Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » tempera F.Emler

Vykupminci.cz
Numisargo

tempera F.Emler

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
http://www.galerie-linea.cz/frantisek-emler-na-navsi-p-266.html. Třebas tady by žák ZDŠ za perspektivu dostal kouli !
a tohle je ještě horší :

http://content.galerieplatyz.cz/aukce/thumb2/832-frantisek-emler-u-pobrezi.jpg

Navíc, perspektiva nemusí hrát až takovou roli.Tohle pobřeží má jiný náboj, expresi, jež nahradí perspektivu
Registrovaný uživatel
A pokud se týká podpisu jde jen o Váš dojem.Zkušený znalec pozná podpis zcela jistě.A nemusí být grafolog.
Registrovaný uživatel
Je pravda, že u vámi uvedených děl pespektiva výrazná není, ale u uvedené krajinky ano. Jsem ráda, že jste nakonec narazil na to, že je Emler ve svých dílech expresivní, proto ho tak málo lidí přijme. Já osobně jeho krajiny nemusím, nejradši mám jeho mořské téma.
« Poslední úpravu provedl(a) Klarasem v 3. 5. 2014, 19:29. »
Registrovaný uživatel
Nicméně, to, že Emler rezignoval na perspektívu a vsadil na barvu a výraz naléhavosti je jeho přednost.
A proto pan Sablík nemůže prodat svůj obraz Sněžná na Vysočině, protože tyhle atributy obrazu chybí.Je plochý, bez perspektivy, schématicky a vykazuje mnoho vad, které by asi Emler neudělal.Pokud je autorem ovšem.Pan Sablík tvrdí, že ano.Já to nerozporuju.
Registrovaný uživatel
Dotyčný obraz Sněžné na Vysočině neznám. Nechápu ale, jak jste vy mohl v ranním příspěvku považovat krajinu z Aukra za Emlerovu. Je to ploché,šedivé, bez výrazné exprese, která by mohla být jedinou předností!Možná ten podpis sedí...
« Poslední úpravu provedl(a) Klarasem v 3. 5. 2014, 19:44. »
Registrovaný uživatel
Paní, Vy nečtete, co píšu.Napsal jsem vám v 12.50 vzkaz

Paní Klarsem jen vzkaz. Ano ten na Aukru je falzum, dopsaný podpis, to je pravda.Ale je to jen dokument jak si lidé cení věcí a umění.
Registrovaný uživatel
pavelka napsal
http://aukro.cz/frantisek-emler-i4068191495.html - Emler cena 565 Kč- posudte sama váš a tenhle velmi hezký obraz. Zbytek si domyslete sama.Cena Vašeho obrázku se pohybuje okolo 1500 Kč

