Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » stribrnaky

Vykupminci.cz
Numisargo

stribrnaky

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj,potreboval bych poradit nasel jsem tri slepene stribrne mince a nevim jak je od sebe setrne dostat abych je neposkodil.Zkousel jsem kys.citronovou ale bez uspechu.Diky kdyz tak za radu.
Registrovaný uživatel
a jak dlho to bolo ponorene ?
inac, nejaka fotka by bodla.
_______________
Moderátor
No fotka by naozaj mohla pomôcť.
Registrovaný uživatel
ono je fakt rozdiel, ci ide o 3 koruny FJ1, alebo o 3 tenke stredoveke pliesky.
z pojmu 3stribrnaky mi inak naskakuju pupinky.
kolka neucta..
to nemozes formulovat svoj dotaz aspon trosku pricetne? nic v zlom.
_______________
Registrovaný uživatel
pupinky je dobre slovo :D
_______________
Registrovaný uživatel
Pokud jsou do sebe hodně "kouslý". pak to je na tejdny/měsíce.
Já sám jsem přišel na dobrou metodu, louhování v destilce a běžná niť, kterou jemně vytahávám postupně odpadající nečistoty. Ale to chce asi individuální řešení případ od případu.

Nedávno jsem viděl, že na lovcipokladu nebo kde radili žiletku nebo klepání o desku, ale to lze zařadit do kategorie blbostí.
Registrovaný uživatel
Ono odpovídat na takto neúplný dotaz je ošemetné. Občas se nakonec ukáže že stříbrňáky jsou vlastně hliníkové a slepené jsou lepidlem které se vylilo do šuplíku.
Pokud se opravdu jedná o nějaké mince z nalezeného pokladu, doporučoval bych především trpělivost, máčet v dstilce a nesnažit se oddělit je mechanicky.
Registrovaný uživatel
Pro upřesnění jedná se o tři kousky stříbrných mincí z období panování Rudolfa 2 cca 1592.Vlasně to jsou už jen plíšky k sobě přioxidované.V kyselině cit.je mám namočené zhruba měsíc.
« Poslední úpravu provedl(a) zarevo v 15. 5. 2014, 12:40. »
Registrovaný uživatel
zarevo napsal
Pro upřesnění jedná se o tři kousky stříbrných mincí z období panování Rudolfa 2 cca 1592.Vlasně to jsou už jen plíšky k sobě přioxidované.V kyselině cit.je mám namočené zhruba měsíc.


Měsíc v citronce :shock:. To už se ani nemusíš snažit je od sebe dostat. Pravděpodobně už budou stejně zničené :|
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Mincím nic není, jen hledám jiný způsob.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » stribrnaky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1