Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dík za odpověď.
Moderátor
trosku jsem se zacyklil u mrzacka nize - prosim o radu. vzal jsem si tu mincicku "od cesty", az pak mi to nejak zacalo nesedet. na listku je uvedeno Rezno, mestsky fenik b.l., asi 1240, Emmerig 230. pro doplneni vaha je 0,97 g a rozmer 16,1x16,8 mm.

Emmerig 230 je prece neco takoveho. Obrazem mi to prijde podobne na toto, ale to je razba jiste starsi a navic "dünnpfennig" (coz to moje neni).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hledal bych mezi anonymními feniky Pasovského biskupství z 2.pol. 12.století.
Moderátor
tady je podobný: http://www.ma-shops.it/saenn/item.php5?id=14439
Moderátor
moc diky, jo to vypada, ze by mohlo byt ono, budu patrat dal. pokud by ta cena 50 euro byla odpovidajici, tak by to zas tak spatny kousek od cesty nebyl. ale i kdyby ne, aspon, ze uz vim, odkud to je. diky.
Moderátor
tak mam dalsi dva kusy (ceny bohuzel uz nevidim), horsi ale je, ze se neshoduje nazor na urceni. Zde jsou oba zminene odkazy

https://www.acsearch.info/search.html?id=1522951
https://www.acsearch.info/search.html?id=1083817

Ovsem z prirazeni nevim, co si vybrat:

1)
PASSAU
BISTUM
Anonym, 13. Jahrhundert
Pfennig. Zeit der Bischöfe Wolfger Erla (1191-1204) bis Mangold von Berg (1206-1215). 0,81 g. Hüftbild des Bischofs v. v. mit Krummstab und Buch//Brustbild v. v. mit Lilienstab und Palmzweig unter Dreibogen mit fünf Türmen, Kellner 15. Sehr schön

2)
Raum Bayern
Passau - Bistum Reginbert Graf v. Hagenau 1138-1148
(D) Pfennig Av.: Bb. unter Dreibogen mit drei Türmen. Rv.: Bischofsbb. zwischen zwei Sternchen, Krummstab und wohl Kirchenmodell (?) haltend. Kellner: 7b (0,61 g). kl. Randausbruch R s.sch./sch.

pokud nekdo bude mit nejake spolehlivejsi voditko, bylo by to fajn (intuitivne bych se priklanel spis k te dvojce).
Moderátor
To Rauchovo určení je špatně, neodpovídá ani odkaz na Kellnera. V principu to nemůže být široký fenik (Dünnpfennig) z poloviny 12.století, u těch je obraz podobný, ale širší střížek a na první pohled odlišný charakter ražby.
Takže správně je druhý odkaz, Wolker von Erla (1191-1204) nebo Mangold von Berg (1206-1215).
Kellner popisuje tři varianty, č.15-17.
Č.15-16: biskup (líc mince) drží berlu a v levé ruce knihu
č.17: biskup drží v levé ruce model kostela.
To bohužel u Tvého kousku nejde rozeznat.
Pak se jednotlivé varinaty liší značkami v poli a podle nich bych to viděl na Kellner 16, kde jsou na rubu nahoře mezi věžemi "Sternchen" či spíš jak to vypadá šestlisté kvítky. Razidel je určitě víc s drobnými odlišnostmi. Je to poměrně masově ražená mince.
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 29. 3. 2016, 6:38. »
Moderátor
diky moc za pomoc :)
Registrovaný uživatel
Dobry den. Prosim pomoc s urcenim techto mince .Dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, určil by mi někdo tyto Ag žebráčky ? Děkuji.
oga

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Spodní mince je městská ražba Kolína nad Rýnem, 8 haléř 1584 s titulem císaře Rudolfa II.
Moderátor
wii napsal
Dobry den. Prosim pomoc s urcenim techto mince .Dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


První mince má znaky typické pro moravské denáry z konce 12.stol.. Ale můžu se mýlit, dej sem fotku v lepším rozlišení a napiš průměr mince.
Moderátor
oga - ještě první mince: kolo má ve znaku více německých měst, toto je městská ražba Erfurtu, dreier (3 fenik), 162?, viz podobný na druhém obrázku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za určení.
Registrovaný uživatel
Je to haléř Václava IV ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, nevíte co by to mohlo být za drobáček? Případně jakou to má zhruba hodnotu. Údajně by mělo jít o Přemysla Otakara. Z druhé strany je něco jako čtyřráz. Díky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kojot - vypadá to že ano
Moderátor
Lukas105s
Rudolf II. CNA B186
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/fenig_post_-109806#post109806
https://www.acsearch.info/search.html?term=Wiener+Pfennige+Rudolf+II.+v.+Habsburg+1276-1282+CNA%3A+B186&category=2&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&images=1&currency=usd&order=0&company=
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za určení. Takže asi vzácný moc nebude, jestli se nemýlím. Škoda, tipoval jsem nějakého Přemyslovce.
Moderátor
Já bych si nezoufal. Máš krásnou hlubokou ražbu s pěknými detaily. Já bych se za takovou nestyděl. :P Až ji budeš vyhazovat, vzpomeň si na mně.
Registrovaný uživatel
poradí mi někdo :) velikost 13mm předem děkuju

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdá se že mince obsahuje na aversu opis:
GOSEDVS COS+
na reversu pak:
GIEMIS CA+

Francie
Gien-Donzy
Geoffrey II-III,..obol po roce 1120...
Registrovaný uživatel
zdravim, s tymto denarom si neviem rady.. uhorsky nebude podla mna, vie mi niekto pomoct s urcenim a ocenenim? dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Satestsat. Hladaj v Srbsku Djurd Vukovic Brankovic 1427 1458.
_______________
Registrovaný uživatel
Ďalší prírastok jedná sa o obolus Matiasa Korvína h-707 ? Ak áno na mojom je perlovec unger neuvádza ďakujem za odpoveď

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1