Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Stribrne medaile

Vykupminci.cz
Numisargo

Stribrne medaile

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Sbirate nekdo stribrne medaile razene Ceskou mincovnou ? Zajimalo by me, jestli maji nejaky punc, resp. oznaceni ryzosti ? Podobne treba medaile, ktere vydava Narodni pokladnice (mam opet na mysli ty stribrne, nikoliv ruzne ty postribrene paskvily).
Pokud puncy nejsou, jak se ma potom poznat, zda jde o stribro ci nikoliv, kdyz k medaili chybi certifikat ?
Jsem zvykly na starsi medaile, na kterych je uvedena ryzost (od 1.republiky az cca do 70 let), je jich velmi omezene mnozsvi a vetsinou jsou i pekne, daji se sbirat, ale to mnozstvi medaili v posledni dobe od sbirani spis odrazuje.
Podobne je to v Nemecku se zlatymi miniaturami vzacnych minci - 20marek atd.
Byly razeny v ruznych letech a ruznych ryzostech ve zlate nebo jen pozlacene - ale jak to pak poznat ?
Registrovaný uživatel
Co se týká medailí České mincovny tak mají VŽDY puncovní značku - http://www.puncovniurad.cz/cz/znacky.aspx
a na certifikátu je ještě pospis váhy, průměru a ryzosti + autor a počet ks.
Moderátor
Sevci: tak to je fajn, ze maji punc, dekuji za odpoved, asi jsem zadnou jeste nemel v ruce. Certifikat me nezajima, vetsinou se majitelum stejne jako u minci ztrati a pak nabizeji k prodeji mince a medaile bez certifikatu, stejne jako ve sberatelskych obchodech a starozitnostech vetsinou zadne certifikaty nejsou.

A co Narodni pokladnice a dalsi podobne obchody, ty prodavaji stribro puncovane ?
Viz treba toto:
http://www.narodnipokladnice.cz/pametniemise/ceske_osobnosti_stribrne
Moderátor
Tak uz jsem chytrejsi - prohledl jsem si jednu stribrnou medaili od N.P. s Karlem IV. a opravdu je tam "punc" - jenze neni to punc v pravem slova smyslu, jak jsem zvykly, vyrazeny do mince, ale naopak vystupujici relief, navic v proofu, proto jsem ho puvodne prehledl.
Aspon tedy, ze se puncovni zakon dodrzuje.
Registrovaný uživatel
Tak já např. bych si u té firmy co tu zmiňuješ vůbec nic nekoupil. Ale teď jsem se díval na jednu medaili z ČM Proof a je to tam stejně - punc vystupujici relief.
Registrovaný uživatel
Co je vyraženo z drahého kovu, to je povinně puncováno.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Samozrejme ani ja bych si od techto firem nic nekoupil - ale ted se mi dostala do rukou medaile Karel IV., tak ji prodavam za mene nez tretinu puvodni ceny na Aukru, jen jsem chtel mit jistotu, ze prodavam stribro a ne nejaky uplny paskvil,
protoze "certifikat" je jen car papiru, i kdyz k tehle medaili ho mam.
Moderátor
Evropa1: a jak je to v Nemecku se stribrnymi a zlatymi medailemi a napodobeninami minci, pripadne v jinych zemich? Na aukcich CNS se napr. casto objevuji ruzne cizi razby oznacene jako Ag, ale ruku do ohne bych za ne nedal.
Registrovaný uživatel
To bohužel nevím.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Stribrne medaile

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1