Myslela jsem tento odkaz........
Registrovaný uživatel
Tady je můj Emler. Nemůže se prodat proto,že požaduji reálnou cenu onoho díla.Není problém prodat obraz pod cenou,ale proč bych to dělal.Neprodávám brambory,ale umění a kus historie.Proto si počkám na reálného kupce ,který obraz ocení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
romario napsal
Tady je můj Emler. Nemůže se prodat proto,že požaduji reálnou cenu onoho díla.Není problém prodat obraz pod cenou,ale proč bych to dělal.Neprodávám brambory,ale umění a kus historie.Proto si počkám na reálného kupce ,který obraz ocení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Proč to nedáte do nějaké pořádné aukce (Kodl, Vltavín,...)? Tam by se to v případě, že jde o průkaznou originální olejomalbu, klidně prodalo za daleko vyšší sumu...
Na Aukro to za ty peníze a bez věrohodného posudku či prokazatelné historie koupí jen blázen... ;)
Registrovaný uživatel
Já vám přeji, ať se vám to podaří. Jelikož ho má zastoupena i NG, já bych chtěla cenu větší, nebo neprodávat...
Registrovaný uživatel
Já s prodejem nepospíchám.Aukro beru jako inzerci.Někdy se přijeďte podívat do Sněžného,když tady je Emlerova výstava.Pořádá to Emlerova rodina .
Registrovaný uživatel
Zdravím pane pavelka, souhlasil bych s paní klárou a přikláněl bych se k dojmu že opravdu vlastníte bazar nebo zastavárnu, rozumím vašim cenám jelikož jak píšete Emler není váš favorit, pokud vlastníte obrazy od Emlera rád bych je za vaše navrhované ceny koupil. Co se týče mého obrazu byl věnovám mému dědovi( osobní fotograf) přímo Emlerem v ateliéru na Kuklíku, a o obrazu pana Sáblíka snad není pochyb o pravosti.Jeho obraz jsem sice v dokumentaci nenašel, ale pár fotek k posouzení přidávám. Paní Kláro za 1500,- neprodávejte!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vše souvisí se vším.To, že se Emler prodává za ceny okolo 5000 Kč, u velkých a dobrých snad do 10 000 má svůj důvod.Jednak není poptávka na trhu, a pak malíř oslovuje velmi úzkou skupinu lidí.Spíše jde o jeho "fanoušky".Cena s hodnotou souvisí jen okrajově a na to, že cena tohoto malíře poroste časem, bych nesázel a nespekuloval.Vývoj a názor na malířství jde jiným směrem. Spíše k neosobní abstrakci.Průměrná cena v době prodeje byla okolo 2500 Kčs - 3000 Kčs. A zůstala v relacích.Jiní malíři šli nahoru mnohem více a jiní naopak jsou i za "komunistickou" cenu neprodejní.Cenu dělají i mediální bubliny a zde ten důvod zatím nevidím.Pokud začne obrazy Emlera skupovat nějaká VIP osoba, pak má šanci !
Registrovaný uživatel
A na závěr to nejdůležitější.Uvědomme si, že obraz je věc náročná na prostor, počet bytů radikálně nestoupá a malíři malují o 106, chtějí se uživit, a paní móda je vrtkavá věc.A to, že by obrazy někdo štosoval ve špajzu je málo pravděpodobné. Obraz totiž nelze chápat jako věc spotřeby, který se časem vyhodí a koupí nový jako mobil, abych byl"in" !!
Váš bazárník a a zastavárník, Pavelka st.
Moderátor
Klarasem, kubanec:
Závidím vám vaší schopnost určovat pravost obrazů jen z fotografií, navíc nikterak detailních. Něco takového jsem nezažil ani u největších českých kunsthistorických kapacit.
Jó, akorát jeden takový "mistr", co sem dříve chodil to ovládal také, leč to byl psychopat... :twisted:
Registrovaný uživatel
Pane moderatore, nikdy jsem netvrdila, ac jsem z malirske rodiny, ze poznam pravost obrazu z fotky. Vyjadrila jsem muj dojem z obrazu Emlera, to se snad muze, ne? Mam doma podobneho psa jako mate na profilove fotce, ale ten muj nekouse...
Registrovaný uživatel
Posuzovat pravost dle fotky by mě ani nenapadlo, co se týče mého obrazu zajímalo mě vyjádření od uživatele pavelka, a obraz pana Sáblíka jsem viděl v reálu, nemáte pane moderátore španělské předky? ;)
Registrovaný uživatel
Pane Wjem, možná máte pravdu, že jsem se nechala unést v názorech celkem zajímavou diskuzí. Ale pořád je to názor, na který má každý právo...není to podstata diskuze? Nebo se tady smím jenom ptát na váš názor? Jako ve škole...už vás tím obtěžovat nebudu. Děkuji za všechny odpovědi.
Moderátor
Klarasem napsal
Pane Wjem, možná máte pravdu, že jsem se nechala unést v názorech celkem zajímavou diskuzí. Ale pořád je to názor, na který má každý právo...není to podstata diskuze? Nebo se tady smím jenom ptát na váš názor? Jako ve škole...už vás tím obtěžovat nebudu. Děkuji za všechny odpovědi.


No a co se vám nezdá? Vy jste vyslovila svůj názor a já svůj. Nikdo vám tu nic nezakazuje, (tedy pokud nebudete švitořit či konat proti duchu zdejších diskusních pravidel)...
Moderátor
kubanec napsal
Posuzovat pravost dle fotky by mě ani nenapadlo, co se týče mého obrazu zajímalo mě vyjádření od uživatele pavelka, a obraz pana Sáblíka jsem viděl v reálu, nemáte pane moderátore španělské předky? ;)



Ne, pouze mám rád španělské (katalánské) výtvarné umění, fotbal a víno, zejména sherry, které si rád dopřávám např. při prohlížení své sbírky španělských aršíků z dob občanské války...
Registrovaný uživatel
Jéšiš, to je ale vášní okolo vcelku průměrného díla. Já souhlasím s panem pavelkou. V těch obrazech fakt není potenciál pro nějaké podstatné zvyšování ceny a obávám se, že ani výběr témat nenadchne žádného movitého kupce natolik, aby svým zájmem pohnul trhem...
A obecně: vyjadřovat se k pravosti díla (nebo podpisu) pouze podle zde zvěřejňovaných malých fotek, to chce velkou míru odvahy nebo nadšení ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » tempera F.Emler

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1