Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » uChlubirna

Vykupminci.cz
Numisargo

uChlubirna

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chlubeni se svetovymi mincemi v mistni chlubirne zbytecne by ublizilo dasavadnejsi vice-mene ucelenosti fotogalerie.
Tak tady by se mohlo chlubit mincemi z celeho sveta, hlavne exotikou. Mam v hledacku par ostrovnich minci, ktere sem casem doufam dam.
A zatim jsem byl i osobne prekvapen, jakou radost mi udelali posledni dva prirustky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mince nahore jsou : Uruguay 1969 mil pesos, 1000 peso a to v provedeni bronza a stribro, zlatou verzi nemam (ani po ni netouzim).
Registrovaný uživatel
Něco hůř sehnatelného z mého nejoblíbenějšího kontinentu co se týká 20. století...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prave pred tremi dny jsem na jinych strankach psal, ze posledni dobou mne cim dal vice lakaji mince africkeho kontinentu (krome Egypta), zvlaste kolonialni razby maji neopakovatelnou kombinaci bohatstvi a dobrodruzstvi.

Pozdejsi 20 franky uz nejsou tak hezke.

A at` si kdo rika, co chce, osobne povazuji XX stoleti za vrchol mincovnictvi, kdy vyrazit peknou minci dokazal kazdy stat, mince se pouzivaly aktivne vetsinou lidstva a tak se v mincich promitly tradice zvyklosti a odlisnosti vsech narosdnosti a plemen. Navic XX stoleti rozdelene na pred a povalecne obdobi jeste vice zpestruje variability razeb.

Bohuzel, tezko budu moci sesbirat aspon malou cast vsech minci, natoz vydelat si na jejich skaldovani, take me bavi sbirani variant stejnych minci vice, nez mismas, ale par peknych stribrnaku si z jizni polokouli cas od casu dopreju.
« Poslední úpravu provedl(a) wuttke v 16. 1. 2013, 9:53. »
Registrovaný uživatel
Neboj se a jdi do toho čelem, všechny zajímavé starší mince mizí z Evropy do Číny a jinam, nebude co kupovat za normální peníze...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové mince » uChlubirna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1