Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » uložení a zabezpečení sbírky

Vykupminci.cz
Numisargo

uložení a zabezpečení sbírky

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
už jsme se tu o tom jednou bavili, ale chtěl bych toto téma znovu otevřít v samostatném tématu. Takže, v čem máte uloženou svou sbírku a jak jí máte zabezpečenou?

jelikož sbírám, jak již všichni víte :), hlavně denárky a brakteátky, takže tenké, snadno zničitelné plíšky, alba pro mě nemají využití. mince mám tedy uložené v mincovní skříňce. pod nimi mám v políčku černý tvrdý papír s cedulkou panovníka a katalogového čísla mince. do nedávna jsem měl mince ještě doma, ale pak jsem se rozhodl uložit celou sbírku v bezpečnostní schránce v bance. nevýhoda sice je, že nemám mince po ruce k "pomazlení", za to se o ně nemusím strachovat, když zrovna nejsem doma. navíc jsem si všechny mince naskenoval ve velkém rozlišení, takže se můžu kochat alespoň z fotek :)

pro bezpečnostní schránku jsem se rozhodl pro důvody, o kterých jsem již psal v jiném tématu. doslechl jsem se o několika případech krádeže celé sbírky v mém okolí. a jelikož jako hledač se svými úlovky dost chlubím a některé jsou opravdu excelentní sběratelské kousky, musel jsem sbírku takto zabezpečit :( takže s mincemi mám ve schránce i jiné sběratelské artefakty :)

trezor jsem jako zabezpečení sbírky zavrhl, neboť bych si musel pořídit jen velký skříňový trezor, který by však v malém panelákovém bytě zabíral zbytečně místo. navíc ta jeho cena ... v bance platím za rok něco kolem 250,- :)

a co Vy? jak jste na tom?

vzkaz pro admina: chtělo by tu mít možnost zadat anketní otázku, jako je to na mnoha jiných fórech ;)
Registrovaný uživatel
Já mám mince v platech od firmy Safe s nakloněnými přihrádkami pod plastovým krytem. Mince mám doma v osmisetkilovém trezoru. Moc pěkná popelka pod dohledem našich, kteří už jsou na důchodě.
Registrovaný uživatel
Teď jsem se díval do papírů, má jen 400 kg.
Registrovaný uživatel
Já je mám v Albových listech MTK Coins s výsuvnou kapsou a uložené v malém prvorepublikovém příručním trezorku, aby se zloděj moc nezdržoval a nikoho neohrožoval. No mě se to kecá když nemám nic extra cenného.
Registrovaný uživatel
Já to mám v krabici od bot, jako každý správný numismatik :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Samozřejmě žertuju... mám klasické album jedné německé firmy, do kterého se přesně vejdou ty bílé papírové okýnka. Dají se na ně psát informace a sbírka tak vypadá uspořádaně. Potom mám ještě takové kapsičky, do kterých vložím složený lísteček s podrobnou informací o minci. Je to dobré, když si chcete s mincema hrát :)

Jinak je mám uložené klasicky doma... v naší krásné čtvrti se nekrade :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem

Tam je vidět všechno jak je uložené - sbírky v albech, přebytky v krabičkách a nezařazený mince, který josu připravený do sbírek se válí různě po celém bytě :D Až tak zase ne, ty jsou položený volně v tý skříňce nebo je mam tady u počítače....
Registrovaný uživatel
KEdze moja najcennejsia minca ma hodnotut ak 30 korun, tak ich mam len v listoch na stole, zatial;]]
Registrovaný uživatel
Ja to mam v takej drevenej skrinke,ktora je na zamok,ale cele to ma asi 40-50 kg,tak ze zlodej by to zobral aj cele komplet zo sebou..
Registrovaný uživatel
Moje mincicky su v drevenych kazetach ulozene v sejfe nemenovanej banky :)
A este mam jeden hlinikovy kufrik, v nom su drobne mince zo sveta (z kazdeho statu zakladna menova jednotka), ten je pod postelou ... nejake velke bohatstvo v nom nie je, ale s*alo by ma dost, keby si ho niekto privlastnil. Uz len kvoli takym kuskom ako je Honduras 1 Lempira 2000 alebo Anguilla 1$ 1968...
Moderátor
absik: ako si spokojný z drevenými kazetami?
Registrovaný uživatel
facctory

