Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Určení neznámé mince.

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení neznámé mince.

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

dostala se ke mně mince, jejíž foto přikládám níže.
Bohužel jí nemám reálně (mám jí pouze nabídnout a k dispozici mám tedy pouze toto její foto) a tak nemohu pořídit lepší foto.
Nevím o jakou minci se jedná a také nevím, zda je pravá, či zda jde o novoražbu, ale na původní ražbu se mi zdá až moc zachovalá.
Jelikož se však ve starších mincích moc nevyznám, tak prosím kolegy o pomoc s určením této mince.
Předem děkuji.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Foto přiložím později, přes odkaz, uvedený při zakládání tématu to evidentně nefunguje.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Konečně se mi podařilo ten obrázek vložit.
Tady tedy je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
levná napodobenina pro turisty...cca 10-20Kč
Registrovaný uživatel
Děkuji za určení, i tak by mne ale docela zajímalo čeho je to napodobenina.
P.S. Je tom alespoň ze stříbra, nebo z nějakého bezcenného kovu?
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Za dvacku tažko to bude zo striebra. :mrgreen:
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Tak alespoň postříbřené :D
Nebo do čtyř gramů.
Ale mně spíše jde o to, čeho je to napodobenina.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
z takové bídné fotky a bez hmotnosti to těžko určoat kov... typuji hliník nebo CuNi
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

včera jste mi určili minci, o jejíž určení jsem Vás požádal jako ,,levnou napodobeninu pro turisty za cca 10-20,- Kč´´.
Dnes jsem jí však náhodou našel zde http://www.emincecsr.ic.cz/Prebmincenase.htm (položka 67) (odkaz na tyto stránky mi poslal známý a ta mince tam byla) a u této mince je uvedeno ,,Zvláštní odražek dukátové medaile výročí města Jičína, zkouška v hliníkové slitině

VIII.F katalog Novotný v Al neuváděn !´´
Chtěl jsem se Vás tedy zeptat co si o tom myslíte a co je to tedy za minci.
Jediné v čem jste se tedy strefili je ten kov, který jste tipovali na hliník či CuNi.
Abych byl úplný, tak dodám, že u mince je uvedena cena 145,- Kč.
Předem děkuji za odpověď.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Tento vas Al odrazek je napodobeninou medaile kterou vydal K.Chaura v roce 1934 k 300.vyroci zavrazdeni Albrechta z Valdstejna. Vas Al odrazek ma takrka stejny obraz aversu i reversu, pouze opisy jsou pozmenene. Tuto medaili vydal K.Chaura ve hmotnosti deseti a petidukatu, dale ve stribre ve hmotnosti tolaru a take v bronzu ve velikosti tolaru. Opakuji ze vas Al odrazek je pouze jeji novodobou napodobeninou a proto neni v katalogu Novotny uveden.
Moderátor
Zde mate originalni medaili - K.Chaura - pol.1198 a jeji pozdejsi napodobeninu z r.1972 - Z.Kolarsky - pol.1199
http://www.numismatika.cz/CNS-Praha/P048_Katalog/48kat1101.htm
Registrovaný uživatel
Napodobenin z konce 20.století je více druhů, tuším jednu dělal i Kozák(?) a před cca 5lety jsem je potkal také v jednom provedení prodávat v Českém ráji za 15Kč Al a 30-40Kč v CuNi(už přesně nevím myslím na Valdštejně nebo Hrubé skále)...
Registrovaný uživatel
Děkuji tedy za Vaše odpovědi, znamená to tedy, že tento pán (mimochodem místní známý sběratel) lže, když píše to, co jsem uvedl a za minci chce 145,-Kč?
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Typoval bych neznalost nebo prodejní politiku(nebo mu to někdo s tím popisem prodal), ale jsou to jen dohady...
Registrovaný uživatel
Děkuji tedy za vysvětlení.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové mince » Určení neznámé mince.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1