Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:)..diky
_______________
Začìnající sběratel
Registrovaný uživatel
Ahojte, přidám dotaz na tuto skleničku - 12 cm vysoká, zda nevíte autora , popř. období výroby. Děkuji :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zlatá Zuzana; guľôčku na nôžke pohára pôvodne vymyslel chýrny sklár Jozef Staník .

Súprava dostala meno Zuzana po mene manželky jedného Kanadského obchodníka.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci :)
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, v minulosti jsem sem tento dotaz již vkládal, bylo mi doporučeno obrátit na sklářskè muzeum. Bohužel bez odezvy. Dokázal by někdo prosím určit autora dle signatury ? Pro Davida..vložil jsem lepší kvalitu fotek signatury. Děkuji uctivě všem za reakce.

Já čtu podpis jako Táborská, což byla česká grafička a malířka, bohužel se mi nepodařilo dohledat, že by někdy malovala sklo a i signatury co jsou na jejích grafikách se liší od tè na vázičce. Takže nevím.

Je taky možnè že nepatří někomu nějak. " významnèmu" ?

Diky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Začìnající sběratel
Registrovaný uživatel
Zdravím...............kdo poradí výrobce i stáří? :|

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fran.Zemek Rhapsody.
https://www.google.cz/search?q=frantisek+zemek+rhapsody&biw=1047&bih=504&tbm=isch&tbo=u&source=un
Registrovaný uživatel
http://www.bidorbuy.co.za/item/192565222/_A_MAGNIFICENT_MOST_ELEGANT_CZECH_ART_GLASS_BOWL_DESIG
Bobínku aspon vidíš,kam se dostala Tvoje mísa-JAR,tak si ji považuj...
Registrovaný uživatel
Davide...................kamarád ji chce prodati a chce 600.- Dá se to?
Registrovaný uživatel
Bobínku,dá se prodat Rhapsody má své sběratelé,cena je reálná na koupi,pokud nemá žádná poškození.
Registrovaný uživatel
Davide díky za info................je 100% stav a tak sem ji nakonec koupil i když mě spíš zajimaj vázy. Jinak ta cena v JAR převedena na ZRA dělá v kč asi 3400. To jsem překvapen. b21
Registrovaný uživatel
Tak Davide, když jsem to vlákno před časem vymyslel , tak dám dotaz ... co to je ? Má to výšku cca 25 cm, průměr otvoru je 15 cm . Fialové, nebo fialovo červené sklo s brusem dost těžké. Předesílám, že se to panímámě nelíbí a asi to půjde do bazaru... myslím, že to je z dob minulého režimu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 24. 5. 2016, 16:16. »
Registrovaný uživatel
bohémia Světlá nad Sázavou,ručně broušené,nechápu proč se zbavujete broušeného skla,dneska mladý nemají zájem o tento druh váz,je to škoda.Pokud ji budeš prodávat,tak maximálně 500czk,já osobně by si ji nechal,zabalit do krabice a předat potomkům.Není její čas na prodej..
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
bohémia Světlá nad Sázavou,ručně broušené,nechápu proč se zbavujete broušeného skla,dneska mladý nemají zájem o tento druh váz,je to škoda.Pokud ji budeš prodávat,tak maximálně 500czk,já osobně by si ji nechal,zabalit do krabice a předat potomkům.Není její čas na prodej..
Ono je to tak, že to mám od kamaráda, který vyklízí byt a to jsou věci po mamince a chtěl to vyhodit !!! Kamarád má finanční problémy a říkal buď si to vezmeš, nebo to hodím do popelnice ... marně mu vysvětluji, dej to do krabice ulož do sklepa a ono to postupem času půjde nahoru a prodáš si to později, je to sběratelská věc !!! No než by to hodil do popelnice, tak jsem to radši odvezl a uložím mu to k sobě na půdu, nebo to prodám hned a peníze mu dám !!! Takto stejně je to i s růžovým porcelánem z dob před rokem 1989 , mám ho