Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
dub je prostě strom. Je to pravda národní strom jako v Čechách lípa, ale je Rakousko Německo? Nebo jen samostatný stát, kde se mluví němčinou????Možná by jste se divil jak se dívají Vídeňáci na Němce. To já bych takto nevytrhl ze souvislosti. V ikonografii se dub používá jak znak pevnosti a vavřín znamení vítězství, já to tak znám např.. z faleristiky. Medaile je rakouská ražba, jen mně mrzí, že kolega nenapsal značku výrobce uvedenou na hraně medaile.
Registrovaný uživatel
pokusil jsem se přečíst značku výrobce... první písmeno je na 100% W a druhé nejspíše I. Dal jsem medaili do na malou chvíli ultrazvuku. Děkuji všem za příspěvky a pomoc při určení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Medaile je krásná, ale již ji nečistěte. Objevil se nám tam i autor, ale nedokáži to přečíst. To by jste nám mohl napsat?
Registrovaný uživatel
R. Braun.
Moderátor
Dobrý J. 1942: Medaile Jubilejní výstavy r. 1891.
Numismatický časopis československý 18, 58–80.

Medailistika, Sfragistika, Tolarové období, František Josef I., Karel Ludvík arcivévoda, Schlikové, Waldsteinové, Abondio Antonio medailér, Widemann A. medailér, Liebel A. medailér, Guillemard medailér, Stuckhart medailér, Tautenhayn Josef medailér, Pištora Jan, Mauder Josef, Braun Rudolf, Srb Karel rytec, Myslbek Josef Václav, Peška Kašpar medailér, Kvasnička Jan, Kříž Václav, Goldschmid Josef rytec, Beer A., Christlbauer Josef, Finteisl, Fritsche-Thein, Kettner Alois, Ketner Alois, Pátek Karel rytec, Pštross Jindřich, Knížecí Hanauské železárny, Čechy, Praha, Medaile, Medaile biblická, Medaile portrétní, Jáchymovská medaile, Pečeť, Zlatá bulla, Pečetidlo, Denár jako medaile, Razidlo, Lisovací přístroj
Je uváděn v soupisu- viz hore. český medailér
Moderátor
Braun Rudolf, nar. 1830
Zde jen pro porovnání, ten styl práce, podívejte se na tuto medaili. Zde by nám více řekli numismatici.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Medaile 60 mm vlepená do originální etue.
Autor Kissing.
Tady je v malém a oboustranná:
http://coins.azz.cz/showmince.php?GroupID=1&MinceGroupNr=1867&lng=1

Rok? Cena? Potkali jste jí někde na aukci či ve sbírce?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj všichni moc Vás prosim o pomoc .. jsem laik ..... mám doma tyto německé medaile - plakety a zajímalo by mě co to je, zda to má nějakou hodnotu. popř kam bych to mohla odvézt nebo jestli nevíte kde to inzerovat. děkuji moc .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hezký den,
co to je máte na medaili uvedeno, pokud si vložíte jméno do vyhledavače, řekne Vám to více. Bohužel medaile bývalé NDR jsou u nás téměř bezcenné. Zkuste na aukru vložit do sekce numismatika a mají tam pododdíl s názvem medaile. Vyvolávačku zde sám nevím, zkuste nejprve od 50-100Kč, uvidíte, když se neprodá tak opakovat od 1 Kč.
Registrovaný uživatel
V menej vážnom tóne. :D
"Miniatúra."
Má to niečo spoločné so športom=TJ,tak usudzujem,že to bude telovýchovná jednota,kde vyrastal Ludvík Daněk....Miniatúra disku :D
Zaujímala by ma cena kovu,lenže neviem o aký kov sa jedná..
Magnet sa toho nechytá.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zvážit. Pravděpodobně tombak.
TJ - tělovýchovná jednota
http://archiv.aukro.cz/medaile-vzorny-oddil-tj--i5681339470

