Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Uhorské mince grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Uhorské mince grošového obdobia

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ťažko povedať, značka sa mi zdá že je CB ( podľa toho som usudzoval, že to je Bratislava).
Je to možné že to bude aj dobové falzum, ale na falzách by nesedel opis však? a tu sa mi zdá že sedí. :roll:
Tak teda je to možno nejaké dokonálé falzum až na tú mincovú značku. :D
Registrovaný uživatel
Mišo, fakt neviem :roll: V tomto období sa veľmi dobre vyzná comes. Ak sem ešte chodí, tak možno poradí...
Registrovaný uživatel
V poslednej dobe to tu trochu zaspalo tak sem dnes pridam par minci. V prvom rade by som rad ukazal jeden zaujimavy Vladislavov denar s podla mna velmi netypickym druhom pisma.

Na prvej fotke samostatna fotka mince so zvlastnym typom pisma, aky som na podobnom denari este nevidel.

Na druhej fotke - ta ista minca rub aj lic ( obrazok B/C ) a porovnanie s inymi beznymi typmi ( obrazok A )

Chcem sa Vas spytat ci ste uz tento typ pisma na podobnych denaroch videli, a mam podobne denare len malo napozerane, alebo je zvlastny aj podla Vas.

Dakujem za komentare

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
A ostatne obrazky su viac menej bez otazok, len ich davam radsej sem ako do chlubirny, nas co zbierame drobne stredoveke uhorsko tu na fore vela nie je.

Obrazok 1 - denar Maria

Obrazok 2 - Denare Zigmund, tieto varianty som prilis casto nevidel o tom ako casto ich mozno objavit by asi vedel skor Archypov

A jednu otazku si neodpustim, nemate pocit ze denare stredovekeho uhorska za posledny rok velmi zdrazeli ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
obrazok 2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Stredo gratulujem ku krásným minciam.
Tá Mária je fakt nádherná a k tomu Vladislavovi poviem len tolko, že ja som ešte nič také nevidel a príde mi to veľmi zaujímavé, hádam sa vyjadria aj iní.
A čo sa týka tvojej otázky ohľadom ceny mincí stredovekého Uhorska, myslím že máš pravdu...celkovo sa mi zdá že toto obdobie ide cenovo vyžšie.

PS: aby sme neskončili ako českí kolegovia u pražských grošoch.
Registrovaný uživatel
To písmo a hĺbka mi pripadá tak nejak novodobo, na tom denáriku. Asi predbehli dobu.
Registrovaný uživatel
hlavne to "S" mi pripomina niektore Vladislavove prazske grose. Ale vcera som pozeral vazne kopec podobnych denarov a nic podobne som nenasiel.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 5. 12. 2011, 15:30. »
Registrovaný uživatel
Archy, sigur - co si o tom denari myslite vy? Stretli ste sa na denaroch s podobnym pismom, urcite ste ich videli podstatne viac ako ja.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
To Stredo:
1. Ten Vladislavov denár je zaujímavý, ale už som ho videl. Pred pár rokmi som predával s podobným písmom a presne si spomínam na zliate písmeno S v texte. Bohužiaľ nemám foto, minulú jar mi padol PC a nemal som nič zálohované, prišiel som v podstate o všetky fotky a literatúru, ktorú som si musel pracne znovu zháňať. Pamätám si, že opis vyzeral rovnako. To nič nemení na fakte, že je to naozaj zaujímavá minca, gratulujem.

