Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Ukradená sbírka

Vykupminci.cz
Numisargo

Ukradená sbírka

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zaujal mne jeden dva roky starý článek:

Plzeňský krajský soud odsoudil k sedmi letům vězení Jaroslava Strnada za to, že loni zorganizoval loupež sbírky mincí ve Sklářích na Chebsku. Jeho spolupachatele Eduarda Kramera a Petra Škalouda potrestal 11 lety vězení, podle soudu jde o nebezpečné recidivisty.

Sběratel (Rudolf Flasch) přišel o cennosti téměř za 1,4 miliónu korun a utrpěl i psychické trauma.

Pachatelé sběratele znali z dřívějška a věděl, čím se zabývá. Kramer a Škaloud měli podle plánu za úkol uloupit mince, Strnad je pak podle obžaloby prodal.

Kramer a Škaloud se dostali do domu Flachsových pod záminkou prodeje mincí. Věděli, že doma je jen sběratelova manželka. Když je sedmašedesátiletá žena vpustila dovnitř, podle obžaloby jí vyhrožovali maketou střelné zbraně a nutili ji, aby jim vydala klíče od trezoru, v němž byly mince a další cennosti. Žena klíče neměla. Připoutali ji prý k židli a snažili se dostat do trezoru krumpáčem.

... tak mě napadlo, jak obsáhlá je Vaše sbírka a jak myslíte že bude cenná v budoucnu ? Střežíte si své vzácné mince, nebo je ochotně ukazujete i lidem které neznáte ? A závěrem si položme otázku - "budu v důchodu taky milionář?" :)

R.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
O tom, že sbírám mince moc lidí neví, jen nekdo z rodiny (snad ani ne všichni) a pár mých hodně dobrých přátel. Cenou mincí se nikomu nechlubim.
Moderátor
Svoju zbierku nemám problém ukázať komukoľvek. Pred časom som rozpredal kompletne celú zbierku (ostali mi iba pr. groše) a moju terajšiu zbierku odhadujem na niekoľko málo desiatok tisíc. Osobne poznám pár špičkových numizmatikov, ktorí nevlastnia jedinú mincu, všetko nosia v hlave, vo svojich vedomostiach. Je to trochu o inom, ja mám tie mince osobne veľmi rád; musím ich držať v ruke a cítiť tú priepasť času. Nestačila by mi iba lupa a lampa pracovne nad špičkovým scanom mince, potrebujem jednoducho trochu viac.
Jeden známy sa začudoval keď si poťažkal moje groše a neveriacky krútil hlavou; "koľko to už zbieraš? To máš toho tak málo?" Zjavne sme sa obaja nechápali, ale bavil som sa iba ja.
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Jeden známy sa začudoval keď si poťažkal moje groše a neveriacky krútil hlavou; "koľko to už zbieraš? To máš toho tak málo?" Zjavne sme sa obaja nechápali, ale bavil som sa iba ja.


...hehe... tak to jo ... velmi dobrá poznámka... :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Súhlasím z názorom Opeomega36,nie je vhodné chváliť sa zo zbierkou hlavne pokiaľ máte drakšie mince.Nejak som prestal asi tak osem rokov do zadu hovoriť o zbierke,mincí nakoľko domnieval som sa,že mám priateľa a organizoval" vykradnutie domu"!!!Tak nejak sa ani moc nečervenal,že som zachytil informáciu.Dnes je ešte hriech podľa niektorých niečo vlastniť čo poctivo nazbierate,samozrejme nedaj Boch pokiaľ je to ešte cenné.Sú dobré krajiny kde sa dá dosť lacno nakúpiť hodnotné mince samozrejme pokiaľ viete čo kupovať.Milujem niektoré blšáky v Rumunsku.Samozrejme sú dobré aj niektoré Azijské štáty pokiaľ máte ako poslať domov tovar.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Ukradená sbírka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1