Drevene kazety mam na pamätne mince (vid tema "chlubirna", tam som hodil aj foto. Jednotlive plateau su robene presne na mieru, takze mince do toho sadnu ako "rit na serbel" :D

pouzivam tieto kazety
http://www.monetacassovia.sk/zasobnik.html
Moderátor
absik: tiež uvažujem o ich kúpe, vďaka za odkaz...
Registrovaný uživatel
Nakonec jsem to taky uz radsi dal do banky, dost nemile me ale prekvapilo vlhko, jake s tim mate zkusenosti?
Registrovaný uživatel
Já uchovávám stříbrné mince v kapsličkách od firmy Lindner, nejspíš německá. A ostatní mince mám pohozené v krabičkách. Slyšel jsem že některé albumy mince poničí, tak nevím, nejedná se spíše o levná alba koupená v papirnictví nebo alba která se používala před dvaceti lety? nerad bych přišel o některé hezké mincičky tak se chci zeptat zda s tím máte nějaké zkušenosti, nebo se není čeho obávat?
« Poslední úpravu provedl(a) Slater v 24. 7. 2008, 18:02. »
Registrovaný uživatel
kacuro:
kde jsi sehnal bezpečnostní schránku v bance na rok jen za 250Kč? To mi přijde nějaké levné a do budoucna bych toho rád využil.. Zatím tedy nemám mnoho, co by stálo za krádež, ale ten čas třeba jednou přijde..
Moderátor
ve sporitelne vychazi vetsi schranka okolo 700,- takze tech 250 za mensi muze bejt.
Kazdopadne je to levnejsi nez nechavat specialne pojistit mince,protoze pojistovna bude chtit odhad ceny atd
Uvazuju o schrance taky,ale docela by me zajimalo zda banka ruci za veci ve schrankach a pripadne jak.

Judge65 napsal
kacuro:
kde jsi sehnal bezpečnostní schránku v bance na rok jen za 250Kč? To mi přijde nějaké levné a do budoucna bych toho rád využil.. Zatím tedy nemám mnoho, co by stálo za krádež, ale ten čas třeba jednou přijde..
Registrovaný uživatel
ano malá schránka v české spořitelně je za cca 250,- na rok. a le neváhejte, ono těch volných zase moc není!
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
ve sporitelne vychazi vetsi schranka okolo 700,- takze tech 250 za mensi muze bejt.
Kazdopadne je to levnejsi nez nechavat specialne pojistit mince,protoze pojistovna bude chtit odhad ceny atd
Uvazuju o schrance taky,ale docela by me zajimalo zda banka ruci za veci ve schrankach a pripadne jak.

Judge65 napsal
kacuro:
kde jsi sehnal bezpečnostní schránku v bance na rok jen za 250Kč? To mi přijde nějaké levné a do budoucna bych toho rád využil.. Zatím tedy nemám mnoho, co by stálo za krádež, ale ten čas třeba jednou přijde..


Ve spořce mám schránku také. Cena je za malou schránku 50 Kč / měsíc. Platba je vždy na celý rok. Cena se liší. V každé pobočce je cena jiná (nebo alespoň tomu tak bylo, když jsem si ji zařizoval). Co se týče ručení - já mám ve smlouvě, že banka neručí vůbec za nic.
Registrovaný uživatel
Ve spořitelně platím za schránku cca 25x35x12cm 1400,- ročně. Smlouva je napsaná lišácky, uvádí např. že věci nepřevzala do úschovy a v dalším odstavci uvádí že neodpovídá za škodu způsobenou nepředvídatelnou přírodní událostí. Takže asi neodpovídá za nic.
Registrovaný uživatel
Denarius: já platím za 25x35x6cm jenom 250,- ročně. oni samozřejmě za nic neručí, protože nikde není zapsáno, co ve schránce máš
Registrovaný uživatel
A kolik už v tom máte, kluci? Je to na nové auto, aspoň? :) Já mám teda zatím na starou Felicii...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 6. 11. 2008, 9:50. »
Registrovaný uživatel
Robbie: nové ani staré auto by se do té schránky nevešlo ;)
Registrovaný uživatel
Kacuro, Ty vis jak to myslim... :P
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie: Tak to bude pěkná sbírka, zachovalá Felda z padesátých let je k nezaplacení! ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Zajímavosti » uložení a zabezpečení sbírky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1