Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » určení autora obrazů případně ceny

Vykupminci.cz
Numisargo

určení autora obrazů případně ceny

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím pozná někdo autora a u signovaných hodnotu obrazu?
1. obraz - signaturu jsem nenašla, rozměr 60x50
2.obraz rozměr 40x35 - rovněž nesignován
3.obraz (dívky v kroji)- signaturu jsem nenašla
4.obraz 100x70 podpis neumím rozluštit
5.obraz- signováno Konečný
6.obraz- signováno Balaš
7.obraz - s věnováním Pecold

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
U toho prvního obrazu není vlevo dole podpis? Já tam vidím nějaká písmena.
U čtvrtého obrazu je podpis malíře Šlár Josef, nar. 1908
Registrovaný uživatel
Poslední obraz je Pecold Bohumír ( 1888 - 1964). Sice špatně, ale i tak je tam vidět jeho
autor.razítko.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi, na tom 1.obraze opravdu něco vlevo je, ale část podpisu je asi schovaná pod rámem, když ho babička nechala v Moravské Ostravě kdysi zarámovat. Pokusím se vložit makro fotku.
Dík za rozluštění malíře Šlára.
Ten 3.obraz dívek v krojích je pod sklem, je taky hodně starý a připadá mi jako napodobenina Úprky. Nevíte někdo, kdo ho napodoboval?
Registrovaný uživatel
Posílám detail eventuelního podpisu na obraze žena v kroji. (Asi schováno pod rámem). Rozluští to někdo
Díky
Apolena6

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Když se vám bude chtít zpřístupnit náhled na celý obraz té krojované selky, nabyla bych jistotu, že se jedná o regionálně známého malíře na Slovácku Pacáka Jiřího, takto to jen tipuji
fm
Registrovaný uživatel
Apolena6 napsal
Děkuji za odpovědi, na tom 1.obraze opravdu něco vlevo je, ale část podpisu je asi schovaná pod rámem, když ho babička nechala v Moravské Ostravě kdysi zarámovat. Pokusím se vložit makro fotku.
Dík za rozluštění malíře Šlára.
Ten 3.obraz dívek v krojích je pod sklem, je taky hodně starý a připadá mi jako napodobenina Úprky. Nevíte někdo, kdo ho napodoboval?


Úprku kopírovala spousta malířů, myslím, že hlavně samouků, tento obrázek od vás bude nejspíš taky od nějakého málo školeného malíře,
je to podle motivu Úprkovy pouti Pod sv. Antonínkem
Registrovaný uživatel
Děkuji, zatím nevím, jak zpřístupnit náhled na celý obraz, zkusím poprosit syna, až přijede.
Ten kroj vypadá jako slovenský.
Apolena6
Registrovaný uživatel
Měla jsem na mysli vyjmout obraz z rámu, tím bychom získali ten tzv. náhled na podpis Jestli je to tento malíř, o němž se zatím jen domnívám, že obraz maloval, tak zpravidla míval popis na zadní straně, nebo na kartonu,
např. děvče z uherskobrodska.
Taky se domnívám, že kroj bude z regionu uherskobrodska, což je jen pár km od Slovenska
Registrovaný uživatel
Jestli to nebude složité, pokusím se (s něčí pomocí) obraz z rámu vyndat. Nespěchá to, obrazy neprodávám, jsou to památky pro rodičích a prarodičích. Pokud se mi to podaří, nafotím to a ozvu se.
Děkuji za pomoc,
Apolena6

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » určení autora obrazů případně ceny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1