Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Modelářství » Tatra 602 na autodráhu ???

Vykupminci.cz
Numisargo

Tatra 602 na autodráhu ???

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím
V autíčkách se moc nevyznám,hledal jsem a nenašel kromě toho že to bude asi Tatra 602 Tatraplan Sport?Co mě ale nejde do hlavy zda je to autíčko na autodráhu nebo na nějakou jinou dráhu?Délka 8,5cm šířka 4cm.
Výrobce nepřečtu,nevíte co je to za autíčko?
Děkuji za radu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Výrobce Elektropodnik hlavního města Prahy. První modely se objevily už za protektorátu. Vaše autíčko je až z 50. - 60. let 20. století. Patřilo na čtyřproudou autodráhu, poháněnou bateriemi. Pravděpodobně to byla první československá autodráha. Kromě tater, se vyráběly i mercedesy a škodovky. Všechny výlisky byly stejné a lišily se pouze znakem na kapotě. Po delimitaci výroby tato autíčka a autodráhy vyráběl národní podnik Kovoplast Nitra.
Téměř běžná věc, a vzhledem k tomu, že na autíčku chybí kolečko je to prodejné za cenu pod 500 Kč.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Díky moc za radu,moc mi to pomohlo i k tomu jak to vlastně fungovalo v tom "autodromu".za 25 sbírání pohlednic a procházení burz a půd jsem bohužel tohle ještě neviděl.
Ještě dodám že jsem přišel na to že s řidičem jde hýbat a měnit směr jízdy.
tady jsou na obrázku http://starehracky.cz/katalog_detail.php?&kategorie=OSTATNI&hracka=554
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pokud ještě autíčko máte, měl bych o něj zájem. Děkuji za odpověď David
Registrovaný uživatel
dobrý deň. mám k dispozícií na predaj nerozbalené autíčka škoda, rok výroby 1963 ale aj samotnú funkčnú autodráhu
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kovoplast-pmp-nitra-autodrom-32823

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Modelářství » Tatra 602 na autodráhu ???

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1