Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Švédsko Treskillar

Vykupminci.cz
Numisargo

Švédsko Treskillar

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Všichni asi znají švédskou žlutou tří šilinkovku, v současnosti nejdražší známku na světe. Měl bych ale dotaz na její "sestřičky" a to zelenou tří šilinkovku, tak jak je správně tištěna, a žlutou osmi šilinkovku, díky níž má slavná rarita svoji barvu.
Nevíte někdo jak jsou na tom co se týkají vzácnosti, množství známých kusů, ceny?
Případně pokud máte někdo katalog můžete hodit scan?

Děkuji
Moderátor
Co říká Michel 2010/1:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji Dejvy, jen ještě jeden (hloupý) dotaz, částky jsou v EUR? Případně pokud to je nějaká Michel měna jaký je převod?
Moderátor
je to euro
_______________
Moderátor
U německého katalogu z roku 2010 bys očekával cenové údaje v jaké měně :)?
Známky tohoto druhu oceňuje trh; uvedené katalogové ceny jsou ryze orientační a jednoznačný cenový převod učinit nelze.
Registrovaný uživatel
Jó, ty bych taky chtěl. Zatím mám jenom "öre". Doufám, že časem získám aspoň tu modrou. Na webu jsem nedávno našel detailní obrázek žluté tre skilling.
Registrovaný uživatel
Jsem si prave nebyl jisty, jestli to jsou "normalni" EUR nebo nejaky Michel. Diky za info.
Registrovaný uživatel
Pozor, je to Michel euro, Dejvy to asi myslel tak, že už to není v Michel markách. Michel euro nerovná se 25,- Kč, ale u normálních známek něco mezi 4-10,- Kč, u těchto (a jiných cenných) je to však opravdu ztěží aplikovatelné.
Registrovaný uživatel
dědek napsal
Jó, ty bych taky chtěl. Zatím mám jenom "öre". Doufám, že časem získám aspoň tu modrou. Na webu jsem nedávno našel detailní obrázek žluté tre skilling.


Hezké. A propos - sbíráš "jen" Švédsko, nebo Skandinávii?
Registrovaný uživatel
Nesbírám vyhraněně Švédsko ani Skandinávii, ale mají moc pěkné známky. Díky za optání. Kdybych nějakou zemi sbíral celkově, tak by to bylo Rakousko nebo právě ty severské země. Tak sem aspoň dám na ukázku ty moje chudinky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo tak. No já ze světa zatim taky nic konkrétně, ale pokud bych se chtěl jednou na něco zaměřit, tak Švédsko mne docela zaujalo.
Registrovaný uživatel
Na Švédsku je nejzajímavější, že někdy od dvacátých let vyrábějí známky téměř výhradně ve svitcích a sešitcích. Mě zaujala třeba tahle dlouhatánská známka upozorňující na zavedení jízdy vpravo.

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To, co ze švédských známek udělal rytec Slania je něco nádherného. Každá známka grafický výrobek na vysoké úrovni.
Registrovaný uživatel
Ten obrazek Treskillaru je dost dobrej. Nevite i o nejakych dalsich kvalitnejsich obrazcich vzacnejsich znamek. Treba Mauricius post office by mě zajimal a cloveku se do ruky jen tak nedostane :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropské známky » Švédsko Treskillar

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1