Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Určení puncu na zlatém přívěsku

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení puncu na zlatém přívěsku

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

pomohl by mi prosím někdo určit punc na malém zlatém přívěsku? Rád bych jej vyfotografoval pořádně, nicméně je hodně drobný a už teď je pod lupou 15x.
Připomíná mi hlavu nějakého zvířete a vedle hlavy je asi písmeno K.

Děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tomaspatny napsal
Rád bych jej vyfotografoval pořádně
Obrázky:


Ja by som tiež rád odpovedal poriadne, ale keď punc nie je vidieť tak by to bolo iba veštenie. Puncov s hlavou nejakého zvieraťa je veľké množstvo. Punce treba fotografovať s fotoaparátom s makrom. Ospravedlňovanie je k ničomu.
Registrovaný uživatel
stator napsal
Tomaspatny napsal
Rád bych jej vyfotografoval pořádně
Obrázky:


Ja by som tiež rád odpovedal poriadne, ale keď punc nie je vidieť tak by to bolo iba veštenie. Puncov s hlavou nejakého zvieraťa je veľké množstvo. Punce treba fotografovať s fotoaparátom s makrom. Ospravedlňovanie je k ničomu.


Dobrý večer,

máte pravdu, již jsem snad vše napravil. Níže jsem uploadoval lepší snímek puncu.

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Československý punc pre tovar zo zlata, hlava čajky hľadiacej vpravo v oválnej kartuši. Arabská číslica 4 v dolnej pravej strane obrazca označuje rýdzosť zlata 585/1000. Punc bol používaný od 15.3.1949 do 31.12.1992. Do roku 1962 iba pre menší zlatý tovar. Od 1.3.1921 do 31.12.1928 hlava čajky s číslicou 4 označovala stupeň rýdzosti 580/1000.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Určení puncu na zlatém přívěsku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1