Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Svatováclavský dukát

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavský dukát

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj všichni, přítel získal dědictvím zlatou minci, chtěl jí prodat a ani nevěděl co je to zač. Tak jsem hledala na internetu a našla jsem, že jde o svatováclavský dukát. Z jedné strany má vyobrazenu postavu svatého václava a na druhé je lev a letopočet 1934. Dukát má průměr 2 cm. V super stavu. Chtěla jsem se zeptat jakou má asi hodnotu a kde ho nabídnout, když už ho chce mermomocí prodat. Bojím se aby ho nedonesl do zlatnictví, to by byla šílenost. Je naprosto stejný jako tento: http://www.zlate-mince.cz/m/1D32_1.jpg http://www.zlate-mince.cz/m/1D32_2.jpg
Děkuji za rady.
« Poslední úpravu provedl(a) Nikkitka v 11. 7. 2006, 13:34. »
Registrovaný uživatel
Těchto zlatých mincí bylo raženo s tímto ročníkem necelých deset tisíc, proto se na aukcích ČSN ve stavu 0/0
(perfektní stav) vydraží v ceně: Kč 3 000,- až 3 800,-. Samozřejmě že s horším stavem její cena rapidné klesá.
V obchodech se zběratelským materiálem za ní dostanete na ruku maximálně Kč 1 500,- až 2 000,-.
S pozdravem Jirka.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na hodnotu podobné mince jako se ptala Nikkitka. Jedná se o Svatováclavský dvoudukát z roku 1929. Stav je "snad" vynikající.

Dále bych se chtěl zeptat na minci s vyobrazením Ferencze Joszefa I z roku 1904.
« Poslední úpravu provedl(a) pela v 13. 12. 2006, 22:48. »
Registrovaný uživatel
za dvoudukát dostanete cca 10 000,- a minci Frant. Josefa musíte popsat blíže - takto není patrné, o co jde.
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jestli je to 10 korona tak cca 1500,- a jestli 20 korona tak 2000,-
Registrovaný uživatel
Díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Svatováclavský dukát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1