Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Tahle dáma " Démon " mne zaujala.

Vykupminci.cz
Numisargo

Tahle dáma " Démon " mne zaujala.

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Autor:Jaroslav Šafařik , " Šafara".Jsou ženy jako kokain a jsou ženy jako dušená zelenina. Tohle je ten první případ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že paní má mrtvolný výraz a ta cigareta zdá se být domalovaná do již hotového obrazu. Semknuté rty a postavení hlavy by daly na obrazu cigaretě směr někam u uchu, zde bylo domalované čvaňho ohnuté jako u slintajícího somráka (změklá cigareta). Ta je naprosto nepřirozeně namalovaná.
Registrovaný uživatel
Pokud mohu vyjádřit názor,tak ta cigareta není domalovaná.Všimněte si stínu od cigarety a celkově vyznívajícího portrétu z dýmem ala moulin rouge Paris.
Registrovaný uživatel
Jardellli, tu cigaretu asi jistě domaloval autor obrazu, ale když byl již hotový a chtěl zřejmě něco vylepšit, ale řekl bych, že spíše pokazil. Jinak namalovat stín čemukoliv je to nejlehčí. Obraz se namaluje, někde visí a malíř se k němu občas vrátí a něco poopraví, dodělá. Ne u všech, ale u některých se to dělá, zejména u těch, se kterými se malíř těžko loučí, nebo naopak které nikdo nechce. Nejhorší rádce je u těchto oprav etylalkohol ve všech podobách. V Moulin Rouge se takovéhle ohnouty zřejmě nekouří a ženy s podobným výrazem by šéf snad ani v šatně nenechal. Ale nikdy jsem tam nebyl na rozdíl od vás, tak jen hádám.
Registrovaný uživatel
Pokud píšete,že v Moulin Rouge se takovéhle ohnouty zřejmě nekouří,tak asi máte lepší informace.Slečna mě zapadá do nějakého kabaretu z 30let.A že byl doděláván na více etap,tak s tím se s Vámi nepřu.Pokud má po šichtě,tak se takovému výrazu slečny nedivím.:-)Jo a v kabaretu jsem byl pouze na Václaváku pokud Vás to stepe zajímá.Bohužel v Paříži jsem ještě nebyl.
Registrovaný uživatel
Jen pro info,„Šafara“v Paříži působil stepe,narozdíl od nás dvou...
Registrovaný uživatel
Z přibližně stejné doby je i tento portrét od možného autora„Werise“ Zamazala.
Je signován jen z druhé strany „Weris Paris“
Vždy signoval zepředu,tak mírně pochybuji o pravosti.Zajímám se o něj,ale nechci kupovat zajíce v pytli.Lepší foto signace nemám,to se dá lehce falšovat,spíše mě zajímá Váš názor na malbu.Co říkáte na malbu stepe?Líbí se Vám?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen můj názor - víceméně školní cvičení, 70% jalové plochy, ale záleží na autorovi. Tady platí, že když dva dělají stejné, stejné to není - tedy stejně drahé. Kam s tím? Šilhající pán se žabíma očima, z toho jedním nepovedeným žádné terno není.
Registrovaný uživatel
A teď jsem si všiml, že má xicht provedeno i opačné stínování oproti vrženému stínu. Zřejmě opravdu školní cvičení, to by zručný amatér neudělal.
Registrovaný uživatel
Tak díky,ze začátku jsem na něj přihazoval.Stačí podpis a už se můžou všichni zbláznit.Líbí se mi od něj španělka,viz.odkaz níže.Tu maloval několikrát(můj tip ženy).:-)
https://www.galerieplatyz.cz/aukce/detail/jaroslav-veris-zamazal-spanelka
Registrovaný uživatel
Cigareta byla ve 30.letech velmi módní a tato cigareta , nedbale ubalená, dodává ženě obzvláště půvabu situace "ex post " . Obraz je datován 1935. Dáma se zachovala tak , jak už to pro tyto potvory bývá charakteristické , prostě že mne " pobláznila " a zmizela . Zkrátka se mi obraz nepodařilo koupit ani od majitele , ani od nového nabyvatele . Inu , milostný román jak má být . Nenaplněný , plný touhy a marného očekávání .
jardelll napsal
Pokud mohu vyjádřit názor,tak ta cigareta není domalovaná.Všimněte si stínu od cigarety a celkově vyznívajícího portrétu z dýmem ala moulin rouge Paris.
Registrovaný uživatel
Kdyby jardelll em prezentovaný obraz muže v klobouku byl z pozdější doby, řekl bych, že může jít o nepříliš zdařilý pokus o portrét herce Borise Rösnera v některé z jeho rolí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podoba tam je.:-)Treba to byl jeho dedek.:-)
Registrovaný uživatel
Podle mne je to nějaký literát , výtvarník z franc. scény . Co takhle Max Jacob .
bolt napsal
Kdyby jardelll em prezentovaný obraz muže v klobouku byl z pozdější doby, řekl bych, že může jít o nepříliš zdařilý pokus o portrét herce Borise Rösnera v některé z jeho rolí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Cigareta byla ve 30.letech velmi módní a tato cigareta , nedbale ubalená, dodává ženě obzvláště půvabu situace "ex post " . Obraz je datován 1935. Dáma se zachovala tak , jak už to pro tyto potvory bývá charakteristické , prostě že mne " pobláznila " a zmizela . Zkrátka se mi obraz nepodařilo koupit ani od majitele , ani od nového nabyvatele . Inu , milostný román jak má být . Nenaplněný , plný touhy a marného očekávání .


