Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, našel jsem tento odznak, přívěsek, ..? Asi 40 cm pod zemí a nevím si rady, s tím, co by to mohlo být. Průměr má 18 mm a uvnitř je to duté. Na přední straně je římská číslice (nejspíš XI) a na zadní špatně zřetelný nápis "costa kandiza"damut unie"? Nevěděl by někdo oč se jedná? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Plomba...častej to nález.
Registrovaný uživatel
Pravdepodobne ide o olovenú plombu, ktoré colné úrady alebo štátne inštitúcie používali na označenie zásielok tovarov. Cez tie dierky sa prevliekla tenká farebná šnúrka alebo drôt. Plombovacími kliešťami sa plomba stlačila. Po dorazení zásielky za hranice sa plomba odtrhla a tovar skontroloval. Takto sa plombovali aj návesy kamiónov alebo železničné vagóny. Neporušené plomby signalizovali, že s tovarom nikto počas prepravy nemanipuloval. Týmto spôsobom sa k nám mohli dostať aj zahraničné plomby. Takých nálezov sa objavuje neskutočné množstvo a nejde o nič výnimočné.
Registrovaný uživatel
Mockrát děkuji
Registrovaný uživatel
Majku 40 centimertů hluboko ...napiš co máš za detektor...najdu si kopáče a přezbrojim ;) :D
Registrovaný uživatel
ramires napsal
Majku 40 centimertů hluboko ...napiš co máš za detektor...najdu si kopáče a přezbrojim ;) :D


S čím chodíš? Se Zerem od Almary z Jílovýho :mrgreen: :mrgreen: ?
¨Plombu dáš ve 40ceti když je v zemi naležáka
No spíš teda ve 30ti no :lol:
Registrovaný uživatel
Karlos dneska v lese 2x ag :D
Registrovaný uživatel
Žádný detektor... kopal jsem díru na bazén a objevil jsem to na rýči😆
Registrovaný uživatel
Zdravím znalce a sběratele tohoto oboru. Mám tady gumový vojenský oblek s rukavicemi, pouzdrem na bodák a na zásobník. Myslím, že to je tzv. "atombordel", který jsme měli moc rádi na vojně, ale nechci to celé rozbalovat, nedal bych to tak pěkně do původního stavu. Evidentně je to nerozbalené, nepoužívané.
Zajímalo by mě, jestli se toto také sbírá, nebo jestli to má nějakou cenu.
Děkuji za odpovědi.
MS

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ale dal bys to dohromady ...........na vojně sme to rozbalovali a balili na čas !!!
Registrovaný uživatel
Jo, pamatuji se. Nikdy se mi to ale nepodařilo tak pěkně složit, jako je to v tomto případě. Ani si nejsem jistý, jestli je to totožný model, už si to moc nepamatuji, je to víc než 40let. Jen si pamatuji, že jsme to na sebe navlékali v místnosti, kde nás bylo plno a motali jsme se jako pitomci za řevu Maďara, kterému jsme moc nerozuměli.
Určitě jsme neměli ty gumové obaly na bodák a zásobník a tento oblek je z nějaké silnější gumy, než já pamatuji.
Registrovaný uživatel
...běh v atombordelu byl lepší než parní lázně :? :?
Registrovaný uživatel
Kratší vzdálenosti se daly překonat..........

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1