Já osobně tento typ medailí neberu ani zadarmo, ale dětem na hraní čí vyhodit neuznávám. Možná udělá radost nějakému začínajícímu sběrateli nebo jako tématická medaile.
Registrovaný uživatel
Díky.Odvážim to.Ja zas mám veci zadarmo rád.Dali mi to v robote na stôl.Nemal som problém zobrať si to domov.Drahej som sa pýtal,či jej mám dať spraviť očko (uško?),nechcela..... :D
-s-
Registrovaný uživatel
Ani neviem kde sa opýtať.Odznak to nie je,ani medaila,snáď ani žetón,najskôr nejaká známka.(členská,pamätná?)
Je to tenký výlisok,neviem z čoho,široký 8 cm (↕5 cm.)
Našiel som len toľko,že 30.09.1900 vznikol viedeňský veslársky klub.Na kupóne je iný dátum.Netuším,či je to pravé.Papier vyzerá "staro" :D
Dátum vyzerá ako 19:00 hod. ;)
Koľko to stojí?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pravé je to určitě. Je to z veslařského závodu. Vstupenka a placka, možná pro účastníky a možná suvenýr pro diváky. Regatu mohl uspořádat kdokoliv, třeba univerzita, nebo nějaký tělovýchovný spolek z něhož se později oddělili veslaři a založili svůj vlastní spolek.
U nás si myslím, že za to více než 1 000 Kč nedostanete. Zkuste to prodat ve Vídni až tam pojedete. Pokud chcete přesně vědět kdo to tenkrát pořádal, tak si tam zajděte do vědecké knihovny a nechte si ukázat vídeňské noviny z toho dne.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Ďakujem Adalbert.
Ja to predávať nechcem,to nie je moja typická disciplína,aj keď niekedy sa stane,stalo..
Len dnes som to dostal, spolu s hromádkou mincí,takže to mám rád. :D .
Bol som na cenu zvedavý preto,aby som vedel o koľko som sa opláchol.To je moja typická disciplína. :mrgreen:
Vzadu na papieriku je napísané sichtbar zu tragen,čo mi google prekladá ako viditeľné opotrebenie-rozumiem tomu nosiť to tak,aby to bolo vidieť.
Keby som išiel do Viedne,bolo by to prvý krát.....Zatiaľ som sa len viezol okolo a tak to asi aj zostane.Čo tam? A je to ďaleko.. :D
-s-
Registrovaný uživatel
chalpi prosim neviete mi niekto pozriet, ci nenajdete niekde v literature tuto medailu aj v pozlatenej verzii? Vsade som nasiel len bronz.

napriklad tu:

http://www.pannoniaterra.hu/tetel/29/861

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
este som zabudol napisat ze sa jedna o namet obnovenia mincovne v sedmohradsku, ak sa mylim snad ma mudrejsi opravia.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
pro Stredo.
Na mě to dělá dojem dodatečného pozlacení na zakrytí poškození na lící.
Registrovaný uživatel
stav je taky aky je, ale myslis ze by to niekto pozlatil aby nieco zakryval?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
je to jednoduchý a nie drahý proces. Videl som podomácky pozlátené medaile FJ,
dokonca postriebrené strieborné koruny, aby vyzerali lepšie.
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 23. 12. 2016, 16:59. »
Registrovaný uživatel
jasne chlapi rozumiem, a mate niekto literaturu kde by sa dalo pozriet ci sa robil pozlateny exemplar, alebo nie?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
to je dobrá otázka. V aukcii máš odkaz na literatúru. myslím, že sa niekto nájde kto ju bude mať doma.
Registrovaný uživatel
Chlapi viem ze sú Vianoce, ale spýtam sa ešte raz. Nemáte niekto možnosť pozrieť literatúru či sa vyrábali aj pozlátené verzie?

Ďakujem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
To Stredo : v aukci máš odkaz na literaturu R: 170A. Podle mne jde o
Citovat
Adolf Resch : Siebenbürgische Münzen und Medaillen von 1538 bis zur Gegenwart

A to máš :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Ďakujem, odvážim a dám vedieť. 171 je pozlátený bronz takže sa tiež razili. Ešte raz vďaka za pomoc
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1