Já jsem při prvním pohledu měla za to, že té dámě kane slina... fakt nepříliš povedený detail.
Registrovaný uživatel
Slina? Kéž by.
Kolemjdouci napsal
petrarca napsal
Cigareta byla ve 30.letech velmi módní a tato cigareta , nedbale ubalená, dodává ženě obzvláště půvabu situace "ex post " . Obraz je datován 1935. Dáma se zachovala tak , jak už to pro tyto potvory bývá charakteristické , prostě že mne " pobláznila " a zmizela . Zkrátka se mi obraz nepodařilo koupit ani od majitele , ani od nového nabyvatele . Inu , milostný román jak má být . Nenaplněný , plný touhy a marného očekávání .


Já jsem při prvním pohledu měla za to, že té dámě kane slina... fakt nepříliš povedený detail.
Registrovaný uživatel
Myslím tedy, že v rámci nezávazné konverzace se dostáváme na tenký led... takže bych ji zakonzervovala. ;)

petrarca napsal
Slina? Kéž by.
Kolemjdouci napsal
petrarca napsal
Cigareta byla ve 30.letech velmi módní a tato cigareta , nedbale ubalená, dodává ženě obzvláště půvabu situace "ex post " . Obraz je datován 1935. Dáma se zachovala tak , jak už to pro tyto potvory bývá charakteristické , prostě že mne " pobláznila " a zmizela . Zkrátka se mi obraz nepodařilo koupit ani od majitele , ani od nového nabyvatele . Inu , milostný román jak má být . Nenaplněný , plný touhy a marného očekávání .


Já jsem při prvním pohledu měla za to, že té dámě kane slina... fakt nepříliš povedený detail.
Registrovaný uživatel
Obraz na první pohled připomíná paní, která nezvládla díky alkoholu nějakou situaci a právě jí odeznívá epileptický záchvat, když onu "velmi módní nedbale ubalenou cigaretu, která by jí měla přidávat zvláštní půvab" nelze na první pohled identifikovat a lze ji zaměnit za projev onoho záchvatu. O půvabu mám i pochybnost z důvodu jaksi trochu větší hlavy (o málo) a má dost velký přebytek tučné kůže v dolní části hlavy, kdy bych tipoval při normálním sklonu na nejméně dvě brady s náznakem třetí. Vzhledem k namalované "křehké postavě" by se mohlo o typově shodnou postavu s paní Drábovou.
Registrovaný uživatel
Ať tak či onak , kráska už je u mne doma . Bylo to složité se k ní dostat .Ale směnou jako v Kainarových verších, čili " koupil jsem kus černé kýty z pohřebního koně, tu kýtu jsem směnil za harfu ...atd . A už je mrška doma. Ale , že se mne nazlobila .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Tahle dáma " Démon " mne zaujala.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1