Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Určení autora

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení autora

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, našel jsem tento starý obraz malován tužkou, ale nemohu přečíst autora. Prosím nevíte někdo, kdo by to mohl být? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ales Vaic
Registrovaný uživatel
Dovolim se vetrit dotazem na autory dvou obrazu.Obe ole-platno,bohuzel u druhe malby zatim nafoceneho autora nema,ale mozna nekdo pozna autora dle jeho dila.Lepsi foto budu mit zitra,az mne obrazy prijdou postou.Dekuji moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Ales Vaic


No neviem , ja by som skôr povedal, že Josef Vaic...?
Registrovaný uživatel
Ales V.je znam loveckymi motivy,mam od nej nadherne jezevciky,tak mne J.Vaic vubec nenapadl...
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Ales V.je znam loveckymi motivy,mam od nej nadherne jezevciky,tak mne J.Vaic vubec nenapadl...

No, ja som skôr pozeral signatúru, tak neviem..Možno sa vyjadrí Filoména a budeme mať jasno..:-))
Registrovaný uživatel
SHAMIS napsal
jardelll napsal
Ales V.je znam loveckymi motivy,mam od nej nadherne jezevciky,tak mne J.Vaic vubec nenapadl...

No, ja som skôr pozeral signatúru, tak neviem..Možno sa vyjadrí Filoména a budeme mať jasno..:-))


to bude Josef,
f.
Registrovaný uživatel
Ten klášter s rozmlouvajícími řeholníky , to vypadá na reprodukci .
Registrovaný uživatel
Stoprocentně je to Josef Vaic, otec citovaného Aleše Vaice / tzv. Alešek/. Podpis otce Josefa Vaice je markantní dle doleva široce rozevlátého písmene J ve jméně Josef
Registrovaný uživatel
Grafika má název Lovecké zátiší, v hantýrce "chcíplý pták"
Registrovaný uživatel
Ale to není pěkný výraz " chcíplý pták " . Hantýrka , či žargon by měla být malebnější , poetičtější . Třeba myslivci , pakliže zvěř dokoná , říjkají že zvěř " zhasla " , zanechává-li zvěř krevní stopu, říká se že " barví . Trochu více noblesy. Každý kdo miluje obrazy je přece tak trochu- aristokrat ducha.
hanak11 napsal
Grafika má název Lovecké zátiší, v hantýrce "chcíplý pták"
Registrovaný uživatel
Chcíplý pták je hantýrka lidských samic.
Registrovaný uživatel
To petrarca:Ten klaster neni reprod.Je to na platne malovane.Vypada to na stare platno a jen barvou natreny ram.Jsem ted mimo domov,zitra nafotim signaci autora,ale je to k neprecteni.:-)Jen pocatecni pismeni je urcite R.Dekuji.
Registrovaný uživatel
Tak tady jsou ty chaloupky.Je to hrozny podpis...:-)Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A tady ten "krestansky" vyjev:-).Signace neni temer videt lidskym okem.Diky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den,chtel bych se zeptat zda nekdo nepozna autora a neodhadne cenu?Dekuji
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Ale to není pěkný výraz " chcíplý pták " . Hantýrka , či žargon by měla být malebnější , poetičtější . Třeba myslivci , pakliže zvěř dokoná , říjkají že zvěř " zhasla " , zanechává-li zvěř krevní stopu, říká se že " barví . Trochu více noblesy. Každý kdo miluje obrazy je přece tak trochu- aristokrat ducha.
hanak11 napsal
Grafika má název Lovecké zátiší, v hantýrce "chcíplý pták"


Myslím, že nám jeden pan ministr vysvětlil, že zvířata jenom "chcípají". (Asi to bude stát jeho stranu pár procent.)
Já k tomu po onom výroku našla krásný poetický text na Twitteru Ministerstva kultury (smysl pro humor vždy potěší):

"... V příštích dnech vzpomeneme 78. výročí úmrtí Josefa Weniga, oblíbeného ilustrátora Broučků, po nichž rozkvétá chudobka v místě, kde chcípli..."

:lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Lepšie tam na konci ako nedajbože pred tým menom... :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
Jeste premyslim o koupi tohoto obrazu,ale nemuzu prijit na autora obrazu.Tak kdyby nekdo vedel...Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Určení autora

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1