Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Oliver ti to našel správně. Je to holandsky denár z prvni poloviny 13. století. Jen dodám, že tomu kříži se říká gamma kříž.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ešte raz ďakujem všetkým čo si dali námahu.
Registrovaný uživatel
Nevíte někdo jaký je na tom saským groši rok a jakou má hodnotu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to se spis nez podle mincovny pozna podle roku. hlavne to s cistenim nepodelat.

nektere z nich maji ceny i kolem 20T, jine tisicovka ci par tisic (dle stavu, mincovny a tedy i roku)

letopocet je u klenotu, je ve zkratce, napr. 66 = 1466 a nebo 1467 je jako 6a otocene V
Moderátor
zde 1466 (tedy 66) a 1467 (tedy 6Λ)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji Oliver,kdyby to bylo 1469 tak by orientační cena v tomto stavu byla asi kolik?
Moderátor
neni zac, ja jsem to napsal predtim spatne, chtel jsem napsat: nejde ani tak o rok (i kdyz to take), ale zaroven i o mincovnu (misto toho jsem to napsal opacne). "tento stav" je diskutabilni. tyhle nemecke mince byvaji casto sezrane (nerazily se zrovna z nejlepsiho stribra), takze se lamou a droli, takove mince je pak lepe nekupovat. koroze vypada (alespon z fotky, ktera ma k idealu ponekud daleko) celkem neprijemne, je otazka, jak se povede minci vycistit (sance na zpraseni tu nebude mala). chce to prohledat aukce, mne ceny moc nezajimaji (mne ta mince bude zajimat, kdyz nebude predrazena jak 99 % veci na aukcich a v obchodech) a tez nejsem financni poradce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ale kdyz mi zaplatis "Premium account" na Acsearch.info aspon na rok, zjistim Ti cenu zadarmo, takovej ja budu dobrak :twisted: :twisted: :twisted:
Moderátor
Zdravím kolegové tohle jsem si přivezl s jihu Moravy ...
Poprosím o pomoc s určením, zatím se nejedná o oblast mého numis zájmu, člověk ale nikdy neví. ;)
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rakousko, vidensky fenik, asi spolecna razba Wilhelma a Albrechta IV./V., CNA Fa3a
Moderátor
Olivere díky
Registrovaný uživatel
Děkuji Oliver.Mě by stačilo jen kdybys napsal jestli je rok 1469 ta mince hodnocena jako ,,normální,nebo ,,vzácná,nebo ,,velmi vzácná.Moc si vážím tvé pomoci a rady.Děkuji.
Moderátor
nz. ja to nevim, fakt. a ani vedet nemuzu, nevim tu mincovnu. takhle si muzes najit vsechny s letopoctem 1469 (podle Kruga jsou to mincovny Freiberg, Kolditz, Leipzig, Gotha, Oelsnitz, Wittenberg), v Levinsonovi najdes i rocniky a vzacnosti (coz Krug moc neresi), je to na str. 215. Pokud jsi cetl dobre a je to opravdu 1469, tak to jsou dle Levinsona jen 4 mincovny: Freiberg (R), Kolditz (VS), Leipzig (R3), Gotha (S)

pricemz skala vzacnosti je v Levinsonovi definovana takto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím znalcov viedeských fenigov o pomoc pri určeí jednej mince a jednoho torza. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rakousky fenik Fridricha V. Habsburskeho (jako cisar III.), Wiener Neustadt, dle CNA razba z let 1469-1474, typ Fa48 - var. c.
--------
Bavorsko-Landshut, Heinrich IV. der Reiche (1393-1450), fenik, typ Beierlein 112 (J. P. Beierlein: Die bayerischen Münzen des Hauses Wittelsbach).
Moderátor
Ta první je lepší věc. Není tak běžná. Gratuluju. :P
Registrovaný uživatel
Ďakujem priatelia ;)
Registrovaný uživatel
Podľa leva je to možno Vroclav, ale v Kopickom som nenašiel. Vedel by niekto?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
nemel bys k tomu neco vic? velikost / hmotnost? napadla mne Falc, ale tu bohuzel v oku nemam a v knize je jen perovka (prikladam). Provedenim podobnou razbu lze videt i u Oty II (druhy obrazek a zde odkaz). Zde (u toho co jsi vlozil) se ale dle provedeni zda, ze je to razba spis trochu pozdejsi, lev je korunovany a snad i dvouocasy - takze teoreticky to Slezsko, 15. stoleti, proc ne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ani váhu, ani priemer...a práveže si nie som istý tým dvojitým chvostom. Takéto paprče som na levovi už niekde videl, ale neviem si spomenúť.
Moderátor
mne se vybavil z numismatickych listu ten unikat (NL69, 2014, 133-138), ale to neni ono.
Moderátor
no a trocha podoby by se nasla i u nekterych z techto razeb: https://www.acsearch.info/search.html?id=444125
Registrovaný uživatel
ahoj, poprosím s určením této jednostrané mince,
škoda, že má díru. Díky za pomoc.
Leoš

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím příznivce Rodolfa II .
Že by chybějící článek ... maley gross 1577 ... ???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
leosd:Bude to biskupství Bamberk,fenik 15 století.
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc s určením této mince...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1