Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Tác a Kříž

Vykupminci.cz
Numisargo

Tác a Kříž

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Prosím o identifikaci táců.
Z kterého roku může být Kříž ?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Edm v 19. 10. 2017, 10:10. »
Registrovaný uživatel
Foto značiek mizerné.

Berndorf 1891-1927.
Registrovaný uživatel
Ohledně toho kříže zkusim: druhá polovina 19.stoleti. Patřil k tomu i poklop neboli šturc.
Registrovaný uživatel
Kríž - witko tipuje správne, možný aj začiatok 20. stor. Ježiš zrejme sádra alebo biskvit, tie ozdôbky dookola zvykli byť z tvrdého papiera. Poklop sa dával kvôli prachu - tie ozdôbky by sa veľmi ťažko utierali:-) V niektorých bol dokonca v podstavci umiestnený hrací strojček. Veľmi zle predajná vec podľa mňa, je ich veľa.
V antikoch ponúkajú až za 4 000 Kč, reálne ich je však problém predať aj za 1 000. Ako prikladám v odkaze, ani za 500 ich moc ľudia nechcú.

https://ostatni.bazos.cz/inzerat/78880375/Dreveny-kriz.php

Ak Vám dá niekto 1000, tak by som bola rada a hneď predala. Pretože dnes za tisícku v pohode zoženiete stolné kríže z prvej polovice 19. stor. a komplet drevorezby.

Moja rada - pokiaľ máte k nemu aspoň nejaký vzťah, ponechať ako rodinnú pamiatku. Momentálne sa určite neoplatí predávať.
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Kríž - witko tipuje správne, možný aj začiatok 20. stor. Ježiš zrejme sádra alebo biskvit, tie ozdôbky dookola zvykli byť z tvrdého papiera. Poklop sa dával kvôli prachu - tie ozdôbky by sa veľmi ťažko utierali:-) V niektorých bol dokonca v podstavci umiestnený hrací strojček. Veľmi zle predajná vec podľa mňa, je ich veľa.
V antikoch ponúkajú až za 4 000 Kč, reálne ich je však problém predať aj za 1 000. Ako prikladám v odkaze, ani za 500 ich moc ľudia nechcú.

https://ostatni.bazos.cz/inzerat/78880375/Dreveny-kriz.php

Ak Vám dá niekto 1000, tak by som bola rada a hneď predala. Pretože dnes za tisícku v pohode zoženiete stolné kríže z prvej polovice 19. stor. a komplet drevorezby.

Moja rada - pokiaľ máte k nemu aspoň nejaký vzťah, ponechať ako rodinnú pamiatku. Momentálne sa určite neoplatí predávať.


Děkuji za odpověď. Kříž určitě neprodám.
Registrovaný uživatel
[quote=stator]
Foto značiek mizerné.

Jsem si toho vědomá, ale líp to nešlo.[/quote=stator]
Registrovaný uživatel
stator napsal
Berndorf 1891-1927.


Co znamená to DeMayerl ?

Na druhém tácu jsou čísla. Co znamenají ?
« Poslední úpravu provedl(a) Edm v 19. 10. 2017, 12:17. »
Registrovaný uživatel
Edm napsal
[quote=Dargor6]
Kríž - witko tipuje správne, možný aj začiatok 20. stor. Ježiš zrejme sádra alebo biskvit, tie ozdôbky dookola zvykli byť z tvrdého papiera. Poklop sa dával kvôli prachu - tie ozdôbky by sa veľmi ťažko utierali:-) V niektorých bol dokonca v podstavci umiestnený hrací strojček. Veľmi zle predajná vec podľa mňa, je ich veľa.
V antikoch ponúkajú až za 4 000 Kč, reálne ich je však problém predať aj za 1 000. Ako prikladám v odkaze, ani za 500 ich moc ľudia nechcú.

https://ostatni.bazos.cz/inzerat/78880375/Dreveny-kriz.php

Ak Vám dá niekto 1000, tak by som bola rada a hneď predala. Pretože dnes za tisícku v pohode zoženiete stolné kríže z prvej polovice 19. stor. a komplet drevorezby.

Moja rada - pokiaľ máte k nemu aspoň nejaký vzťah, ponechať ako rodinnú pamiatku. Momentálne sa určite neoplatí predávať.


Děkuji za odpověď. Kříž není na prodej[/quote=Edm]
Registrovaný uživatel
stator napsal
Berndorf 1891-1927.


Co znamená to D.Mayerl ?

Na druhém tácu jsou čísla. Co znamenají ?
« Poslední úpravu provedl(a) Edm v 19. 10. 2017, 12:36. »
Registrovaný uživatel
Může být i jméno majitele
Registrovaný uživatel
witko napsal
Může být i jméno majitele


Majitele firmy Berndorf ?
Registrovaný uživatel
Berndorf je dedina v Rakúsku.Nie majiteľ tácky.U nás je to tá tácka,ak by Ti to bolo divné. ;)
Možno majiteľa tej tácky,ktorý si to tam nechal vygravírovať,vyryť..
-s-
Registrovaný uživatel
Zrejme myslel majiteľa tej tácky:-)
Registrovaný uživatel
Sme zohraní... :P
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Sme zohraní... :P
-s-

:P
Děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Tác a Kříž

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1