2. Tie Žigmundové denáre sú fajn; je to typ P 118, H 578, škoda že dobre nečítam značky. Ide o inflačné denáre z rokov 1427-1437, kedy Žigmund v dôsledku nedostatku obeživa razil veľké počty nových denárov s menším obsahom striebra. Predchádzajúce denáre (P 117) s dvojkrížiom a štvrteným štítom boli kvalitnejšie čo do obsahu striebra, ako aj prevedenia a dajú sa dnes nájsť v krásnych exemplároch pomerne často. Tieto denáre som videl iba zriedkavo naozaj v krásnej razbe a tie by som povedal že sú skutočne vzácnejšie ako predchádzajúce. Tvoje denáre sú v bežnej, slušnej zachovalosti a je ich vidieť pomerne bežne, záleží čo si za ne dal. Inak v nálezoch sa objavujú menej ako predchádzajúce, čo by mohlo nasvedčovať tomu že sú vzácnejšie, ale ako som spomínal sú vidieť pomerne často medzi zberateľmi. Gratulujem k nákupu, povedz ešte aké si tam vyčítal značky, ja ich neviem z fotky dobre identifikovať, resp. si veľmi netrúfam...
Moderátor
Nepripadá vám niečo zváštne na týchto dvoch levoch v delenom štíte?


Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dakujem za podrobny opis, mam rad tvoje komentare vzdy sa k svojim minciam dozviem kopu noveho. Nebude ale urcenie skor P-126?

inak je tam
126 - 2
126- 4
a necitatelna

( spravim lepsie fotky )

inak myslim ze co si pisal plati presne len si dal omylom zle katalogove cislo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Hm, kazdy je stylove jiny :) Jako by jednoho udelal jeden clovek a praci na razidle dokoncil druhy :)
Moderátor
Stredo napsal
Dakujem za podrobny opis, mam rad tvoje komentare vzdy sa k svojim minciam dozviem kopu noveho. Nebude ale urcenie skor P-126?

inak myslim ze co si pisal plati presne len si dal omylom zle katalogove cislo


Myslím že som ich určil dobre, 126-tky to sú už mince Albrechta Habsburského.
Moderátor
tenzor napsal
Hm, kazdy je stylove jiny :) Jako by jednoho udelal jeden clovek a praci na razidle dokoncil druhy :)


Presne tak, mám dojem akoby boli odlišní a pri troche fantázie sa mi javí, akoby druhý lev nemal korunu? :o
Moderátor
Archy - přijde mi, že ti lvi jsou do razidla ryti, nikoliv puncování
a proto ta odlišnost, ono na uherských dukátech, kde jsou v děleném štítu dva lvi asi na stejné dva nenarazíš, navíc je musí rytec nacpat do rozdílných prostor - obdélník x skoro trojúhelník s jednou zaoblenou stranou
pravda tito jsou dost odlišní a navíc dolní možná přišel o korunu
Registrovaný uživatel
Lvi jsou s určitostí ryti, to se nepuncovalo jako opisy nebo perlovec. Taky si myslím, že je to jen zajímavost. Na uherských dukátech se to vyskytuje. Hlavně u Zikmunda.
Moderátor
Súhlasím s oboma, je mi jasné že sa jedná o ryté razidlo; ja som sa však hlavne zameral (možno som to dostatočne nespomenul) na tú možnosť, že spodný lev nemá korunu.
Registrovaný uživatel
Dakujem, samozrejme mas zasa pravdu, aspon si prepisem popisky. A ako som slubil davam sem aj lepsie foto mincovych znaciek.

PS- nemas aj celu fotku tej mince s levmi, urcite by sa nas aj viac rado pozrelo. Podobnu mincu nevidiet kazdy den

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Tak to vidím jasne:
1. P 118-4
2. P 118-9
3. P 118-11
Super že je vidieť značky, máš mince krásne určené.

K tej mojej minci, predbežne by som nerád prezentoval celú mincu.
Registrovaný uživatel
Viem ze sa tu na fore vacsinou neradi vyjadrujete k cenam minci. Ale zaujima ma cisto vas osobny nazor ci je summa cca 13€ za tieto denare primerana. Mal by som mat totiz moznost trochu doplnit zigmunda v zbierke ale stale vaham, cena sa mi zda na hrane.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Ja si myslím, že cena je kóšer.
Registrovaný uživatel
Celý deň ma niečo tlačilo v pravej bote. Až keď som prišiel domov, tak som zistil, že mi tam Mikuláš nadelil ďalšieho Václava... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Krásny.
Registrovaný uživatel
To já nedostal ani to uhlí...
(asi taky najel na krizový režim úspor)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Uhorské mince grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1