Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » stříbrný tác značeni?

Vykupminci.cz
Numisargo

stříbrný tác značeni?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poradi prosim nekdo s urcenim, zda se jedna o příbrný tác? 2x mistrovská značka SK a 2x 800, žádný jiný punc nenalezen. Tac je z Rakouska - Uherska kol. r. 1866 - 1910.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Značku Sk v obdĺžniku s orezanými rohmi používala firma Salomona Kohna synovia
od roku 1891. Firma sídlila v Prahe v Týnskej ulici 12.
Registrovaný uživatel
A znacka 800 je střibro?
Registrovaný uživatel
dracid napsal
Poradi prosim nekdo s urcenim, zda se jedna o stříbrný tác? 2x mistrovská značka SK a 2x 800, žádný jiný punc nenalezen. Tac je z Rakouska - Uherska kol. r. 1866 - 1910.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja dohledala, ze jde o mistrovská značka SK "Josef Holzhammer Juwelier (vor Carl Meyer) Böhm, ta sama znacka. A Salomon Kohn to nemohu vubec nikde dohledat.
Registrovaný uživatel
Kdyby to bylo původem z R-U, mělo by to odpovádající punc.
Registrovaný uživatel
Z te doby to je urcite, overeno, ale punc neni. Jen SK a vyrazeno 800.
Registrovaný uživatel
V R-U se ryzost zboží neznačilo číslicemi.
Registrovaný uživatel
A nevi prosim nekdo, proc je tam vyrazeno 800? Asi to nejaky svuj duvod ma, jen vedet jaky.
Registrovaný uživatel
Protože to bylo vyrobeno až po roce 1918. Nebo před (cca 1905) ale v Německu, ale pak tam zase chybí příslušný punc.
Registrovaný uživatel
dracid napsal
Ja dohledala, ze jde o mistrovská značka SK "Josef Holzhammer Juwelier


Treba pozornejšie čítať čo ste dohľadala, Josef Holzhammer bol klenotník v Českej Lipe a iba predal výrobok výrobcu s iniciálami SK. Jeho inicály sú JH nie SK.

R-U punce sa používali až do 28.2. 1921. Československé od 1.3.1921. Pani Dr. Stehlíková píše, že punc firme Salomona Kohna synovia bol nútene odobratý 7.12.1942. Pani Dr. Vokáčová popisuje servírovaciu štvordielnú súpravu firmy Salomona Kohna synovia, v zbierkach UPM Praha a uvádza iba značku výrobcu SK, punc ale nie.

Podľa mojej špekulácie tanier mohol byť vyrobený práve pred odobratím značky firme pred 7.12. 1942 a možno preto už tam nie je punc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » stříbrný tác značeni?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1