doma ... On by to fakt vyhodil, kdybych si to nevzal .... ale já vím, že dělá pitchovinu (je mladý a blbý) , takže porcelán, sklo uložím u sebe a pokud se prodá teď, tak mu alespoň nějakou kačku dám, pokud ne , tak to uložím prodám později a peníze mu stejně dám třeba za rok.. Neználkovi se těžko vysvětluje, že jsou věci starožitné a věci sběratelské, to je strašný někomu něco vysvětlovat. Ta váza bude za 300 Kč pokud si ji někdo odebere osobně, dávám odkaz na růžový porcelán, který ten kokos chtěl vyhodit a já to dal na Bazoš, abych mu alespoň nějaké peníze dal i proti jeho vůli.... i když je ten kokos vlastně z neznalosti nechce, ale jeho máma to sbírala a myslím, že by chtěla , aby její syn z toho něco měl , prostě to prodám a peníze mu dám .....http://ostatni.bazos.cz/inzerat/61452953/Ruzovy-porcelan-sberatelske-hrnicky-cca-1970-1980.php
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za odkaz na Bazoš, ale nejde o aukci jako takovou, je tam cena dohodou , není to odkaz na aukce na Aukru a tak podobně... takže cokoliv se prodá, tak ty peníze dám tomu svému kamarádovi (i proti jeho vůli) a jednám opravdu čestně bez postranních úmyslů, protože jsem jeho mámu znal a nedokázal bych ošulit jejího syna. Pokud o ty věci máte zájem, tak se ozvěte ....
Registrovaný uživatel
Davide před chvílí přišla k nám sousedka 65 let a strašně se jí ta fialová váza líbila. Je to veliká květinářka a tak jsem jí tu vázu dal zadarmo. Kdybys viděl tu radost v jejích očích ... tak to je lepší, než tři stovky to ti tedy povím :D A kamarádovi jsem to volal, že jsem jí dal zadara sousedce, taky byl rád, že má stará paní radost.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 25. 5. 2016, 10:58. »
Registrovaný uživatel
Kmotře,to je dobře,paní dokázala docenit vázu ještě ji udělá radost minimálně 20 let at ji slouží zdraví.A tak to má být než hodit do popelnice.
Registrovaný uživatel
Taky mám jednu podobnou vázu broušenou s listr rosalin,hodně brusu ,hlavně brus klínový,probrušované čočky tvz.olivy,je to váza 70.léta 20.stol.Koupil jsem ji za 800czk.výška 40 cm.Hodně se mi líbí spodní strana vázy klín.brus,podobné vázy dělal Alois Metelák,v barvě modré.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Taky mám jednu podobnou vázu broušenou s listr rosalin,hodně brusu ,hlavně brus klínový,probrušované čočky tvz.olivy,je to váza 70.léta 20.stol.Koupil jsem ji za 800czk.výška 40 cm.Hodně se mi líbí spodní strana vázy klín.brus,podobné vázy dělal Alois Metelák,v barvě modré.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Ta se tedy líbí i mě :D
Registrovaný uživatel
Možno trocha od veci.Nesú?Tie sliepky... :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Možno trocha od veci.Nesú?Tie sliepky... :mrgreen:
-s-
Stani to nejsou slepice, ale čeští holubi a pěkně vypasení... jsou líní létat, tak chodí jen pěšky, holt se mají u Davida dobře :D
Registrovaný uživatel
Ahoj Davide....................a co tento popelník-může to byt Moser?Je to hněde sklo s nazelenalym povrchem ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tipoval bych Jelínka Vladimíra Moser nebo Škrdlovice.
Registrovaný uživatel
A co se týče slepic,já kluk odchovaný z bytovky ve měste, chovám slepice s kohoutem,ve vesnici kde bydlím počet obyvatel 155 je pouze jeden kohout.Vesničené pěstuji anglické travníky a moji zahradě 1250m3 se procházejí 7 slepic a jeden kohout,jako odměnu mám BIO Vejce.
Registrovaný uživatel
A ješte poprosím co tento? Známy to návrh- ale koho? :|

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1