Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A rovnou jsem nafotil mix přetisků, který by mě zajímal. Na té poslední (řeknu to asi laicky-je vytvořen dírkami ;) )nápis O.M.R.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tým dierka v známke sa hovorí perfín. Firmy si takto "značili" svoje známky, ktoré zakúpili vo väčšom množstve, aby sa nedali zneužiť.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
A co tě na těch přetiscích zajímá?
Registrovaný uživatel
Asi cokoliv, čím jsou zvláštní, zda jsou některé vyjímečné (spíš si myslím že nejsou), ale budu rád za jakékoliv info a zda na nich mám také hledat průsvitku či nikoliv.
Moderátor
Přetisky Deutsches Reich na Bavorsku jsou celkem běžné, cena se pohybuje kolem 2 Mi€ za kus (ale ne za ty ostříhané :)).
Württemberg má malý záznam i se všemi rohy, s chybějícím je hodnota zanedbatelná ...
Doplatní Jugoslávie - záleží na způsobu tisku a oddělování.
Řecko - bezvadná má katalog 0,50 Mi€.
Moderátor
Ještě jsem zapomněl na poslední známku - Jugoslávie novinová, cena 0,20 Mi€ :).
Registrovaný uživatel
Velice děkuji za odpověd, jen ještě malá otázka, jak je myšlen ten způsob tisku a oddělování?
Moderátor
Dejvy, Slovinci, ale hlavně Chorvaté by Vám dali!
Někdy před 15 lety jsem omylem požádal v Chorvatsku asi 70 letou prodavačku ve stánku o pohlednici Jugoslávie a myslel jsem, že to nepřežije, jak vyváděla...
Moderátor
Já vím, Jugoslávie je to až od roku 1929.
Novinová je vydání Spojeného království Srbů, Chorvatů a Slovinců pro území Chorvatska.
Ta doplatní je totéž, pouze vydání je pro území Slovinska.
Už je to lepší :lol: ?
« Poslední úpravu provedl(a) dejvy v 17. 3. 2010, 20:02. »
Moderátor
Způsob tisku - známka byla tištěna kamenotiskem nebo knihtiskem.
Způsob oddělování - známka existuje s řádkovým zoubkováním 11 1/2 nebo s pilovitým průsekem.
Registrovaný uživatel
Takže má poslední otázka: Jak toto zjistím? Nebo spíš, jestli někdě najdu odkaz na toto zjišťování, abych neokrádal o čas.
Moderátor
Dejvy, to je v pořádku, katalog Jugoslávie z r. 1983, který mám vede tyto známky pod Jugoslávií, Zumstein 1973 také pod Jugoslávií s poznámkou o vydání pro Slovinsko a Chorvatsko, současného Michela nemám, nového Scotta mám na CD, ale chvíli by mi to trvalo než bych to našel.
Moderátor
Kamenotisk - tisk z plochy (tj. nic není vytlačeno), kvalita viz první obrázek.
Knihtisk - tisk z výšky, potištěná plocha je více či méně vytlačená do papíru, kvalita viz druhý obrázek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaromír: měl jste jí ještě říct "Promiňte, neumím moc dobře srbsky.." :D
Registrovaný uživatel
...a poděkovat německy, aby paní u stánku rozumněla :mrgreen:
Moderátor
Pár slov chorvatské prodavačky mi utkvělo v paměti: "Kakaja Jugoslavia, Hrvatia, Hrvatia!!!, Srbi blbi, Hrvatia, Hrvatia, Hrvatia!!!"
Další zážitek byla návštěva památníku války v Dubrovníku - samá demagogie. I když odstřelování Dubrovníku byla smutná záležitost, tak dávat vinu za válku pouze Srbům je ještě horší.
Registrovaný uživatel
Jaromir - asi to není téma na tuto stránku , ale já byl v Chorvatsku . Mám tam kamarádku češku , která to vše od začátku prožila až do konce , její muž je Chorvat. Bylo to tam moc složité a jedna věc je fakt , Chorvati přestávali být doma , bez nároku na cokoliv . Srbové je nenápadně začali odstrkovat . Celkově - moc smutný příběh.
Moderátor
Packa 02 - máte pravdu, že je to téma na jinou stránku a že je to moc smutný příběh a vina není jenom na jedné straně.
Registrovaný uživatel
Jaromir - poznal jsem Chorvaty , nikoliv jako turista a můžu říct - fajn lidi , oni chcou jen svůj klid , ranní kávu a aby se do nich nikdo nepletl . Nikdy jsem tam nezažil , ani když bylo vypito , nějakou agresivitu. Což tedy u nás a na Slovensku velmi často. Jinak díky za moderování - hodně -- čerpám
Registrovaný uživatel
Agresivita v čechách - no to bych se posral - jak si na to přišel ??
Registrovaný uživatel
Chudák ten človíček co se ptal na znánky - pořá sem kouká, jestli něco nového k jeho známkám a vono ...
Registrovaný uživatel
pass napsal
Agresivita v čechách - no to bych se posral - jak si na to přišel ??
Tuto otázku beru jako lehkou nadsázku :mrgreen:
Moderátor
Doufám, že i ten "chudák človíček" se něco dozvěděl.
Jinak pro Packa 02: Pokud máte zájem podiskutovat si o rozpadu Jugoslávie, můžeme podle mne na Pokecu o známkách založit téma: Rozpad Jugoslávie. Myslím si, že i historie známkových zemí patří do filatelie. Ještě k tomu, že znáte Chorvaty nikoliv jako turista je hodně zavádějící. Vaši chorvatští přátelé se k Vám samozřejmě chovají velmi hezky, jejich přátelé též a mají svůj výklad historie a událostí. Ale nikdy se nedoberete pravdy, pokud nevyslechnete i druhou stranu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1