVENSKÁ REPUBLIKA“ vrátane slovenského štátneho znaku. Letopočty 1467 – 1939 neboli vymazané

Přidám ještě obrázky z publikace z r. 1940 k instalaci Vojtecha Tuku prvním rektorem Slovenské univerzity, kde je vidět medaile jako přívěšek řetězů (na článcích rektorského řetězu je pak korvínovský havran jako připomínka Matyáše Korvína zakladatele Academie Istropolitany).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Ander v 17. 11. 2015, 4:40. »
Registrovaný uživatel
pro Kucera:
Děkuji. Jestli jsem to dobře pochopil, tak u Raucha se taky dražila galvanokopie dle pozn. "AE - Galvano".
Dá se to u někoho zjistit? Zde moje laické znalosti končí.
Registrovaný uživatel
pro tocomabyt:
Děkuji. Zatím neuvažuji o prodeji.
Registrovaný uživatel
pro Ander:
Děkuji. Jestli to dobře chápu, tak medaile se samostatně nerazily nebo jen pro vybrané. Medaile nemají žádnou stopu po očku.
Registrovaný uživatel
pro Kucera:
Po běhání se mi srovnala kůra mozková (ale jen trochu).
Galvanoplastika. Že se už dokáží udělat i takové drobnosti a perfektní kopie,
mě ani ve snu nenapadlo.
http://is.muni.cz/el/1431/podzim2015/C2850/Navody_C2850_AnorgMat_I_-_2014.doc

Úloha č. 4.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1